Hayatınızda büyük yer edinen insanların nedensizce hayatınızdan gittiği oldu mu?

Anlamaya çalışayım diyorum, olmuyor. Empati kurayım, belki gözden kaçırdığım bir şey vardır diyorum, yine olmuyor. Bir insanın sizi soru işaretlerine itmesi kadar kötü bir duygu yok. O kıvrımda boğuluyorsun ve karşındaki insan hiç acımıyor. Gidişleri anlarım da, bir nedeni olmadan olanlara tavım. Belki birini kazanmak çok kolay, onunla bir şeyler yaşamak ve ona karşı bir şeyler hissetmek. Ancak birine güvenmek; bu kavramların çok daha dışında kalıyor. Ve bu duyguyu iliklerine kadar hissettirebilen birinin ellerinden kayıp gitmesini düşün, öfken var ama kusamıyorsun. Söylemek istediklerin var, susuyorsun. Seni çaresizliğe itiyor, onu da kabul görüyorsun. Fakat bilmiyorsun ki, içten içe kendini yiyorsun.

Birini hayatınıza almadan önce iyi düşünün. Geldiğinde, yerleşebileceği yeri iyi seçin. Çünkü gitiğinde yürek boşluğunda bir delik oluşuyor ve günden güne büyüyor. Senin elinden ise hiçbir şey gelmiyor. Boş boş bakıyorsun. Canının nasıl yandığını izliyorsun. Zamanla hoşuna gidiyor belki. Fakat hiçbir zaman sindiremiyorsun..

Belki de eksik olan bir şeyim yoktu. Sadece sana fazlaydım, kim bilir..

Sizin var mı zamansız biriktirdiğiniz vedalarınız? Nedenini bilmeden ama anımsandığında sürekli iç burkan?

link

link

link

link

link

Güncellemeler:
Kimseye oku diye yalvarmıyorum. Okusanız bir şey kaybetmem, okumasanız da bir şey kazanmam. Tıpkı sizde olduğu gibi. O yüzden soru-cevap takılın. bana ilişmeyin pek..

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• ohoo defalarca gittiler

sorudan çok omuz dikkatimi çekti,bakıp çıkıyorum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• 3 sene vermiştim hata yaptım suçlu idi yine ben üstlendim herşeyi alttan aldım ailemden fazla derğer verdim hayatımı sanki ona bağladım okulumdan gelecek planlarımı onun dediğine göre yaptım ne derse ikiletmeden yapardım gecen sene 20 ağotus 2012 orata hiç birşey yokkn bitirdi artık hayattan koptum aradım mesaj attım ne yaptıysam açmadı ailemi kattım istemiyorum kendine iyi baksın demiş artık hayattan soğudum yemiyorum içmiyorum aylar geçti günler geçti okular açıldı üniden mezun olmam gerek ama hangi kafa ile bende akıl ile yemek yemek yok içmek yok uyumak yok geceleri düşün düşün ağla ağla aline geçen ne koce bir yalnızlık derslere giriyorum ruh gibi hoca anlatır ben sadece dalar giderim ve sonunda ayrılığın 6. ayında gözlerimi hastenede açtım hocam sorunu oldunnu fark etmiş ailemden önce o vardı yanımda öyrendim ki midemde yara oldunu artık hiç haliim kalmadı başak abiri ile konuştunu gördüm ve o gün ben okulda sinir krizi geçirmişim hocama yumrukladımı ne yaptımı bilmiyorum deliler gibi ağlıyor artık 1 sene olacak ben başka bir kızla yapamadım onu unutamadım ve 30 kilo vermişim hadtalığımdan dolayı tanıyamaz olmuş yakınlarım beni ben sadık kaldım güvendim için böyle oldm link dinlerdim ne günlerdi be

2|0
    0|0
    • sonra ne oldu unuttunmu?

• Hayır Unutamadım hala onun profilini fotosunu görmeye dayanamam gördümde kalbim 2 kat daha hızlı atar derlerim terle göz yaşlarım birbirine karışır akar şimdi gençleri bakıyorum öpüşsek sevişsek ben onun elini bile tutmadım

• Noktasına, virgülüne, seçilen kelimelerden kurulan cümlelerine kadar herşeyine katıldığım ve 5 yıldızı hakeden bir yazı. On numara olmuş.

Biri geliyor mesela hayatına. Elini kolunu sallayarak geliyor. Geldiği gün bilmiyorsun tabi olacakları. Uyuşuyor kafan onunla. İlgi duyuyorsun. Sürekli haber almak istiyorsun. Derdini dinliyorsun. Elinden tutuyorsun. Yeri geliyor ona ağlıyorsun. Bağlandığını hissediyorsun. Seviyorsun belki de. Onu baş köşeye koyuyorsun. Bir güne daha uyanmaya değil, bir güne daha "onunla" uyanmaya mutlu oluyorsun gözlerini açtığında. Paylaşıyorsun. Kıskanıyorsun. Mutlu oluyorsun. Umut ediyorsun. Hayal kuruyorsun. Nedensizce sırtıyorsun. Hayatında aldığın en doğru karar olduğunu sanıyorsun.

Ve bir gün bakıyorsun ki, işte orada küçük bir hata yapmışsın.

Gidiyor. Hayatına elini kolunu sallayarak girdiği gibi gidiyor. Uzanmak istiyorsun, tutmak istiyorsun. Yapamıyorsun. Çünkü o izin vermiyor. Çünkü neden gittiğini dahi bilmiyorsun. O biliyor, herşeyin olduğunu biliyor. Ama bu ona hiçbirşey ifade etmiyor. Eğer gidecekse o, nefessiz kalışların dahi hiçbirşey ifade etmiyor. Aşıladığı tüm güven, verdiği umut, kurdurduğu hayal de onunla birlikte gidiyor.

Ve geriye hiç de yabancı olmadığın o duygular; yetersizlik ve hayal kırıklıkları kalıyor. Kendine dahi mahcup oluyorsun. Bağırmak istiyorsun, sesin çıkmıyor. Nefes alamıyorsun, uzatılan eller senin ilacın değil maalesef. Sadece açı çekiyorsun.

Ve acı çekerek alışmaya çalışıyorsun. Dimdik durmaya çalışıyorsun ama omuzlarındaki yükün ağırlığından, 70 yaşındaki hasta bir dede gibi boynun yere eğik yürüyorsun. Sahte gülüyorsun, içinde kopan fırtınaları senden başka bilen yok. En küçük probleminde bile herşeyinle O'na sığınıyordun önceden. Şimdi ise O yok. Bunu bir başkasına nasıl anlatabilirsin ki? Dolmuyor.

Hayır dostum, vedasız bir gidişiyle bıraktığı o boşluk asla dolmuyor...

2|1
    1|1
    • Içten olmuş.

Her bir heceye hissederek ses getirdim. Harflerine sağlık...

• Yazarken bile insan tekrar yaşıyor bu satırları. Ha, sanki o günler geçmiş de güllük gülistanlık yaşıyormuşum gibi konuştum, ne saçma! Pişman mıyım? Hiçbirşeyi bilinçli yapmadım ki, pişman olup olmadığımı dahi bilmiyorum...

Soru için teşekkür ederim, güzel üslup ve nokta atışı cümleler için de tebrik ederim.

• insan bir zaman sonra anlıyorki tüm yumurtaları aynı sepete koyduğunda aç kalacak, ama yeterince açlık çektikten sonra anlıyor bunu,afrikadaki açlar gibi olduğunda

işte bu sebepledirki, bir insanın hayatının büyük bir bölümünü sadece bir şey oluşturuyorsa

seks

sevgili

aşk

futbol

vs vs

bu kişi boş yaşıyor demektir, hayatı bölmeli, special olmalı hayat ki tadı olsun

1|0
    1|0
  • Sen mutlu ol, mutlu olmak düşmez bana,

Düşer yaşlar yerlere, gözlerimi sil bir daha.

Lanet etmedim seninle geçen aylara,

Uzun zaman oldu baba, bakamıyorum aynaya !

Ne kadar özlesem de tut kendini ağlama,

Teşekkürler her şey için, bu son elvedam. !

0|0
    0|0
  • Hayatımdan çok giden oldu.. Hiç biri umurumda değil...

0|0
    0|0
  • Okuduğum kadarıyla içindekileri kelimelere dökmek istemişsin bizlik durum yok.Evet oldu ve hak veriyorum.

1|0
    0|1
  • Var galiba olabilir

0|0
    0|0
  • NE istedigini bilen birinin NE istedigini bilmeyen bir insanin elinde oyuncak olusunu anlatmissin belliki yasamissinda bence en zoru onun Sana yasattigi degil degmeyen birisi icin kendine yasattigin olmali caresizligin yuzunden

0|0
    1|1
  • linkler güzel..

evet oldu, nedenlerini bilmek isterdim..

1|0
    1|1
  • kusura bakma okuması zor geldi

0|2
    0|0
  • Okumaya Üşendim Ama Gidenler Çok Oldu Ama Gelenlerle İdare Edeceksin Kural Bu

0|1
    0|0
  • Hepsinin gitmek için bir nedeni oldu

0|0
    0|0
  • düzenli seks yaptıgım bir kaç manita vardı hepsi gitti

1|1
    0|0
  • Okudum her zamanki gibi mükemmel.

0|0
    0|0
  • gitmesi gerekir gider, bu gerekliliği sen de yaşayabilirsin

0|0
    0|0
  • Evet ton ton amcalarin hepsi gitti yarak gibi dunya bize kaldi

0|0
    0|0
  • Sordugunu anlamadım ama gelip gittigim ilişkileriöm oldu..

0|0
    0|0
  • okusam mı yav:(

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hep zaten yürek yaran gitmiştir nedensizce yüreğini öyle bir acı içinde bırakıyoki ne alabiliyosun ne atabiliyosun. Beraberken aşk kadar güzel bişey yok ayrıldıktan sonra lanet edıyorumm keske hıc baslamasaydım nerde bılebılırkıı ınsan bıgun gıdebılcegını

1|0
    0|0
  • Evet hep gittiler :\

1|0
    0|0
  • Olmaz mıı.. Dağılmıstım resmen en kötüsüde kendine neden diye sorunca cevabını bilmemek çok kötü bişey. Bikere yaşadım 1 buçuk yıl sonra anladım neden olduğunu. Sana diyeceğim nedensiz hiç bir şey yok canm

1|0
    0|0
  • Senin bu uzun yazılarını hep okurum. Vallaha da harcanıyorsun bebeğim. :/ yine aynı düsüncedeyiz.

1|1
    1|0
  • evet oldu

0|0
    0|0
  • Biliyor musun gitti evet ve dertleşecek kimsem de yok gibi .. Bekliyorum 1 ay olacak nerdeyse ..

0|0
    0|0
  • sittirsin gitsinler .

0|0
    0|0
Yükleniyor...