Bu sorum özellikle ateistlere.

2 tane soru sorcam cevaplarsanız sevinirim.

1.Biz şu anda VARız öyle değilmi? (yanıt evet) Başlangıcımız ve sonumuz YOKluğa dayansa iki YOK arasında bu VARlık nasıl oluyor? Mantık ve matematiksel olarak iki YOK arası da YOKtur. Sonum yokluk olsa bu varlık niye? Bu nasıl bir çelişki?

2.Bilimadamaları hiçbirşeyin kendi kendine var olamayacağını ispatlamışlar.(Birşeyin kendi kendine varolabilme ihtimali 10 üzeri eksi ve büyük bir sayı ama şimdi o sayıyı unuttum.)Sözün kısası hiçbirşey kendi kendine varolamaz çünkü imkansız. Yani bu dünyanın bir yaratıcısı KESİN VAR. Bu konuda ki bütün araştırmaların sonucu hep ALLAH VAR cıkmış. Buna ne dersiniz?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• allahın var oluşu veya ona inanış ateistler tarafından nasıl bir engel teşkil ediyor ?

var sayalım ki allah yok inansan ne değişicek inanmsan ?

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bilimin allahın varlığı ya da yokluğuyla ilgili hiçbirşeyi ispat ettiği yok. Allah'a inanırsan kesinlikle vardır inanmıyorsan yoktur hepsi bukadar basit

0|0
    0|0
  • gizlenmeseydin cevap verirdim.

0|0
    0|1
  • sorunu okumadım allahın adını bile duymaya tahammülüm yok

0|1
    1|4
    • dogrular cok zor geliyor bazen mutlaka bir mucize mi bekliyorsunuz ozaman mi inanacaksiniz ama siz birer mucize degilmisiniz bir insan olmak bu vucut kim calistiriyor?.

• işinize gelmiyor . ne guzel zina yapmak varken dolasıp gezip yiyip icip uyumak varken boyle guzel seyler varken ibadet etmek zina yapmamak dinin kurallarını uygulamak isinize gelmiyor

gerceklerı bilmek istemiyorsunuz .

• sana nasil yardımcı olabiliriz? Allah vardır Allah olmasaydı belki şuan kanser hastaları bir dua ile ayaklanmazdı. Allahu teala olmasaydı bizler olmazdık. Allahu teala olmasaydı kabe kapılarında bukadar insan göz yaşı ile Allah'a doğru yürümezdi. Allah öyle büyük ki, herşeyi gören , bilen duyan ama Allah'a uzak olursa gönlün Allahta sana yakın olmaz. Allah affetsin

• Herkesin inancı kendine

1|1
    2|0
  • ateist değilim 2.soruya ne cevap verileceğini bende merak ediyorum bilmiyorumda açıkçası buna daha önce cevap veren birileri olduysa biri söylesin

0|1
    1|0
    • ben teist olarak verebiliyorum ama ateistler tıkanıyor işte :)

• evet öğrenmeliyiz. Hatta diyolar çok eski kavimlerde daha insalığın yeni ortaya çıktığı zamanlarda kitap yoktu bişey yoktu. Bunlar nasıl hesap verecek. Allahda şöyle diyor: Hiçbir KAVİM yoktur ki, aralarında bir uyarıcı gelip geçmiş olmasın...

• yani bir uyarıcıları vardı ama o kavimler dinlemedi

Erkekler Ne Diyor 3

• 0|0
    0|0
  • Allah olmasaydı ona karsı bir tarikatta olmazdi e o zaman

aynstayn waz here

0|0
    0|0
    • peki kötülüğü kim yarattı dersin :) izle bakalım link

• La akilli tamam kotulugun olmasinin sebebi dunyadaki imtihani basarili bir sekilde gecebiliyormuyuz test edilmek bu yuzden kotuluk oldugu gibi kotulugu ceza verilecek yer cehennemde yaratildi

• O zaman Allahta kendi kendine olamaz buna ne dersiniz?

1|1
    2|3
    • soruyu soruyla karşılık verilmez .

• Yaw he :D ne yani sen gelen misafire hadi yeter gidin artık mı diyon , nasıl alaka yok günümüzle, misafir vakitli kalksın diyo işte.

• Inanmiyosan ben elimden geleni yaptim,artık kıyamet kopunca senle görüşürüz ahahah :D kim haklı anlarsın :D

Yükleniyor...