Gezi Parkı olayları hakkında ne düşünüyorsunuz hangi taraftasınız

Gezi Parkı olayları hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar hangi taraftasınız kim haklı sizce ?Bildiğiniz bir şeyler varsa yazar mısınız?

ben eylemcilerin tarafındayım ve haklı tarafta olduğuma eminim.

ya siz?

Güncellemeler:

0|0
28|75

En İyi Erkek Görüşü

• Taksim gösteri sırasında 6 tane insan öldü. Bazıları açıkça cinayet.Yakın mesafeden kafalarına sıkılanlar.

Kaç kişinin gözü çıktı

Kaç kişi sakat kaldı

Kaç kişi yaralandı

Öldürülen insanlar için iyi oldu diyebilen bazı kişilere sesleniyorum ;

Medeniyet karçıt fikre saygı gösterebilmektir. Barbarlık ise karşıt fikri yok etmektir. Eğer karşı fikrin yaşamasına bile izin vermezseniz sizin için yapılabilecek tek tanımlama KATİL olacaktır. Bir katilin saunalacak tarafı yoktur. Cinayet olabilecek en büyük suçlardan biridir. Fikirlerini beğenmediğiniz kişilerin ölümüne "oh iyi" diyen kişilerin örnek aldığı anlayış ikinci dünya savaşına neden olan ve milyonlarca insanın yitip gitmesine sebep olan Nazilerdir. İnsanlığımız gereği birbirimize saygı gösterme ve yaşam hakkına uymak zorunluluğumuz var. İngilizlerin 1215 yılında hazırladığı dünyanın ilk İnsan Hakları metninde bile bahsedilen en temel hakları 800 yıl sonra Türkiye Cumhuriyetinde uygulayamıyorsak hangi medeniyetten, hangi insanlıktan, hangi gelişmişlik söz edeceğiz ? Adi birer katilden ne farkımız kalacak. Alnımızda katil damgasıyla yaşamanın sorumluluğunu taşıyabilecek miyiz ?

Birbirimizi öldürmemiz mi gerekiyor ? Bunu 1980 öncesi denedik ve acı dolu olduğunu gördük. İnsanlar öldü, öldürüldü o dönemde. Yapılan yanlışlardan hiç mi ders çıkartmadınız. Kardeşin kardeşi öldürmesi reva mıdır ?

Lütfen uyanın. Bu ülke yeteri kadar bölündü. Yıllarca birbirimizi öldürdük. Buna yeter demek sizin elinizde. Yapmayın, etmeyin.

En kötüsü bugün sustuğunuz, göz yumduğunuz acılar bir gün de sizin başınıza geldiğinde bundan kaçma şansınız olmayacak. Tıpkı Almanların Yahudileri katliamla yok ettiklerinden 2-3 yıl sonra kendi ülkeleri bombalanırken çaresiz kaldıkları gibi.

11|10
    2|11
    • polise taşı basmasaydn amk tası sende poliste kalkan olmasa mahfolduular yanan polis taştan kafası yarılan polis dusun adamlara ne olcaktı

• Cyberwarrior : Küfür ederek zaten seviyenizin sıfırın altında olduğunu kanıtladınız. Aferin. Küfür edecek kadar zavallı ve aciz olmanız haksızlığınızı kanıtlıyor. "i..ler" sözü size daha çok yakışıyor. "a.k" lafını da size iade ediyorum. Sizin gibi barbar insanlar kendi aralarında öyle konuşurlar. Medeniyetten nasibini almamış yaratıkların 21. yy'da yaşamaları da ayrı bir acı.

Sizin gibi barbarların adam öldürmeyi haklı göstermesine şaşırmamak lazım. Başkası da sizi öldürmeye başlarsa ne olacak

• Cinayeti haklı çıkarmaya çalışan ahmaklara sesleniyorum. Bir insanın canını sırf karşıt fikirde olduğu için almak ne insanlığa, ne demokrasiye ne de kanunlara sığar. Dünya çok büyük. Bir gün sizden kuvvetli birisi gelir sizinde canınızı alır. Tıpkı Mısır'da olduğu gibi. O zaman da "nerede insanlık" diye bağırırsınız. Gelişmişliğin cep telefonu kullanmak olduğunu sanmayın sakın. Karşınızdaki insanlara saygı duymayı ve dinlemeyi en önemlisi de ÖLDÜRMEMEYİ öğrendiğinizde cisminiz İNSAN olur.

Erkekler Ne Diyor 74

• Valla gezi parki hic umrumda degil.bi kere istiklal marsi elinde bira ile serseri gibi okunmaz.o marsi okuyabilmek ve okutabilmek icin binlerce sehit verildi.yurt disindaki insanlar bile ayakta okunan tek millet marsi istiklal marsi derler.30 yildir teror yuzunden kan aglayan bu ulke akp ye neden haburda alkislarla teroristler girdiginde neden ayaklanmadi.neden ortaligi germedi gunlerce diren ler olmadi.taksimin kapisinda duran adam olan arkadas cok ulusalci idi neden okadar teror olayina asker sehit haberine protesto icin duran adam olmadi.simdi bu lafin uzerine sunu derler gezi parki artik son damla oldu.birakin neyin son damlasi aziz nesin ne guzel demis turk halkinin yuzde 60i koyundur.sehidine gunlerce yas tutmayan bir milletiz artik.satircida kovalar sizi poliste gaz atar.unutmayin ki poliste keyfinden size gaz atmiyor ona da birileri emir veriyor .yasa disi sol bolucu kim varsa meydana cikiyor biranda birlik isareti cekiliyor beraber slogan atiliyor yazik valla...gezi parki umrumda degil millet aidiyet degerlerini birtane park degil 30000 sehidinde gosterse idi...uludere de cikan olayda bile bozuk para gibi ordusunu TSK sini harcamaktan geri kalmayan,hatta sucludan pkk dan ayagina kadar gidip ozur dileyen bir millet olduk artik

2|6
    2|4
    • Sen ne diyorsun be polis mi tamam polis emir gelirse yapar gaz bombası atmak tercihi değildir ama amiri der atar ama 250 gr. ağırlığındaki gaz bombasını lazer POİNTER ile göstericinin kafasına denk getirmek tercihidir.Bir kadını 19 kişi yerde sürükleyerek dövmek tercihtir.Panzerden tazikli suyu göstericinin göğsüne 30 derce açıyla 10 metre yakından sıkmak tercihtir.Millet ayaklanmadı ise işte böyle olmaması için sustu millet ağladı eylem yaptı ses geldi onlarca kişi öldüğünde.

• Ya senin derdin burda tartisma ya da bir sonuca varmak degil.kafandan mermi gecti mi derken nedemk istedigimi gayet iyibiliyor lagaluga yapiyorsun.biz burda sabaha kadar anlatsak senbildigini okuyacaksi..iyi yapmis polis demiyoruz farkinda isen ama negezi parki nede orda olenler benim umrumda degil.orda ölen 6kisiyi albayraga sarili sehitle aynikefeye koyan bizihniyetle ayni dusunmem ben.biz yolda yururken istiklal marsi caldiginda esas durusa gecen milletiz.bira ile nara atan degil

• Polisin mermi kullanma olayina gelince.adanada gencecik bir komser gostericilerle mucadele ederken artik kaza mi kasit mi bilmiyorum sehit oldu.herkes ölen 6 kisiyi sehit gosterdi.peki vazifesi basinda cocugunu yetim birakan o polis kardesimizin gunahi neydi.ha dogru o polis , oasker, o aynassiz, onlar devlete yalaka...polisin suratina bilmemkimin kopegisin diye bagaran kiza nedemeli biz kopeklik yaparak evimize ekmek goturmuyoruz onurumuzla calisiyoruz.sizde vatandas olarak gunah yok dimi

• #Diren alıkızads :) Tabikide halkın yanındayız.

7|3
    1|5
  • Ben AKPnin tarafindayim. Gezi parki olaylari Alman ve Ingiliz istisbarati tarafindan yonetilen bir kapnayaydi Cok sukur gezicilere Erdogan diz cokdurdu

4|8
    8|6
    • A tabi birde Israil istibarati var

• Zaten biz hep gerizekalı aptal makarnacı kömürcüyüz. Sizin şu kendinden menkul aydınlanmanızın sırrını bir çözemedik. Bi ara emekli paşalar kendi kendine enerji üreten bişey yapmışlardı yakında açıklayacaklardı ama 4-5 yıldır ses seda yok... Sizinki de bu hesap... Bi aydınlama böyle bir aydınlanma var sizde ama daha sırrını çözen yok... Hayır yeni bir gezegen mi keşfettiniz, atom bombasından öte bir keşif mi yaptınız bilen eden yok... Yıllardır bekliyoruz yok bir şey.

• ilk cümlen için ben öyle bir şey mi dedim? ve kastedim?

haksızlık var yanlış yönetimi gördük ülkenin parça parça satıldığını gördük sence yetmez mi?Yoksa daha da bekleyip ülkemizin elimizden gitti zaman mi ayaklanalım?

• Kim ne derse desin, ben polisin haklı olduğuna inanıyorum. Ölenlere elbette üzülüyorum ama polis de durduk yere kimseye saldırmadı.

2|8
    4|4
    • emin misin?

kalabalığın dağılması için pilastik mermi kullandılar gaz bombalarını insanın direkmen yüzüne isabet etmeyecek şekilde atmaları gerekirken öyle yapmadılar.gereğinden fazla jop kullandılar bunlar ne oluyor ?

• Ben de eylemcilerin tarafındayım. Gezi Parkı olayları demek yerine, Gezi Parkı'nda yaşananlar demeyi tercih ediyorum. Olanların hepsi provokasyondan başka birşey değildir.

Orada yaşananlar sırasında, herkes birbirini ''Arkadaşlar provokasyonlara gelmeyelim.'' diye uyarıyordu. O grup içinde 1 kişi bile şiddet yanlısı değil.

Yaşananlardan bir ay sonra, yandaş medya tarafından olan biten her şey çarpıtılarak yansıtıldı.

''Faiz lobisi olayları başlattı ve destekliyor.'' denildi. Sanki faiz lobisi yıllardır yokmuş, yeni çıkan bir kavrammış gibi. ''Kıllar'' da hemen inandı tabii ve yaşananlar, olay haline geldi.

1|1
    0|2
    • Doğru sizin yalanlarına "kıllık" ediyoruz. Gaz bombası değil onlar tatlım, genelkurmay başkanımızın deyimiyle "boru" evladım boru.

• Mavi işık sende ışık kalmamış.Ne yani orda toplananlar barış yanlısımıydı?Kırdınız yaktınız yıktınız onca insana zarar verdiniz.Gösterinin amacı neydi.Yandaş medya her iki tarafta da vardı.Sanki sizin yokmuydu.Halk ve sanırım cem tv hakaret ederk yayın yaptı.Ben her ikisinde savunmuyorum ama gezi parkı olaylarında batının gazına geldiniz.PROVOKASYONA GELMEYELİM UYARISINI YAPAN HER KİMSE BAŞARAMAMAIŞTIR.SAVAŞA GELSENİZDE FARKETMEZDİ ZATEN.

FAİZ LOBİSİNE GELİNCE %65 LER NİREEEE %1-2 LER NİRE HACi

• G*t kılı olarak takılmaya devam edin, sorun yok, okeyto...

• Hükümetin tutumunu son derece yerinde buluyorum... Orası alokoliklerin, namı değer otçuların da içinde bulunduğu bir fuhuş yuvasıydı... Hanginiz ciddi düşündüğünüz bir sevgilinizle orada bulundunuz? Hanginiz ailenizle oraya gezmeye gittiniz? Siz neyin peşindesiniz neyin eylemindesiniz ? Sadece kendiniz istiyorsunuz diye demokratik olmayan yollardan eylem yapmaya çalışmak demokratik laik bir hukuk devaleti ilkesine sığar mı? peki ya karşı taraf hadi siz eylemci grupsunuz ve gezi parkına dokunulmasın istiyorsunuz. ama bizlerde gezi parkına dokunulsun oradaki pislik artık bitsin istiyoruz. Ekmeğini yediğiniz bir ülkenin çıkarlarını gözetmek zorundasınız eğer ihanet edecek olursanız ekmeği yediğiniz yerden tekmeyi de yersiniz ;)

2|3
    3|1
    • İlk olarak"Hükümetin tutumunu son derece yerinde buluyorum" demek be hükümetin yaptıklarını haklı buluyorum.Polisin eylemcilerin arasına toma ile dalıp bir insanın canına almasını,Ethem Sarısülük'ün kafasından 9 mm. kurşun çıkmasını.(GERÇEK MERMİ.)çıkmasının,polisin gr. ağırlığındaki gaz bombasını lazer POİNTER ile göstericinin kafasına denk getirmesinin,Bir kadını 19 kişi yerde sürükleyerek dövmesinin,Panzerden tazikli suyu göstericinin göğsüne 30 derce açıyla 10 metre yakından sıkmasının

• Sana tek laf söylücem quartara neysen. Allah sizin gibilerin belasını versin inşallah.Bu aziz günde bana beddua ettirdiğin için.Yolda giderken sana tır çarpsın. 23pkğ4pl

• Linç edip polisi öldürmeye çalışacaksın. Polisde durun bayım şöyle şu gaz bombasını havaya sıkayım diyecek. Doğru sen olsan o ölüm korkusuyla centilmenlikten taviz vermezdin dimi?

• Bizleri polis teroruyle 2yıldır turlu iftiralarla bitiremeyenler simdi de bunu kullanarak itibarsızlastırarak bitireceklerini sanıyorlar Karşımızdaki düşman mert değil, namert, iftiracı, camide içki içtiler diyecek, türbanlı kadını dövdüler yalanını atacak kadar onursuz Karşımızdaki düşman 12insanı kör ettikten, 5insanı öldürüp binlercesini yaraladıktan sonra "camlar kırıldı" diye ağıt yakan vicdansızlar

Karşımızdaki düşman bizlere faiz lobisi derken, açılan yeni ve yüksek faizli Arap bankalarına bakan dokunulmazlığı veren Allahsızlar Karşımzıdaki düşman "teröre karşıyız" dedikten sonra ElKaidecileri besleyip Reyhanlıda,Rojavada katliam yapmalarına izin veren vampirler

Karşımızdaki düşman, 2012'de 7 çocugu RedHack'li diye hapse atıp 10 ay sonra "pardon" demeden bırakan, adaletsiz, merhametsizler

Karşımızdaki düşman Reyhanlı katliamını önceden bilen ve birşey yapmayan AKP'yi değil, Er Utku Kali'yi RedHack'li diye hapiste tutanlar

Ve karşımızdaki düşman, canlıların olduğu her yere AVM dikerek, para için ülkenin her yerini emperyalistlere peşkeş çekerek

Anadolu'yu israil fuzeleriyle ve boşta kalan yerlere ise AVM doldurarak, halkını mal, esya gibi gorerek, önüne gelene satanlardır

şte bu yüzden işimiz zor, vicdansız, namert, kuralsız, sahtekar, yobaz, paraya tapan bu canavarlardan herseyi bekliyoruz. Bekliyoruz ama, er veya geç biz yani mazlum halklar kazanacak bunu çok iyi biliyoruz! Onlarda iyi bilsin ve gerçek adalete hazırlansınlar!

Bunun için eylemlere tam gaz sonuna kadar devaam !

3|2
    1|5
    • helal olsun kardesım tebrıkler

• :)) Vallaha büyük bir korkuya kapıldım. İstediğin kadar eylem yap. Bir şey diyen yok. Yalnız kamu malına yani benimde hakkım olan mala zarar verme. Ayrıca siz hangi oyunu kuralına göre oynadınız? Gezi Ergenekon'un sivil yönüdür. Benim size tavsiyem aranızdan bir gönüllü seçip Danıştayvari bir şeyler falan yapın. Kameraları kapatın arabazına Vakit gazetesi koyun Allahu ekber deyip dalın. Bir iki kişiyi öldürün. Sonra da din içn yaptım falan deyin. Yani bir 28 Şubat deneyin. Kuralınız bunlar çnkü

• bizim kuralımız bunlar değil bunlar senin kuralın ve bunlar seni anlamsız düşüncelerin biz tekrar 28 Şubat yaratmak istemiyoruz darbe yaratmak istemiyoruz yaratmak ister gibi gösteriliyoruz göstertiyorsunuz

• Olay ilk cereyan ettiğinde ksinlikle eylemcilere destek veriyordum. Çünkü umuma açık bir alan, kamusal bir alan, halkın hissiyatı gözetilmeksizin tek elden bir toplu değişikliğe götürülmek isteniyordu. Ama daha sonra hükümet laf dinleyip işi yargıya taşıyacaklarını, hatta yargı hükümet lehine karar verse bile halka danışacaklarını beyan etmelerine rağmen eylem daha şiddetlenerek büyüdü. Polis arabaları devrildi kamusal mallara zararlar verildi, doğa için ağaç için isyan bayrağını çekenler yangınlar çıkartıp ağaçları yaktı. Yani iş masumiyetini kaybetti. Bnceç...

0|4
    6|3
    • 1.si hükümet laf dinleyip işi yargıya taşıyacaklarını, hatta yargı hükümet lehine karar verse bile halka danışacaklarını beyan ettiklerinde olayı bastırmak için bir kurtuluş yolu olarak gördüler fakat bu açıklarını kapamak için çok uğraş verdiler ve diğer açıklarını unuttular ve bunlar ortaya çıktı ve eylem devam etti bunu gören takip eden diğer ülkeler halkı kızdırmak için türkiyeye gruplar gönderdi işte bir şeyler yaptı.yani onları eylemciler değil eylemcileri kızdırmaya çalışanlar yaptı

• Hulooooggggg cu degilim asla da olmayacagim. Cevaplari ve bazi yorumlari okudum da yine orumcek beyinliler gorevde. Cevap yazasim dahi gelmiyor onlara. Beyin haslama olmuslar yazik. Bildikleri 2-3 cumle arasinda donup duruyorlar. CHP ile kafayi bozanlar hala olayin derinine inememisler. Kiev den destege devam. #direninnandirenin

1|3
    0|4
  • ne polis şiddetinden yanayım nede eylemlemcilerin.belki haklı olabilirler ama bir işe yaradığını düşünmüyorum.

1|4
    6|3
    • bir işe yarıyor yarıyor ama bu hiç bir şekilde halka yansıtılmıyor ve yansıtılması da istenmiyor Çünkü biliyorlar ki böyle bir durumda halk cesaretlenecek ve başlarına daha çok iş açılacak :)

• yaa o değilde 2 aydır haber seyretmiyorum.malum kişiyi görmüyim diye:)hayatım çok güzel.

• ben ülkemin tarafındayım arkadaş. o kadar eylem yapıldı amaç neydi. neye yaradı. gezi parkını kurtarmak mıydı? tartışılır.

İşin büyümesinin en önemli nedeni belki de başbakanın tavırları ve saçma sapan beyanatları oldu. çapulcu demeler veya yüzde 50'yi zor tutuyoruz lafları işi çığırından çıkardı. insanların damarına bastı olayları büyüttü. akıllı bir siyasetçinin yapması gereken gezi parkı ile ilgili işi 6 ay ertelemek olurdu.

Tayyip Erdoğan hayranı değilim. ama bazı gerçekliklere de temas etmek gerek

cnn international gezi parkı eylemlerinin başlamasından 2 gün önce Türkiye'de iki tane canlı yayın aracı kiralamış nedendir. neden saatlerce canlı yayınladılar bu eylemleri? cevap basit değil ama bence şu: Türkiye'nin yükselen bir değeri vardı. kredi notları artmıştı ve kısmen de olsa bir huzur ortamı yaşanıyordu. Ülkemizi bu eylemlerle lanse edip karalamak istediler. itibar kaybetsin istediler.

Bu eylemler sırasında ekonomimizden 4 milyar dolar sıcak para yurt dışına çıktı. bu da ekonomiyi bir miktar sarstı. dolar ve euro yükseldi. bu miktarda para bundan 5-6 yıl önce çıkmış olasaydı 2002 deki gibi bir kriz yaşardık. ekonomi çöme noktasına gelirdi.

Ve gezi parkı eylemcilerinin siyasi görüşleri de beni üzdü açıkçası. çoğunlu chp'li olduğunu söylüyor tamam onlara bir sözümüz yok. ama ondan sonra en büyük kitle pkk'lıyım diyor. nasıl olurda bir chp'li ile pkk'lı yanyana gelir benim buna aklım ermiyor.

Ondan yana bundan yana değil ülkemizden yana olalım arkadaşlar. gezi parkı eylemlerinin nihayi faydası şu oldu. Tayyip biraz aklını başına aldı. biraz daha insanlara önem verir bundan sonra ve o koltukta ebedi kalmayacağını anlar.

1|2
    1|0
    • güzel yorumdu ne erdoğanı savunmuşsun ne de eylemcileri orantılı bir yazı hoş :)

yorumu için teşekkür ederim :)

• Bitti sanıyordduk :)

Eylemini makul bir çerçevede yaparsan bende senden yana olurum yakıp yıkarsan :S

1|5
    8|3
  • Olaylar artık farklı bir boyuta taşında ilk başlarda gezi parkının yıkılmaması için eylem yapılıyordu bu eyleme devlet gerektiği gibi yaklaşmayınca olayın gidişatı tamamı ile değişip hükümete karşı bir hal aldı ama akp hükümeti halkı baskı ile yıldırmak yerine tatlı dil ile deneseydi olaylar buralara kadar gelmeyecekti ve insanlar maddi ve manevi zarar görmeyeceklerdi.

1|1
    0|1
  • bence böyle birşeye neden olan kimse o hatalıdır. hatayı kim başlattıysa tepki gösteren haklıdır. bundan ötesi taraflı konuşmadır.

1|3
    0|2
    • eylemciler her zaman konuşmak istedi her zaman sorularına cevap almak istedi ama karşılaştıkları tepkilerden dolayı olay bu kadar büyüdü

• Tamam iste sozum parki katletmek isteyenlere

• gezi parkı olayları bitti gitti.tamam hükümet sütten çıkmış ak kaşık değildi ve halen de değil.Gezi parkı konusunda %100 polis ve hükümetten yanayım.Çünkü gezinin entel provakatörleri (pardon dürüst,çağdaş,demoktart vatansever dicektim) olayı başlatıp tatile çıktılar.Provakasyonun ekonomik gideri yurdışından karşılandı.Ne yani maliye bakanlığımı verecekti?

Gezi parkında ömrümde hiç gitmedim ama bana korkunç bir yer olduğu söylendi.Ancak manitayla sevişmek için gidebilirsin dediler hiç.

Neyse fazla uzatmiim direk mesajıma gireyim;

Ey gezinin entel dantel eylemcileri;ordumuz güneydoğuda 30.000 şehit verirken,doların bir gecede %100 değer kazanarak TL nin bir o kadar değer kaybı yaşarken,mavi akım yolsuzlukları meydandayken,bankalar hortumlanırken,benzi/mazot zammı almış başını giderken,ÖTV vergileirnin %130 a çıkarken (daha böyle benzer örnekler çok) NEREDEYDİNİZ?

Siz 3-5-10 ağacın hesabını yapacak kadar diğer sorunları mı hallettiniz?

Hani ne oldu...Eylemcilerin hiç biri ama hiç biri bana göre vatansever değildir.Amaç AKP yi yıkmaksa gelin söz veriyorum sizden yana oy kullancağım bereber sandıkta yıkalım.

CNN int. ve birçok yurdişi sponsorunuza ne oldu,maaş kesildi gezi bittti demi şimdi...

Allah bu milleti sizden korusun...

1|2
    3|2
  • gezi parkı olayları bıttı kankışım tabiki direnenlerdeniz

3|1
    2|4
  • faşizme karşı her türlü direniş meşrudur. eylemcilerin tarafındayım.

3|5
    0|2
    • #direngeziparkı

• kemalizmde demokrasiyi kötülemek marifettir. Sandıkla iktidar olamayacaklar sandığa laf atarak kendilerini haklı çıkarmak gayreti içindedir. Kemalizmde bürokrasi ve basın halkı uyutmak üzere kurgulanmış yan yönetim aygıtlarıdır. Olaya Gramsiyen bir yorumda yaparım merak etme :))

• Gramsci Hapishane Defterlerini oku- Marks'ın daha çağdaş bir yorumunu bulabilirsin... İyi ve sağlam ve namuslu bir solcudur.

• Heryer Taksim, Heryeer Direnis

6|3
    3|4
  • #heryertaksim

3|4
    1|6
  • Eylemi yapan ulusalcılardı diğer gruplar ise marjinali gruplardı.işte komunist bdp işçi partisi falan filan onlar yüzünden akp daha haklı göründü belki de daha fazla oy toplayacak.bütün komunistlerden ve akplilerden nefret ediyorum.artık defolup giderlerse çok iyi olucak.

0|1
    0|4
    • Ulusalcıların canı cehennme.

• ya bırak şunu.gelmiş buraya osmanlıcılık yapıyo.bi şey diyince hakaret oluyo.

• yok böyle konuşun kendi düşüncesi sonuçta da küfür kötü o etse bile sen etme :)

• Gereksiz. Derdini anlatmanın tek yolu anarşi değildir. Yasaların belirttiği şekilde herkes fikrini belirlenen meydanlarda, platformda izin dahilinde belirtebilir. Ama bunu anarşi çıkartarak yaparsanız sonuçlarında bu şekilde olması kaçınılmazdır. Ben hükümet kanadınında hatalı olduğuna inanıyorum ayrıca. Varsa bir hesap kitap bunu çözmenin yeri demokratik yollardır. Buda en basit haliyle oylama, sandıktır. Nasılki seneler önce şeriat şeriat diye nidalar atanlar (ki bu konu o kadar basit değildir önce şeriatın ne olduğunu anlamak lazım) şeriatı getirmediyse anarşi ile insanlar istediklerini yapamayacaklardır. Böyle kısa anlatılmaz ama neyse maksat görüşüm bulunsun fazla uzatmayayım.

0|0
    1|0

1|0
    0|1
  • Vicdan sahibiyim,çArşılıyım,kızlı-erkekli yürüdük falan püüü bize püüüü.

3|3
    3|4
  • eğer kamu mallarına zarar vermeden adam gibi eylem yapsalardı zaten haklı taraf onlardı.. ama ben eylemcılerı haklı bulmuyorum..kaç milyon tl zarara uğradı bu devlet.. senin benım anamızın babamızın vergileri ile ödeniyor bunlar..ya gunlerce iş yapamayan esnaflar ne yapsın ? çoluk çocuk evde ekmek bekler sizler gibi çapulcu değilki evine 1 iki ay gitmesin dışarlarda yatsın ne halt ettiği belli olmasın.. o yuzden ben bu eylemcilere uyuz oldum..haklı iken haksız konuma dustuler.. üç beş çapulcunun gazına geldiler sonra gazın kralını yedikten sonra evlerıne tıpış tıpış donduler.. bu devletın malına sahıp cıkmayıpta onu zarara yol açarsan sonra elektriğe de zam gelir suyada doğalgazada benzınede cayada sekerede... sen halt et baban calısır nasıl olsa !..baba parası yıyen zengin züppe cocukları sızı..

1|1
    1|0
  • Ne kadar salak bir milletimiz var ya avrupada dalga geciyorlar ulan salaklar basbakana karsisiniz eylemde pkk apo resmini dalgalandirirken siz onlarla beraber yürüyorsunuz

akil var nizam var ya isiniz gücünüz yok gelmis gecmis en iyi basbakana hainlik yapiyorsunuz.

Basbakan geldiginden beri türkiyenin degisimine bakin da konusun

tamam hatalari oluyor ama adam ekonomiyi nereye getirdi türkiye iyiye degisti adam basbakan olali yollar yapiliyor siz neyin kafasindasinuz

olan kendinize oluyo oraya buraya zarar vermeler tas atmalar molotof atmalar ne ya ne milletimiz ne kadar merakli kendine zarar vermeye

0|1
    5|3
  • Kendi düşüncesinden olmadığı için 6 insan katledildi. Ha sorsan başbakana suratını ekşitir bunlar hep faiz lobisi amerika vıdı vıdı der. Irakta amerikan askerleri müslümanlara tecavüz ederken gıkı cıkmaz türk askerine kese kağıdı geçirirler kafasına sesi çıkmaz.Ama ne hikmetse o zaman R4BİA selamı yapamıyordu.Bir de utanmadan çıkıp zülm eden taraftan degil mazlumlardan yanayız der. Tiyatro gibi :D Bir de bir lafım daha var, sadece bakan olan adamların tiplerine bir bakın şeytan gibiler suratlarında hayır yok daha ne diyim.

0|0
    0|0
  • Bende eylemcilerin tarafındayım inan buraya yazmak istediğim çok şey var ama değmez yav akılını kullanan zaten basbakanın ne kadar serefsiz bir insan olduğunu anlar.ben ist.da bütün eylemlere katıldım.

1|0
    0|1
  • Yeter güncelleme. Daha ne istediğinizi bilmiyorsunuz. Yönetim iyi evirip çeviriyor sizleri. Merak etmeyin bir 20-30 sene sonra zaten ülkenin anası ağlayacak. Kaos olacak tüm dünyada. Ateş hepimizi çağırıyor.

1|1
    1|1
    • güncelleme bu sayfada bütün linkler herkesin paylaştığı şeyler benim de var içinde :)

zaten her yerde savaş çıkıyor hesaplamalara göre türkiyeye de gelecek bu kaçınılmaz.

• Resmi görmüyorsan ne mutlu sana. Bilmemek mutluluktur.

• Vaaay burger kingciyiz :d

• İktidar karşıtı, cevapları eksileyen ''kılları'' çıktıkları yere havale ediyorum...

link

0|2
    1|1
  • Ben %50 icindeyim

0|6
    6|5
    • nasıl yani?

• Ne yani son 5 avm nin nereye ve nasil yapildigini biliyormusun agac katledilmedi diyorsun hem katledilmese bile agac dikilebilirdi

• yerine dikildi

• Erkekler Devam
    44

Kızlar Ne Diyor 28

• devlet tarafındayım. atlamayın cevabıma eksi ya da artı verin geçin.

4|7
    5|2
    • devletin tarafındasın tamam ama neden

• baya zaman olmuş be :D

• Devletimin yanındayım. Devletime saldıracak gözü dönmüş teröristler sağdan ya da soldan gelsin fark etmez, ben devletimi savunacağım.

• sorun gezi parkı değil, hala anlamadınız mı?

ülkesini seven hiç kimse insanlara kamu malına veya esnafa zarar vermemelidir.

bu konuda hemfikir sanırım.

hele ki çevrecilik amaçlar düzenlenmiş bir eylemde bunun olması çok yanlıştır.

bu insanlarda bunun farkındadır.

bu durumda birilerinin ağzına laf veren bu kişiler çevreci eylemci değil;provokatörlerdir.

diğer yandan parka oturup kitap okuyan mangal yapan çadırda uyuyan hatta kütüphane yapan birbirinin çöpünü toplayan yardımsever insanlarımız var. çevreci dediğimiz, hani şu anayasaca grev yapma hakkına sahip olan halkımız.

diğer yandan ise sabahın 5in de uyuyan insana tazikli su ve biber gazıyla müdahale eden canımızı emanet ettiğimiz vicdandan yoksun çıkan polislerimiz var.-orada yardım eden hatta maskesini veren polislerde vardır,onlara lafım yok-

ha bir de %50yi zor tutan padişahımız var ona değinmek bile istemiyorum.

Sonuç olarak, insanların grev yapma hakkını sonuna kadar savunuyorum.

kitap okuyan çevrecinin de

bu acımasızlığı yapmayan polisinde

yanındayım.

#direngeziparkı

3|1
    0|1
    • SONUNA KADAR

#direngeziparkı

• avm olması kısla meselesı vs. Bunlar bır sekılde halledebılecek seylerdı. M.alı alaboranın dedıgı gıbı mesele sadece agac degıl. Sahsen benım karsı oldugum en basta kıtap okuyarak cadır kurularak yapılan bır grevın kı bunu yapmaya hakları var; sabahın 5ın de polısın canıce mudahalesı. Bu emrı verenlere benım tepkım. Ya da %50yı evde tutuyorum deyıp tehdıt edene ya da vur de vuralım ez de taksımı ezelım gıbı sloganlar atılırken hıcbır sey dememesı. Kendısı; ben bana oy vermeyenlerın de

• basbakanıyım demıstı 2 kere. Ama bu olayda sadece %50nın basbakanı oldu. Sen sadece sıyası partı lıderı degılsın, ortak yolu senın bulman gerekırdı. Ama duyarlılıktan eser yoktu. Ordakıler ıstıfa et dedı dıye tabıı kı ıstıfa edecek degıl, ama her olayda ucagına atlayıp gıdıyor ulke ulke gezıyor alsın korumasını gıtsın gezı parkına dınlesn onları. Bunu yapmak cok mu zordu? Polıse tas atanı esnafa zarar vernı de savunacak degılım, ama sahsen bazı polıslerın bu hale gelmesıne cok uzuldum, yazık.

• Sacmalayanlari birbir eksiledim gidiyorum.

Bu sitedeki huloglar midemi bulandiriyor. O yuzden simdi siteyi kapatip sims oynamaya gidiyorum. Cevremde neyseki boyle insanlar yok. Olmayacak ta. Cehaletten nefret ettigim kadar hicbir seyden nefret etmem.

Eylemciler yakip yikiyor diyenler, palaliya ses etmiyor, doner bicagiyla cikana ses etmiyor. CEYLANPİNAR, REYHANLİ umurlarinda bile degil. Varsa yoksa misir.

4|4
    2|7
    • ama ama ama :( onlar müslüman kardeşlerimiz ama ama :'( ölüyolar falan çok üzülüyorum sonra.

• biz de üzülüyoruz esnafın haline fakat neden dükkanların ne bilim işte saydıklarınızı ille de eylemci yapdı diye diretiyorsunuz.Göstericileri içinde marjinal gruplar ve provokatör gruplar olduğu kanıtlandı.Biz yapmıyoruz biz zarar vermiyoruz milletin malına bu gruplar veriyor.Biz çoğu zaman korumaya da çalışıyoruz fakat her yerde her saniye olamıyoruz ve onları durdurmaya kalktığımız zaman içimizde kavga çıkıyor.Reyhanlı umurumuzda değil de demiyoruz iz bunu da yazim onlar da umurumuzda tabi

• Esnaf polisten bikmis durumda. Hayir yani taksime yurume mesafesinde oturan benim, onlardan alisveris yapan benim. Millete noluyor anlamis degilim.

• doğayı severim, korurum. aksini yapanları elimden geldiğince uyarırım gerekirse sert bir şekilde... böyle bir eylemin yapılması beni çok mutlu etmişti yani... daha sonrasında bu eylem iyice hükümete karşı yapılmış bir protestoya dönüştü. siyasi görüşü(parti) olmayan biri olarak buna da eyvallah dedim. sonuçta bu eylemlere karşı çıkılması ne olursa olsun haksızlıktı, insanlar bunu bir araç görerek tepkilerini gösterme fırsatı da bulmuş oldular. polisi milletimize karşı kullandılar, birbirine düşman etmeye çalıştılar derken tek bir şey gözümden düşürmeye başladı.çünkü tesettürlü arkadaşlarıma bu eylemciler laf attılar, çünkü kimi kendini dayaktan zor kurtardı (camiiye ayakkabıyla girme olaylarına hiç girmiyorum, kimi videolar vardı gerçekten ayakkabılarla girilmiş kimi videolar vardı hassasiyete dikkat edilmiş). yazıklar olsun dedim. eğer bu eylem solcularınsa gene yine bir olmayı unuttular, yine ayrımcılık yaptılar dedim. neyse ki bu şikayetler doğrultusunda kendine geldi büyük bir kısım ve aralarına tesettürlüler de katılmış oldu.. ama çok sonrası iş gerçekten çığırından çıktı sonuç olarak, haklı olsalar bile haksız duruma düştüler amacından çok çok saptı, olmadık işler karıştı araya, polislerimize de çok üzüldüm. benim için gezi eylemi sıradan bir olaya dönüştü özetle.

0|3
    1|2
    • 1213131565 kere çürütülen iddialara hala inanıyor musun.Müezzin hala sorguda adamcağız doğruyu söyledi diye

• Bugün iftarda yemek yerken yanıma tesadüf çevik kuvvet polisi oturdu. Konuştuk. Dedim bu gezide sizde biraz fazla şiddet kullanmadınız mı? Dediği aynen şuydu: Biz AB standartlarına uygun davrandık, hatta bize yeterince yetki verilmedi. Polis gaz sıkıp geri çekildi. Polis olarak 4-5 yıldır olaylara copla müdahale etmiyoruz. Bize yeterince yetki verilseydi normalde bir Tomayla 20 bin kişiyi dagıtabiliriz. Kaç gün uyudunuz dedim. 50-60 saat görev yaptik dedi. tek dilegimizuyumak degildi dus almaktı

• inandı mı peki.AB insan hakları var kaç defa şikayet ederlerdi biliyor musun unun yanında yandaş medya hariç kameralar ve yazılarda nasıl orantısız güç kullandıkları nasıl şiddet uyguladıkları açık.

(O polis uygulamıyorsa onu bilmem her polis bunları yapıyor demiyorum)

• Bir tarafta hakkı için mücadele edenler diğer tarafta Katil Devlet. Biz insanız vicdan herkese yerini gösterir.

4|3
    0|8
    • Kısa ve öz bir cevap...

soyulmadık bir derimiz kalmıştı

soyun babo soyun meydan sizindir

hiç bir canlı kardeşine kıyamaz

yiyin babo yiyin meydan sizindir

Şimdi sizin ama sonra bizimdir

Mahzuni Şerif

• ne sağcıyım ne solcu bakkalım ben bakkal :D

3|3
    0|0
  • İlgilenmiyorum,sonuçta ilgilenen birileri var ''POLİS'' gibi.Gerektiği günlerde hemen bir koşuda yanına gittiğiniz ''POLİS'' gibi.

0|3
    2|2
  • #direntaksim

3|4
    2|5
  • Çapulcuyum , Ayyaşım var mı! Tayyipe inat. Kemalist doğdum ve Kemalist öleceğim! Sonuna kadar direniş.

1|1
    1|2
  • doğru taraftasın canım :)

1|0
    0|1
  • (L) direniyoruuum ne kadar koyun olabilirim direniyoruuum, polis been gece ve bir yol başka bir şey yok :* ayh. izmirin gazlı gecelerinde tatlı bir hemşireydim.

1|2
    1|2
  • Saatlerce evde ağladığımı bilirim,o insanların haline,ya insan düşmanına öyle güç uygulamaz onların annesi babası evladı yok muydu? hele o hayvanlara içim sızladı biz konuşabiliyoruz limon,süt isteyebiliyoruz onlar savunmasızdı.Bende destekledim.Allah öldürülenlerin mekanını cennet etsin.

0|0
    0|1
  • akp tarafında olmayan insanların işine gelen bir olay bana göree elbet ölen insanlar oldu iyi olmuş diyemem ama oldu yapıcak bşy yokk ALLAHa çok şkr ki sustularr daha kötü olablrdii taraf tutmuyorumm ama ne yazıkki bölündüğümüzü üzülerek izliyorum :/

0|1
    0|0
  • ben oraya gerçekten çevre için gidenleri kesinlikle haklı buluyorum. birçok yalan haber resim video dolandı nette bunların hepsi ülkenin alehine. hangi taraftan olursa olsun provokatör insanlar kesinlikle bunun sebebi.hükümetin başta olması demek yapacağı her şeye kendi başlarına karar verecekleri anlamına gelmiyor halkına kimse hakaret edemez.oraya siyaset için değil gerçekten amaçları için gidenlerin yanındayım

2|0
    2|0
  • çapulculardanım sonuna kadar

1|0
    0|1
  • Ben cidden bilmiyorum eyleme katıldım ama şu an çok gereksiz olduğunu düşünüyorum nedense,onca esnafın ne suçu vardı?

Taksimi gördüyseniz o insanlara da acırdınız,ben ülkemin bu hale gelmesine katlanamıyorum

Not:Milliyetçiyim.

0|2
    0|0
  • tabiki eylemcilerden yanayım yazılacak çok şey var ama anlayan zaten meydanlarda gerisi için ağız yormaya değmez...

0|0
    0|0
  • Direniyoz :)

1|1
    2|3
  • Devrim ölçülebilir. Ölçülü derecede destekçiyim.

0|0
    2|2
    • Devrimle bunun ne alakasi var...elma ile armudu karistirma

• direnişciyim.

ve bundan gurur duyuyorum.

1|0
    1|2
  • Hepimiz capulcuyuz

2|1
    2|5
  • Ne mi düşünüyorum:

Her yer taksim her yer direniş..

tabii ki..

0|0
    1|2
  • her yer taksim her yer direnis

0|0
    0|2
  • Eylem yaptım bende

0|0
    0|2
  • keep calm and be a çapulcu.

0|0
    0|2
  • Bi bok bilmeden yorum yapanlara öyle ayar oluyorum ki. Adam oturup Beyaz tv'den gündem takip ettiğini sanıyor. Kaçınız kaç kere gitti, ne yapıyor bu adamlar diye sorguladı, gerçekten tarafsız bir şekilde düşündü?

Kim ne derse oraya giden, başbakan ne derse 'doğru' kabul eden garip insanlarla doldu ülke.

Biz Gezi Parkı'nda ölenlere ağlarken, bizle dalga geçenler, iyi olmuş diyenler; başka ülkelerde ölenlere ağlıyor ya, gülüyorum sadece.

Ben Ali'nin, Ethem'in, Medeni'nin, Mehmet'in, Abdullah'ın; devlet eliyle-yardımıyla öldürülen herkesin tarafındayım.

Devletiniz, başbakanınız, polisiniz sizin olsun.

1|0
    0|3
  • işte bizim yanlışımızda mutlaka taraf olma zorunluluğumuz olsa gerek herkezin kendine göre haklı tarafları olduğu inancıyla yaşamıyoruz ve giderek uzaklaşıyoruz başkalaşıyoruz birbirimize .

0|0
    0|0
  • Marjinal muhafazakarim.

4|4
    0|3
Yükleniyor...