Cübbeli Ahmet Hoca'nın şok kaseti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cübbeli Ahmet Hoca'nın nurculuğun temel kitaplarından Said-i Nursi'nin risalesine tenkitlerinden sonra başına gelen bu olay çeşitli gruplarca farklı algılandı.

Kimileri bu kasetin bir komplo olduğunu söyledi; kimileriyse gerçek olduğuna inandı. Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

• Doğru olduğuna inanmıyorum
    40% (4)71% (5)53% (9)Oy Ver
  • Doğru olduğuna inanıyorum
    40% (4)0% (0)24% (4)Oy Ver
  • Fikrim yok
    20% (2)29% (2)23% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• kaset gerçekte işin içinde komplo var.ahmet hoca son yıllarda türkiyede din üzerine en bilgili insanların başındaydı.cemaatler, çarpık düşüncelerine,menfaatlerine dini alet etmedikçe zararlı değildir.nur cemaati dini kendi amellerine alet ediyorlar.ben dini kitapları para ile ticarete döken cemaat görmedim.aksine allah rızası için dağıtılır,tek şart zamanı gelince yeni kardeşine teslim etmesi istenir.nur cemaatine mensup kişiler ya riyakar yada beyni yıkanmış kişilerdir.Said Nursi'nin Risale-i Nur eserlerini kuran-ı kerim den üstün gören zihniyetten bahsediyorum.alimin kemiklerini sızlatıyorlardır.şerefsizliklerini yüzlerine vurmak adına satır satır okuyorum devam edeceğim.ben kuran-ı kerim den cevap verirken

1|2
    0|0
    • hocayi elestirecek cok konu var ama bencede bu kesinlikle komplo. bi kere o isi yapacak olan garanti is yapar.cok sacma bi zamanda ortaya cikmasindan bile komplo oldugu belli oluyor.kanita bile ihtiyac yok. ve ayrica gercek olsa bile önce bakin bakin hoca ne yapiyor diyen insanlarin özel hayatini ele alalim bakalim.iyi insanlariz diye gecinmekle olmuyor iste

Kızlar Ne Diyor 8

• Fikrim yok , izlemedim ..Ama depremle ilgili söylemleri hala kulağımda , komik adam ..

0|1
    0|0
  • kesinlikle öyle bir şey yok adamı istedikleri gibi konuşturamadıkları için sesini kesmek istediler ama başaramıyacaklar Allah, cübbeli ahmet hocanın yanında olsun

0|2
    0|1
  • Kasedin komplo olduğunu düşünüyorum.Doğru konuşanın ipini çekiyorlar.

0|2
    1|1
  • Doğru olduğuna inanmıyorum

0|1
    0|0
  • Amacı Cübbeli ahmet hocayı kötülemekti ve amacına ulaştı bence.

0|1
    0|0
  • Doğru olduğuna inanıyorum

0|1
    0|1
  • herkesın kasedı kendıne ılgılenmıyorm

0|1
    0|0
  • bir laf vardır''hocanın dediğini yapıcaksın,yaptığını ypmıcaksın diye''.günahı boynuna tabi emin olmasakta bu söz geldi aklıma.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu tür yapılanmalarda ne fark var ki, yıllarca televizyonlarda namazda birbirini parmaklayan cemaatten tutun da, müridin karısıyla Allah rızası için yatan şıyha kadar hepsini gördük, bunların neden farkı olsun?

0|1
    0|2
  • Gerçek olup olmadığı konusunda bir kanıya varamam çünkü kaseti izlemedim. Kanıya varmak içinde oturup sex kaseti izlemem.

Ama kaset doğruysa 17 Ağustos Marmara depremini fuhuşa bağlayan, 7.4 yetmedi mi diyen birisi için çok manidardır. Allah'ın sopası yok diye bu sefer ona derler.

0|0
    0|2
  • Eğlenceli adamdır kendisi, milleti eğlendirmek için her yola başvurur. İnanıyorum, doğrudur...

0|1
    0|1
  • kasetlerin dolum tarihi, organize insan kaçakçılığı ve Cübbeli'nin tenkit tarihlerine bakıldığında ortaya çıkan tablo,

Cübbeli'nin ayağı sürçüyor ve harama nazar ediyor,

sonrasında "lan bu iyiymiş, devam" diyor ki organize bir kadın ticareti operasyonunun da bir parçası olunuyor

Cübbeli tenkide başlıyor, hatta öncesinde çıkmam dediği programlara falan da çıkıyor

sonrasında içeri alınıyor.

yalnız herkesin herkes de kasedi var. o da garip bir mesele. özeniyorum lan şu insanlara... bir Peter North değilim.

0|0
    0|0
  • Ortada bizim gordugumuz bir kanit yok. Fakat daha oncede adi boyle seylere karismisti inanmamistik. Bediuzzaman said-i nursi risalesiyle egitilmis bir insanda hata yapabilir sonucta. Cunku onun aldigi said-i nursi egitim ve terbiyesi iradesinin onune gecmedigi surece okumanin ve ibadet etmenin fazla bir hayri olmaz ona.

0|0
    0|0
  • hapisten çok şükür daha güçlü çıktı delilleri çürüterek çıktı ! şimdi reddiyeleri görün bakalım ...

0|1
    0|0
  • açıkcası çokta umrumdan değil,

popüler olmanın bedeli ağırdır

0|1
    0|0
  • İzledim ben başka bi adamın pipisini kaldırıp cübbelinin pipisini montajlamışlar

0|0
    0|0
  • Gerçekmi değilmi bilimiyorum izlemedim ama ateş olmayan yerden bu kadar duman çıkmaz.Madem hoca'ya ait değil bu kaset neden korumaları bu kaseti elinde bulunduran kişi ile irtibat kurmaya çalışmış.Diğer yönden hoca'nın ne işi var böyle kaset yada filmle ilgili diyorum ama işte kafalar karışık tam net birşey yok ortada süreç devam ediyor.Bekleyip göreceğiz neler olacak.

0|0
    0|0
  • Kasete ulaşabilen var mı izleyen linkini paylaşmak isteyen?

1|0
    0|0
    • yok çok aradım bulamadım

• yani bende neye göre bu adam böyle bişey yaptı dediklerinde insanlara kanıt sunmadan medyada gösteriyorlar onu anlamadığım için bu soruyu sordum

• Dini kazanç kapısı görenler hatta dahada ileri gidenler(Mesih muhabbeti) rakiplerine karşı galibiyet almışcasına pozisyonları(güya) tarif etti canlı yayında(Harun YAHYA)...

• Herkesin bir yerlerde sakladığı kirli çorapları vardır

0|0
    0|0
  • ismailağa cemaatinden halkı uyandıran sesi fazla çıkan hocalar bir şekilde susdurulmuşdur..Bunlara örnek verecek olursak Hızır Ali Muratoğlu ve Bayram Ali Öztürk ..her ikiside bir sohbet sırasında şehid edilmişdir..Zannımca Cübbeli Ahmet hocada farklı bir şekilde susdurulmak istenmektedir..Tabi en doğrusunu Allah bilir.

0|2
    0|0
Yükleniyor...