Yüzmede boy uzunluğu avantaj mıdır?

evet avantaj olduğunu biliyorum.olimpik yuzuculer 185 altında degıl ama Ediz nasıl bunu başarabiliyor.olimpiyatlarda iki madalyası var. link

Güncellemeler:
ortadaki link

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle avantaj sağlar ama Ediz gibi bazı isimler dezavantajlarına rağmen başarılı olabiliyor

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• dün trt 1 de yüzme yarışlarını seyrettim.hayran kaldım 16 yaşındakı bir bayan yüzücü dünya rekorunu kırdı.her şey insanlar için.

0|0
    0|0
    • o kız cok yetenekli olimpiyatlartda altın madalya almıştı

• 16 yasında iki bayan yuzucu rekor kırdı.biri Amerikalı diğeri litvanyalı

• evet iki kişi doğru.benim demek istediğim boy filan ne kadar etkendir de fizik gücü vede azim diyorum.

• avantaj olabilir

0|1
    0|0
  • profesyonel (meslek) değilse farketmez. alt tarafı suyu çekip ilerleyecek.

1|1
    0|0
  • hızlı ve atiktir

0|1
    0|0
  • evet uzun boylu olmak bir avantaj kardeşimde bir yüzücü katıldığı yarışmalarda bu yüzden baya fark attı.fakat burdaki mesele bunu iyi kullanabilmeniz vucutunuzu yönlendirmeyi ileri itmeyi vs. iyi sağlamanız gerekiyor

0|0
    0|0
  • avantajdır

0|0
    0|0
  • boy uzunluğu avantajdır ama şart değil tabi. önemli olan vücudu iyi kullanmak ve nefes kontrolünü iyi yapmak. adam işi biliyor demek ki.

0|0
    0|0
  • Evet avantajdır

0|0
    0|0
  • Avantaj ama kısa boylular hiç bir şey yapamaz diye bir kural yok..

0|1
    0|1
  • Benimde boyum 1.74 ve yüzücüyüm. :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• avantajı olduğu kadar dezavantajları da vardır.. sürtünme karsayısı artar ve daha çok kuvvet harcamak zorunda kalır ;)

0|1
    0|0
  • boyla pek ilgisi yoktur ya o atiklik önemli seri kulaç atmak önemli nefes kontrolü yani bunlar baş faktör

0|1
    0|0
  • bence vucut yapısı ve boyun cok buyuk avantajı var yuzmedeee

0|1
    0|0
  • adam kasmış demekki :D

0|2
    0|0
  • Boy avantaj olsada teoride pratikte önemi yoktur. Şimdi kısa boylu yüzücü mü var diyenlerde çıkar. O teoriyle bakarsanız basketbolda da kısa adamlar olmaması gerekir. Ancak Iverson gibi tarihe adını yazdırmış insanlar vardır. :)

Saçma bir tartışmada ayak numarasına başlatalım. 50 numara palet gibi ayakla suda ilerlemek zor olmayabilir :D

0|0
    0|0
  • boyu uzun olsa daha fazla madalya alır.

0|0
    0|0
  • sen hiç 1,60-1,70 boyunda yüzücü gördünmü, belirttiğin yüzücü 17 yaşında madalya almış, 17 yaşındayken kolay kolay 1,90 olmaz insan zaten..

0|0
    0|0
  • Seto daiya 1.72 boyunda ama adam her olimpiyat altın alıyo kürsüde 3. Sıradaki adam platforma rağmen ondan uzun ama boyun tabikide kulac boyutu olarak avantajı var

0|0
    0|0
  • yüzmedeki mantık suyu çekmektir daha uzun bir vucutla daha fazla suyu çekersin ve daha fazla hareket elde edersin , uzun boylu bir yüzücü kısa boylu bir yüzücüye göre 5-0 avantajlıdır.

0|0
    0|0
  • tabiki avantajdır, ayrıca yüzmenin kendisi de boy uzatan bir etken

0|0
    0|0
  • çocuk gemi pervanesi gibi mübarek :D

0|0
    0|0
  • Tabiki evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...