Avrupa'da yaşamak, oturum izni almak imkansız mı?

Ben İsviçre doğumluyum. Fakat oranın vatandaşı değilim. Çünkü vergi borcumuz yüzünden vatandaşlık vermedi bize İsviçre hükümeti. Ben totalde 12 sene, annem-babam ise yaklaşık 25 sene yaşadılar orada.

Biz normalde altı ayda bir gidip geliyorduk İsviçre'ye ve muhtemelen birisi bizi şikayet etmiş olacak ki, 2006'da İsviçre bize "Ya burada yaşayın, ya da TR'ye geri dönün" dedi. Biz de bir seçim yapmak durumunda kaldık haliyle. Abim Türkiye'de okumak istiyordu. Ben de o zaman 12 yaşındaydım ve aklım tam ermediği için ben de TR'ye dönmeyi kabul ettim.

İlk başlarda hiç pişmanlık çekmedim, uyum sorunu da yaşamadım ama akıl ermeye başlayınca -yani son 4-5 senedir özellikle-"Keşke İsviçre'de kalsaydım" diyorum.

Eylül'de iki yıllık üniversiteye başlayacağım ve totalde dört yıllığa tamamladıktan sonra yurt dışında yaşamayı planlıyorum. Az biraz almancam ve ingilizcem var şu an. Yani önümde minimum dört sene olduğunu düşünürsek, dilimi geliştirip gitmeyi düşünüyorum.

İsviçre'den tekrar oturum izni almam zor çünkü şartlar inanılmaz ölçüde değişti ve zorlaştı.

Acaba Avrupa'da en kolay hangi ülkeye gidip yerleşebilirim?

(Goygoy yapmayın lütfen)

Paylaş

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Hepsi çok zor oranın vatandaşlığı için oranın vatandaşı olan bir kızla evleniceksin sonra zorunlu olarak orda 3 sene kalıcan tr ye hiç dönemezsin sonra kontrol edicekler sizi eşinle durumunu falan en son verirler.oturumu

0|0
    0|0
    • Araştırdığıma göre evet evlilik şart.

Aslında üniversiteyi dört seneye tamamladıktan sonra yüksek lisans düşünüyorum bir de. Böyle bir durumda Avrupa'da yüksek lisans yapan öğrencilere oturum hakkı tanıyor bazı ülkeler. Atıyorum Danimarka'da YL yaptın ve üzerine belli şartları daha yerine getirirsen oturum iznini veriyorlar diye biliyorum.

• Para var ama 200-300 bin kadar yok maalesef

• 200-300 bin euro

Kızlar Ne Diyor 2

• almanyada yüksek lisans yapabilirsin ama uzun isi önce iki yil almanca ögrencen sonra sinavlara gircen tr de okudugun almanyada gecmiyoe bogazici üniversitesi haric

en basiti evlenio gelmel alamanci kuz bul buda cok zie hepsinin konusdugu var

isin zor yani 😕😕😕😕

0|0
    0|0
  • İngiltere'de baya türk var. Aslında baya yabancı var.

0|0
    0|0
    • İngiltere'den oturma izni alman için afedersin adamı bir domaltmadıkları kalıyor. İngiltere'yi işin içine katmıyorum o yüzden.

• hadi ya :/ benim baya tanıdığım var

Erkekler Ne Diyor 2

• romanya ama türkiyeden daha beter

0|0
    0|0
    • kesinlikle. Romanya, Bulgaristan buralara hiç bulaşılmaz

• milliyetçiler zürüh metro istasyonunda temizlikçi olarak çalışıyor..gidebilirsen görücen

sana iyi akşamlar

• O temizlikçi dediğin adamlar 6000 franktan aşağı maaş almıyor yalnız.

• oturmak için izinmi isticen bide :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...