Ceza Puanlarım Ne Olacak :(

İyi geceler hepinize... Şimdi ben bir şeyi merak ettim de sorayım dedim , aranızda iyi bilenler vardır elbet.. Ben 4 kez radara yakalandım yani polis çevirmesiyle :/ Onlardan zaten 200-300 TL küsür ceza geliyor, üstüne 10'ar puan gidiyor :/ Yani yaklaşık 40 puanım gitti ehliyetten..

Geçen günde adrese ceza gelmiş 400 TL radar cezası diye :/ Sanırım onlar ehliyetten puan götürmüyor değil mi ? Yani polis çevirmediği sürece ehliyetten puan gidiyor mu ? Ayrıca 100 puan olunca mı ehliyet gidiyor ? :/

Okumaya üşenenler için kısaca : Kaç puan olunca ehliyet gidiyor ?100 ceza puanı diye duydum ?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Geriye doğru bir sene içinde 100 ceza puanını aştığı tespit edilen sürücülerin , sürücü belgeleri 2 ay süre ile geri alınır ve bu iki aylık geri alınmanın ardından sürücüler direk ehliyetlerini almaya ilgili trafik birimine gidemezler.Söz konusu kişilerin herhangi bir sürücü kursuna başvurarak Trafik ve Çevre Bilgisi eğitimi almaları ve o kurum tarafından ders bitiminde bunun belgelendirilmesi gereklidir. (alinti)

1|0
    0|1
    • Bir de psikolojik tedavi varmış o 90 puanda mı ? ./

• sevindim. :)

Erkekler Ne Diyor 15

• 3 kez 100 puan dolarsa iptal oluyormuş. bkz. link

1|1
    0|1
    • 3 kez hakkım mı var yani :D

• Ehliyetsiz kullanırız artık :/ Polis cevirene kadar asdrfgh :D

Tamam sacmalıyorum ama napiyim aklıma her ihtimal geliyor :D

• Biraz öyle oldu galiba.

''Ehliyet gidecek'' diye kendini odaklarsan, şartlarsan, eninde sonunda gider o ehliyet.

Bunun yerine, ceza puanı alacak durumlarda kalmayacağını düşün, ehliyet sende kalsın. :D

Relax... Sakin... link :D

• 100 puanda gidiyor diye biliyorum

1|0
    0|1
  • Aracı kimin kullandığı belli olmadığı için ceza puanı gitmez. Araç sahibinin evine ceza gelir. 100 puanda ehliyet gider. Fakat polis durdurup ceza kestiyse 15 ceza puanı düşer.

1|0
    0|1
  • Şimdi şu konuyu sana bir aydınlatıyım .

Radar'a altındaki araç yakalanıyor sen değil .

Araç kimin üzerine ise ceza ona gider ayrıca ehliyetinden kesinlikle puanın gitmez.

Mesela şuda olabilir - Trafik polisleri radar kontrol yapar sen girersin.

2. yerde çevirirler radar cezanı keserler.

Ondada hiçbir şekilde puan gitmez.

Ben alkollu araç kullanmaktan 6 ay önce yakalandım .

Çok saçma geldi ama internetten ehliyet puanıma baktığımda gitmemiş diyordu .

Sanada öneririm

Ptt ' den E-Devlet şifresi al . turkiye.gov.tr adresinden giriş yap tc kimlik no ve şifren ile.

Ehliyet cezaları . arabanın borçları . senin davaların kısaca herşeyi görebiliyorsun.

0|0
    0|0
  • Maşaallah (: sen alan enişte battı

100 ceza puanına ulaşınca 2 ay el konuluyordu sanırım

1|0
    0|1
    • Ehliyet alınıyor galiba :/

Enişteyi boşver babam yandı zaten :D

• Bencede uzun bir süre alınsa en çok baban sevinecek (:

Birde eğitim alınması gerekiyormuş bak bende sorgulayayım dedim o bilgiyi gördüm

• Psikolojik tedavi varmış bir de :O

• evet 100 puan toplarsan ehliyeti alıyorlar her yılbaşında sıfırlanıyor ona göre hareket et

1|0
    0|1
  • arabanın modeli nedir?

1|0
    0|1
    • Bmw markası neden ki ? :/

• İnsallah... Artık akıllanıcam zaten :/

• :))

akıllanma değilde olgunlaşma diyelim buna.

ha diyeceksin ki yaşı 40-50 olmuşlar kaza yapmıyor mu?bunun yaşla alakalı olmadığı belli oluyor ...

• arbana bmw ferrari falanmı ne bukadar hız yapıyosun .

1|0
    0|1
  • hayır,evede gelse ehliyetinden puan gidiyor,senin dediğin gibi olsa cok sacma olmazmı,oldu ozaman yakalanmadan polise herşeyi yap ama puanın coğalmasın :) ,o 400tl dende puan yedin sen bilesin.

1|0
    0|1
    • Evet zaten vergi dairesinde kadın dedi :/

• Onun haricinde de 4 kez polise yakalandım :/ Onda yedim ama dimi :(

• evet polisin işlem yaptıklarında puan yiyormuşsun,radara yakalanınca yazılmaz sadece plaka ceza yer dedi

• link kadın araba kullanırken:D

1|0
    0|1
  • hız yapma sende :/ Allah muhafaza kaza yaparsan ya

1|0
    0|0
  • 100 puan olunca ehliyeti belli bir süre elinden alırlar...

1|0
    0|1
  • bi bayan olarak radar sınırını nası aşıyosun o ayrı bir mesele ama ceza hakkın 100 puandır

1|0
    0|1
  • evet 100 olması lazım...eline akbil al ne olur ne olmaz

1|0
    0|1
  • radar cezası 20 puan bu birincisi 3 kez aynı cezayı yersen ehliyetine el konulur ve evet 100 puan dolunca ehliyet iptal olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben yeni ehliyet alacam da soruna takıldım. ehliyet gidince noluyor ?

1|0
    0|1
  • Bunu bende merak ediyorum :)

1|0
    0|1
Yükleniyor...