Dokunarak kumaşın kalitesini nasıl anlıyorsunuz?

Hanımlar, Efendiler,

Alışverişe çıkıyorum. Bakıyorum, kadınlar ellerini gömleklere, pantolonlara, ceketlere, eteklere vb. sokuyorlar, çıkarıyorlar, yokluyorlar. İşte orada onlara sanki bir ilham geliyor, bu kaliteli, bu alınır diyorlar. Özeniyorum, ben de elliyorum, yokluyorum vs. İlhamı bırak, en ufak bir fikir bile oluşmuyor. En fazla teni rahatsız etmez, iyidir herhalde diyorum.

Bu işin sırrı ne ? O dokunup, ilham alanlara sesleniyorum : Kıyafetlerin içine dışına dokunduğunuzda, kaliteli olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz ? Bunun yanında anladığınız başka şeyler varsa onlar nelerdir ?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Kumaşları tanımakla alakalı. Bunun için yapacağın en kestirme iş.

Pahalı ve marka magazalara gidip kıyafetleri incelemek. ve orda ki satış elemanından yardım almak.

Dikişleri de incele farkı anlaycaksın zamanla

0|2
    0|0
    • Satış elemanları anlamıyor ki. Üstünüze çok yakıştı, mutlaka almalısınız genel mantık. Renk uyumunu soruyorum mesela, bunun altına ne giyseniz yakışır diyor. İşi yalakalık olmayan görevliye henüz rastlamadım desem yeridir.

• Sağ ol. Yazdım kenara.

Kızlar Ne Diyor 4

• Tesktil meslek lisesi birisi olarak bunu anlamamam imkansız :) kumaşın kalitesinden kumaşın cinsine kadar :) .

Hatta şöyle diyeyim at yarışı oynayanlar atın seceresını bılır ya bende kumaşın seceresini bilirim :) bir örnek vereyim size çamaşırda kullanılan kumaş tshirtte kullanılandan daha iyidir :)

1|0
    0|1
    • Aferin sana. Şu soruma faydası olmadıktan sonra, ne bildiğinin benim için önemi yok. Biliyor musunuz diye sormuyorum. Biliyorsanız anlatın diyorum.

• anlıyorum ama nasıl anlatılır bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Bir dene istersen.

• ya birkaç tekstil fabrikasına falan gitmiştim fabrika müdürü ürünleri anlatmıştı her cm de kaç dikiş olduğunu vs kumaşın cinsini kalitesini ordan öğrendim zaten severim alışverişi yıllarca kullana kullana hangisi iyi hangisi kötü öğrendik

• Evet dokunurum ...kumaşa dokunarak içindeki

Pamuk, ilmek sıklığı ,yumuşaklığı naylon ve likra

Oranını anlamak için dokunmak lazim

0|0
    0|0
  • kumaş sümük gibiyse kalitesiz. ama tok duruyorsa kaliteli. en kısa yoldan böyle anlatabilirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben sadece naylon olup olmadığına bakıyorum , gerisinden çok anlamam .

0|0
    0|0
  • Kumaşın markasını bile söyleyebilirim

0|0
    0|0
  • valla hocam ne yalan söyliyim ben de anlıyorum. Çünkü giyinmeyi alışveriş yapmayı çok seviyorum. Tek başıma bile olsam alışveriş yapmaya çıkarım mağazaları gezerim. Yani baktığım bir ürünün gerçekten bu fiyatı hak ediyo mu hak etmiyo mu kafamda fiyat biçerim çünkü birçok mağazada o ürüne yakın ürünlerin fiyat aralığını bildiğim için işlenen ürüne göre kalitesini anlarım.

0|0
    0|0
    • Yüce İsa ! Tamam da ben nasıl anladığınızı soruyorum.

• Sağ ol. Bunları soruyorum işte.

• bi gün gelirsin benlen alışverişe gösteririm sana. :)

• Dokunmadan almam geleneği kank sdfsdf

0|0
    0|0
Yükleniyor...