Kapat

Gayet öğretici, başarılı bir röportaj. Herkes okumalı diye düşünüyorum.

Milletimiz, sizce de 'fazla edepli, tümden ahlaksız'

değil mi?

link

0|1
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• ilginç bir yazı olmuş.arada değindiği doğru noktalar ne yazık ki gerçek.metroda iki sevgilinin sarılması öpüşmesi yeterli propaganda ile infial yaratabilecek potansiyele sahip iken 12 yaşındaki bir kıza 16 yaşındaki bir kıza cinsel istismar, tecavüz taciz vs iğrenç eylemler cezası kalabiliyor.

en acısı ise bu cezasız kalan suçlara en büyük tepkiyi metroda sevgililerin sarılmalarını doğal karşılayan insanlar olması.susan insanların ise ahlak zabıtalığına soyunmuş kişilikler olması.ne yazıkki edepli ama ahlaksız bir toplum oluyoruz.veya edepsiz ama ahlaklı.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• Yazının eleştirisini yapıyım Menteşin yazısını üstüne kurduğu temel argümanı olan cinsel şiddete toplumun tepki göstermediği düşüncesi tamamen asılsız bu toplum böyle olaylara gerektiği tepkiyi veriyor bunu birde muhafazakar kesimlerin cinselliğin tamamen görünür olması karşısında duyduğu endişeyle ilişkilendirmesi tamamen saçmalık yazarın başta söylediği mahremiyete saygı gösterilmesi gerektiği gibi düşüncelerini onaylarlarken daha sonra bu düşüncelerini böyle argumanlarla desteklemesi bende hayal kırıklığına neden oldu

0|1
    4|0
    • Aşağı yukarı aynı fikirleri paylaşmışız...Güzel bir paylaşım olmuş...

• Her doğru söyleyen gibi, murat menteş de onuncu köye doğru yola koyuldu, ne yazık ki...

link

2|0
    0|1
  • Tecavüzcünün vahşi ahlaksızlığının , gençlerin el ele tutuşmasına tercih edildiği bir safsata ya da geniş kitlelerce kabul gören bişey kesinlikle değil . Onun için bu yazı biraz gereksiz olmuş .

0|1
    3|0
  • içerik mükemmmel ve kesinlikle doğru ama bizim açımızdan üzücü bir yazı maalesef ülkemiz gittikçe ilerlemek yerine inanç ve psikolojik yönden çöküyor bu güzel röpörtajı yazıya geçirirken daha özenli olabilirlermiş

1|0
    0|0
  • cok iyi ve türkiyede asla degismeyecek sorunlar...

1|0
    0|0
  • Bu yazı baya eski galiba Murat menteş istifa etmedi mi

1|0
    0|0
  • 1-)İnsanların cinsel anlamda sınırları zorlamasından rahatsız olan insanların tecavüz ve tecavüzcüden nefret ettiğinden şüphesi olan var mı?

2-)Kadına karşı şiddeti destekleyenlerin sayısı ülke nufusünün %1' den az değil midir?

Bu soruları çoğaltmak mümkün.

- Kadına karşı şiddet ve tecavüz suçları önlenemiyor diye insanların kamusal alanda cinsel sınırları zorlamasına (Buna öpüşmeyi kesinlikle dahil etmiyorum) müsade mi etmeliyiz.

-Bunun gibi ülkede bir takım yüzsüzler dolandırıcılık yapıyor diye baklava çalana, elbise çalana ve bunun gibi değeri düşük şeyler çalanlara göz mü yummalıyız.

-Bir takım suimisallerden yola çıkarak daha fazla ahlaksızlaşmanın yolunu açma gayretlerini hoş mu karşılamalıyız...

0|1
    1|0
    • Çok güzel yazmışsın Menteş resmen saçmalamış cinsel şiddetle muhafazakar endişeleri nasıl ilişkilendirmiş hayret verici

• Tepkiyide bir kenara bırakalım o zaman. Ne denli cezalandırılıyor bu insanlar? Adalet sistemi.. Baştan aşağı fiyasko .

• Türk Ceza Kanunu'nun 102,103,104 ve 105. maddeleri cinsel taciz konusunu düzenliyorken , 86/3-a maddesi eşe karşı işlenen Kasten yaralama suçunun cezasını yarı oranında arttırıyor. Bu maddeleri zahmet edip okuyabilirsin...

• 2 side olmamalı olacaksa da halka açık yerde öpüşüp sarmaş dolaş olmamalı 2 side kötü tecavüz tabi daha pis berbat ona lafım yokta diğeri de meşru sayılmamalı aşırısına kaçılmamalı ulu orta yerde orada burada herkesin gözü önünde öpüşüp sarmaş dolaş olmamalı...

0|0
    3|0
    • Haklı olabilirsin ama kıyaslayacak olursak daha kötü olan durumun, daha az tepki alması her zaman için eleştirilir. Hiç hoş bir durumda değil

• Sayın soran bende seninleyim sıkıntı yok kıyaslanmaz kıyaslanamaz bile diğeri tecavüz istismar öteki alan - veren razı gönül işi deee... Aşırıya kaçmamak gerekiyor diyorum Bursaaa... sende ne yazdığıma iyi bak be blader ne demek istediğimi anla sonra konuş el ele tutuşmak mı dedim ben konuşmak için konuşma ileri gidip uluı orta yerde yiyişenleri de mağzur göremem kusura bakmayın diyorum elalem tecavüz ediyo biz rızamızla yiyişiyoruz diyosunuz sizce haklı olabilirsiniz ama elalem uçurumdan atlıyo

• diye benimde yiyişmem gerekmez demi?

• eline seninde herşey ortada bu kadara işte

1|0
    0|0
  • hayatımda gördüğüm en sistemsiz röportaj bu. röportajın tarafları belli değil, hangi paragrafı kimin söylediği de belli değil. lise çocuğu bile bunlara dikkat ederdi röportajı yazıya dökerken.

0|0
    4|1
    • :) Başarılı derken şeklini şemalini kastedmedim. İçeriği önemli benim için suan. Ben anladım yani?

• Çok feci bir yazı...

1|0
    0|0
  • bk gibi olmş..D

0|0
    2|4
  • Kadınlar/kızlar kendilerine dikkat etmiyorlar zaten...

0|0
    6|0

Kızlar Ne Diyor 5

• "Vahşet her yanda uluorta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz." John Lennon

Yazının konusu da bi. tecavüze şiddete susan ama aşk yaşayanı görünce onlara laf edenler. Yani uluorta sevişin ayıp değil demiyor buna ayıp diyorsun diğeri daha beter diyor çokta güzel diyor. Teşekkürler çok sevdim yazıyı

1|0
    0|0
  • Tokat gibi çarpıyor derler ya...

2|0
    0|0
  • yerinde bir yazı olmus sevdim. şimdi pek ahlaklı kimseler senın uzerıne gelir..

1|0
    0|0
  • Bizim millet sağ gösterip sol vurduğunu sanarken hiç vuramayanlardan .

2|0
    0|1
  • teşekkürler...

1|0
    0|0
Yükleniyor...