Ülkemdeki abazalardan utanıyorum, siz nasıl dayanıyorsunuz?

Merhabalar,

Az önce babamın mezarını ziyaret ettik annemle. Dönüşte otobüste bir kız vardı benden 3-4 yaş küçük yani 15-16 yaşlarında. Etek giymiş ve tekli koltuklarda oturmuş gidiyordu işte. Bir adam bindi otobüse 55-60 yaşlarında. Saçları beyazlamış falan. Tam kızın önünde durdu sürekli kızın vücudunu izlemeye başladı arada gizlice gözlerine bakıyordum adamın, çaktırmadan kıza bakıp duruyordu. Sonra koltuklardan bazıları boşaldı adam gitti ilk kızın önündeki koltuğa oturdu, oradan kızı göremeyince kalktı arkadaki koltuklardan birisine oturdu. Ben de inatla ikisinin arasına girdim bakamasın diye.

Sorum şu, ben bile yurdumdaki abazalardan bu kadar utanırken, siz kızlar nasıl dayanabiliyorsunuz? Benim de kız kardeşim var, otobüse bindirmemek şart bu ülkede.

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Ben de çok rahatsızım ülkemizdeki bu yaştaki adamların bu biçim tavır sergilemesinden.

Bi kız olarak şunu söylüyorum ki, bu adamlara yüz veren çok yaşıtımın olduğunu biliyorum. (18 yaşındayım.)

Ülkemizde namus denen şeyden bahseden insan çook.

Ama gel gör ki namus bekçiliği yapıpta gözü afedersin karıda kızda olan abaza insanlar da yok değil.

Sinirim bozuluyor.

O kadar iyi yapmışsınız ki aralarına girerek.

Bazen ben de insanların bakışlarından rahatsız oluyorum.Mesela geçen gün metrobüsteyim, normal giyimliyim, açık saçık ta giyinmedim, gayet iyiydi pantolon tişört. mecbur ayakta kaldım çok doluydu. yanıma 19-20 yaşında biri geldi ve sürekli gözlerime baktı durdu.

Benden 1-2 yaş büyük olsa bile o kadar rahatsız oldum ki. Yer olmadığı halde olabildiğince ileri gitmeye çalıştım, sonra en yakın yerde artık duramadım ve indim, öyle kurtuldum.

BAKIŞLA TACİZ EDİYORLAR RESMEN. SİNİR OLUYORUM ! SİNİR !

İşte bu 50-55 yaşında ''amca'' diye hitap ettiğimiz abaza dayılar var ya.

Bunların da kızları var.

Bunların kızlarına birisi göz ucuyla baksa yeri göğü yakarlar.

Kendileri baktıkları zaman bir şey olmaz.

Bu ülke nereye gidiyor...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Senin gibi düşünenler kaldı mı?

Hayrete düştüm şu an. Düşüncelerinden dolayı da tebrik ederim.

Alıştık diyebilirim. Bir de bu duruma tepkisiz kalanlar var.

Bu beni daha da kızıdırıyor.

0|1
    1|0
  • İnan dayanamıyorum. Artık etek giymek olayı falan da değil bu normal giyinsen makyaj yapmasan bile babam yaşındaki adamlar bildiğin caddenin ortasında yanımdan geçerken yok şuranı yalayım buranı yalayım diye fısıldayıp gidiyor, toplu taşıma araçlarını söylemiyorum bunu. Bir şey söylesen sen uydurmuş oluyorsun. Bıktım artık Türkiyedeki bu aç insanlardan keşke belediye sulara şap katsa bu nedir ya

0|1
    0|0
  • 40 yasındakı adamın 1 yasındakı bebege tecavuz ettıgını hatırlarsak ya da damacanaya ordege ınege olan tecavuzlerı...

Allahım nasıl bır ınsanlıktır bu

ıdam edılseler sevınırım artık

nasıl kucucuk cocuga art nıyetle bakabılırler aklım almıyor

bunların ıslah olacagı yok

Yuce Rabbim korusun oylelerınden hepımızı

0|1
    0|0
  • Benim babam ve annem abimlere hep elin namusunu kendi namusunuz gibi görün derdi. Herkes böyle baksa birbirine ne güzel bir toplum olurduk.

0|1
    0|0
  • Ar namus tertemiz olmus milletin. Lan senin hicmi anan bacin yok! AbazaNlik almis basini gidiyor. Ve bu sebepten dolayi bir cogu Turk kizimiz onyargili davranmistir hayatlarina alacaklari erkeklere.. Ölüm Var Ölüm..!

0|1
    0|0
  • Dayanamiyoruz kiii.hep bunlar yuzunden diger erkeklerede abaza gozuyle bakilip yargilaniyor..yazik valla oysaki turkiyede terbiyeli ahlakli erkeklerde cok ama kurunun yaninda yasda yaniyo ise

0|1
    0|0
  • Bakmak yine bişey değil adam taciz ediyo tecavuz ediyo ya daha kuçucuk kız çocuğuna .s bunlar idam edilse veya hadım edilse kalmaz boyleleri cesaret bile etmezler ama cezaları o kadar komikki bu snirime dokunuyo !

0|1
    0|0
    • Neler neler var ya otobüs kullanmanın amacı değişmiş. Belki de sırf abazalık yüzünden tüm İstanbul'u otobüsle turluyordur bunlar. Şaşırmam yani.

• Şu erkekler azcık kendini bilsin ..

• Nefret ediyorum onlardan. Hiç edep kalmamış. Açık giyinmiyorum ama ne olursa olsun bakıyorlar. Ben de kafamı eğip gidiyorum hızlı hızlı.

0|1
    0|0
    • Kız açık falan da giyinmemişti ki dizinin civarında etek giymişti adam tüm otobüs boyunca süzdü. Ben indikten sonra rahatlamıştır heralde şerefsiz.

• Diyorum ya işte bunlar kapkara çarşaf da giysek bakarlar. Aç köpekler çünkü.

• Allah ceezalarını versin artık vafrya onların tiksinmeye başladım insanlardan.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu sitede de cok o abazalardan merak etme...

0|1
    0|0
  • Bahsettiğin gibi tiplere denk geldikçe, erkekliğimden utanıyorum.

0|1
    0|0
  • kicina iki tepme atacaktin birde tam olurdu yinede tebrik ederim seni

0|1
    0|0
  • vallahi ben tiksiniyorum böyle insanlardan bide gelmişssin kaç yaşına otur ahiretini düşün hayvan erif kızın yasındakı kızlara bakmak nedir ya

0|1
    0|0
  • hep bunlar zamparalığı marifet sanmamızdan, erkek çocuklarını çok serbest yetiştiriyoruz ahlaksızlık yapmayı kendilerinde hak görüyorlar

0|1
    0|0
  • Vuracaksın onun gibileri.

0|1
    0|0
    • Hacım iyi ki erkeğiz biz ya, kız olsam ya katil olurdum ya delirirdim.

• Öyle tabi benim gözümün önünde olsa adama bişeyler yapardım kesin herkesin kızı var ne bçim insanlar var bro.

• aynı şeyi sende başkasına yapıyorsan seninde o abazadan bir farkın yoktur..he ben bakarım başkası bakmasın..D işte en tehlikeli abaza çeşididir.bu abazalardan daha çok etrafta..işte onlara biz abazaların abazısı diyoruz..D

0|0
    0|1
    • Aha otobüsteki o dayı siteye üye olmuş

• sen o amcadan daha tehlikelisin yarası olan gocunurmuş laf sokma peşine düşüyor hemen:DD herkes anladı seni artık :

• tamam hadi naş :(

• onlar bir kere mslümn tamam mi .s.s.s :(

1|1
    0|0
  • Terbiye,namus ARAZİ olmuş ülkede amk :D :D :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...