Sence Müslümanların Sorunu Ne?

Öncelikle bütün Müslümanların Kadir gecesi mübarek olsun.

Mevzu şu: Dünyada 1.6 milyar Müslüman var. Dünyanın en zenginlerinde ve en yerle bir sürünenlerinde de İslam dinine mensuplar önemli sayıda.

En çok açlık çekenler, en fazla işkenceye maruz kalanlar, öldürülenler, bombalananlar, tecavüze uğrayanlar vs. arasındaki Müslüman sayısı ne kadardır sizce?

Peki İslam "bütün inananlar kardeştir!" demek değil miydi?

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir!" demek değil miydi?

"Fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapsa Allah hesabını Ömer'den sorar!" diyen halife Hz Ömer başka bir dinin halifesi miydi?

Ortada yolunda olmayan çok şey var, evet.. Sorun İslam'da değil teorik olarak.

Peki sence Müslümanların sorunu ne dostum?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sorun Kur'an'ın değil ama ifade ettiklerinin değiştirilmiş olması.Çünkü kitlelerin işine böylesi geliyordu.

-Bugün İran'da kadınlar 4.,5. sınıf insan konumunda ve İslam'ın bunu emrettiğini sanıyorlar.

-Bugün Arap Emirlikleri'nde hükümdarlar,hanedan sülalesi ve eşleri seküler yaşayabiliyorken halk baskıcı rejime uymak zorunda.

-Bugün Türkiye'de dini düşünmek,sorgulamak,araştırman hatta Diyanet İşleri'nin cevaplarına inanmak bile kafirlik olarak düşünülüyor.

Hakkaten tam (!) Müslümanmışız İslam dünyası olarak.

İslam çoktan kirletildi ve ifade ettiği eşitlik,özgürlük gibi kavramlar yobazlarca yok edildi.Hz. Mevlana'nın bir sözüyle cevabımı tamamlıyor ve asla ama asla yobazların oyununa gelmemeye sizi teşvik ediyorum arkadaşlar.Milletten değil kutsal kitaptan öğrenin.Bırakın onlar size namussuz,kafr,zındık desin.Allah onlara öyle bir ceza hazırlıyor ki kurtuluşları yok.

İşte o efsane söz: ''İslam'ı yobazlardan koruyun;eğer yapamadıysanız dünyayı İslam'dan koruyun.''

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ilk önce sen daha müslümanlığın ne demek olduğunu kavrayamadan şimdi ki insanların yaptığı davranışlara göre müslümanlığı yargılarsan absürtlük çıkar. hayatında hiç bütün insanlığın daha üstünü olan Peygamber Efendimiz 'in hayatını okudun mu ? eğer okuduysan daha dikkatli oku çünkü anlamadan okuyunca böyle saçma şeyler ortaya çıkıyor.

0|1
    0|0
    • Eleştiri ve sorunuz banaysa yazdıklarımı tekrar okur musunuz? "Sorun İslam'da değil" yazdığıma göre İslam'ı yargılamıyorum.

Konu başlığı da "Müslümanlığın sorunu" değil "Müslümanların sorunu" dikkat ederseniz.

• özür dilerim yanlış anlamışım neyse sorunun cevabını da vereyim ; '' müslümanların , dini kendi isteklerine göre çevirmeleri ve zamanla dünyavi şeylere kendilerini kaptırmalarından kaynaklı bir durum tabii ailelerin ve toplumun çocuklara dini iyi öğretememeleri de altında yatan önemli sebeplerden bir tanesi.

• Bir şeylerin gerçekten farkında olan Müslümanlardır aslında insanlığa,ümmetine ve milletine faydalı olan.Hakiki bir Müslüman olsaydık, Hz.Muhammed gibi,Hz.Ömer gibi,Aişe annemiz,Hatice annemiz gibi... O zaman duyarsızlaşmazdık bu kadar..

0|1
    0|0
  • Müslüman olduğunu söyleyenlerin çoğunun açıp bir Kuran okuduğu yok. (Anlayarak okumaktan söz ediyorum.Okumuş olmak için olandan bahsetmiyorum ) Okuyanların da ne kadar anladığı,orada yazanları ne ölçüde uyguladığı meçhul. Ama sözde inanıyorlar tabii.

0|2
    0|0
  • İslam'ı doğru anlayamıyorlar da ondan. Çağlar öncesine takılıp kalmışlar oysa bilimi destekleyen, araştırmaya ve düşünmeye sevk eden bir dinimiz olduğunun farkında değiller. Nasıl ki tarihi değerlendirirken o günün şartlarını göz önünde bulundurmamız gerekiyorsa, dini konularda da bunu yapmalıyız bence. Bu devirde asırlar öncesini yaşamak doğru mu? Tabii Kuran'da belirtilen kesin çizgiler dışında, İslam'ı da çağa uygun yaşamalıyız ki gerici ve yobaz olmayalım başımıza da bunlar gelmesin. Gerçekten üzülüyorum, Müslüman geçinip kendileri gibi düşünmeyenlere çamur atan, adeta dinden aforoz eden insanlar var. Sanki onlara bu hak verilmiş gibi. Sonra da neden bu durumdayız? İşte bu yüzden. Dinimizi bilmiyoruz ki.

0|0
    0|0
  • dinsiz ahlaksız denen toplumlarda suç oranı en az oysa. neden acaba diye düşünüyor insan :).

0|0
    0|0
  • Sorun yorumlanmada.

0|0
    0|0
  • gerçek müslüman değil bir çoğu.vicdansız olana para için herşeyi yapana acı çekene gülene hatta acı çektirene istediği kdr oruc tutsun hacca gitsin namaz kılsın müslüman demem insan demem ben

0|1
    0|0
  • Dini kullanmaya calisanlar cok fazla sayida . Mubarek dinimizi oyunlarina alet ediyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bazıları bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığında aynı şey moğol işgali sırasında da yaşanmıştı herkes moğollar banada saldırır endişesiyle diğer müslümanlara yardım etmedi sonunda moğollar onlarada saldırdı aynı şey günümüzdede devam ediyor özellikle Suudi Arabistan abd ile işbirliği yaparak kendini koruyup diğer müslüman devletlere karşı amerika nasıl isterse öyle davranıyor bir de ayrılıkçılar var İran başta olmak üzere sadece kendi fikirlerini doğru kabul ediyor ilk önce islam dünyasındaki rakiplerimi ezeyim ondan sonra hristiyanlarla savaşırım diye düşünüyor kimse Ümmeti Muhammed derdinde değil

0|1
    0|0
  • Peygamberimiz bütün bunların olacağını 1400 yıl öncesinden söylemiştir. Öyle bir zaman gelir ki Müslümanların çöp kadar değeri kalmaz. En fazla ezilen kişiler Müslümanlardır demiştir. Bunun üzerine Sehabe de buyurmuşlardır : Sayıları az da ondan mı ya rasulallah ?

Peygamberimiz : Bilhakis sayıları herkesten fazla ama onlarda vehn vardır.

Sehabe : Vehn nedir ya Rasulallah ?

Peygamberimiz : Dünyayı fazla sevmek, ölümden ise korkmaktır.

Şimdiki Müslümanlara bu durum uyuyor mu uymuyor mu sen söyle ? Hepsi korkak halde. Bir Müslüman ülkeye neler yapılıyor ama kılını kıpırdatan var mı ? Bunlar kıyamet alametlerinin açık birer kanıtıdır.

1|1
    0|0
  • İslam, dogmatik bir bakışla, bağnazca yorumlanıp, uygulanıyor.

Ve bunun sonucunda, analitik düşünemeyen, körü körüne ibadet ettiğini sanan, ama aslında tabiri caizse, kaş yapayım derken, göz çıkaran insanlar, toplumlar, ülkeler var oluyor.

Diğer yandan, Abd ve İsrail de din fanatizmini körükleyerek, böl-parçala-yönet taktiğiyle, kendi kuklalarını yaratıyor.

İslam bence, şeriatçı-fanatik biçimde değil, sufi bakış açısıyla yorumlanıp uygulanmalı.

0|1
    0|0
  • sorun müslümanları kendine kırdıran,islamı (en güzel din olmasına rağmen)terörist din olarak göstermeye çalışan,onların ülkesini sömüren,doğal kaynaklarını haksızca ellerinden alan,fesat çıkaran,ülkelerinden atılan,sırf müslüman olduğu için ayrımcılığa tabi tutan diğer dinden olan devletlerdir.

0|1
    0|0
    • bence hep batı devletlerine laf söylemektense biraz da kendimize bakmalıyız bilimde sanatta sporda Müslümanlar olarak gelişme göstersek böylece büyük devletler arasında söz söyleyebilecek hale gelsek sizce bize bunu yapabilirler mi onların haklı olduğunu söylemiyorum kesinlikle haksızlar ama biraz da suçu kendimiz de aramamızda fayda var

• biraz rahat bıraksalar ama düzlüğe çıkmamızı istemiyorlar ki.müslüman can yakmaktan zarar vermekten Allah tan korkar.onların böyle sorunu olmadığı için ezilen biziz.onlarda refahlarının garantisini bizim geri kalmışlığımızda buluyor.hangi devlet iyi niyetli müslüman ülkesine söyle bana.

• Gelişmiş devletlerinde etkisi var ama müslüman dünyası genelde kendi kendini yakıyor.Din çok kolay bir şekilde suistimal edilebilecek bir şeydir.Müslümanlarda buna engel olamıyor.Türkiye'de bile 10'larca din adamı TV'ye çıkmış her biri farklı birşey söylüyor dini oyuncak ettiler ibn*ler...

0|0
    0|0
  • link

link

link

acaba dünyayı karıştıranlar kim sormak lazım bu sadece bir kesit sonrada hristiyanlar saldırıya geçince işte dünya müslümanları yok ediyor dersiniz

kalkıpda bunlar mslüman değil diye kaçamak yapmayın altıma yorum yazmayın eksileyin gidin

0|0
    0|0
  • inanclar kullanilmaya cok hazirdir bunu toplumun afyonu olarak kullanmak ve insanlari kendi yolundan surukleyip ac birakarak rahat bir yasam surmek kestirme bir yoldur

0|0
    0|0
  • müslamanlığın yaygnlaşmasını isteniilmemesi ancak engel olnmck buna

0|0
    0|0
  • inanılmaz cok bencil olmamız.

0|0
    0|0
  • 1.6 milyardan fazla olması lazım

0|0
    0|0
  • allah kurdu öldürmek için programlar. sonra bu kurt gidip bir kuzuyu kapar. sonrasında allah faturayı ömere ödetir.

0|0
    0|0
  • müslümanların müslüman olmaması sorun

0|1
    0|0
Yükleniyor...