Zaman makineniz olsa hangi yıllara gitmek istersiniz?

Bugünün bilim olanaklarıyla günümüzde zamanda yolculuk etmek imkansız gibi

gözüküyor.Peki, zamanda yolculuk gerçekten mümkün müBazı bilim adamlarının

iddialarına göre bu tamamen aptalca bir düşünce.Zamanda yolculuk imkansız bir

kanı.Fakat günümüzde bir grup bilimadamı, zamada yolculuk teorisini gerçek hale

getirmek için çalışmaktadırlar.Şimdi bu teoriye bir göz atalım.

Albert Einstein'nın izafiyet teorisine göre Eğer bir cisim ışık hızında ilerliyorsa,

yanından geçen zaman yavaşlıyacaktır.Yani başka bir değişle, cisim ışık hızına ulaştığı

zaman, içinde bulunduğu zaman kavramı duracak ve bir zamansızlık boyutunda yer

alacaktır.Bunun oluşması için cismin saniyede 300,000 km.hızla gitmesi gerekmektedir.

Böylece zamanın ilerisine ve gerisine yolculuk mümkün hale gelecektir.Kolay geliyor

değil miFakat günümüzde,herhangi bir cismin saniyede 300,000 km.hıza ulaşabilmesi

tamamen imkansız.Cisim hızlandıkça kütlesi artacaktır.Ve cismi dahada hızlandırmak

için her defasında çok daha büyük bir kuvvete ihtiyaç olacaktır.Günümüzde hiçbir bilim

adamı bunun nasıl yapılacağını bilmiyor.Yani imkansız.

Işık hızına ulaşmamızı engelleyen şeyin kütle olduğunu biliyoruz.Peki kütlesi sıfır

olan bir cismi zaman yolculuğuna yollayabilir miyiz Elbette mümkün.Kütlesi olmadığı

için hızlandırma konusunda herhangi bir problem yaşanmayacaktır.Peki kütlesi

olmayan o şey bir cisim midirBilindiği üzere cisimlerin bir kütlesi vardır.Ve bunun

korunması gereklidir.Yoksa o şey cisim kavramından çıkar.Peki evrende kütlesi

olmayan bir cisim var mıBilim adamları, evrende var olan ve adı Tachyon olan bir

cismin kütlesinin sıfır olduğuna inanıyorlar.Bilim adamlarının teorilerine göre,

tachyonic hızlandırma denilen bir metodla zamanda yolculuk yapmak mümkün.

Birkaç ay önce bilim adamları taychon maddesini hızlandırarak ışık hızına

yaklaştırdılar ve ileri bir zamana geçirmeyi başardılar.Fakat şu an için, insanların

zamanda yolculuk etmesi imkansız.Bir insanın bir arabaya binipte, saatte 88 mile

ulaştktan sonra zaman boyutları arasında yolculuk etmesi mümkün değil.Eğer

cisimlerin kütlelerini sabit tutmayı başarabilseydik, böyle bir şeyin olması için arabanın

saatte 88 mil hızla değil, bu hızın bir milyon katı daha hızlı gitmesi gerekmekteydi.

Ayrıca teorilere göre, bu hızı yakalayıp geçmişe gitmek mümkün olabilir.Fakat geçmişe

gittiğiniz zaman orada kalırsınız.Asla kendi zamanınıza dönemezsiniz.Tabi bunların

bir teori olduğunu da unutmayalım.Gelecekte neler olacağını kimse bilemez değil mi

Gelecek şu an için süprizlerle dolu bir bekleme salonu bizim için...

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• herşeyin daha güzel olduğu çocukluğuma giderdim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 26 eylül 2017

0|0
    0|0
  • cumhuriyetin kurulduğu zamana. Küba devriminin olduğu güne ve 1968 yılına gidip bidaha dönmesem olurdu:)

1|0
    0|0
  • Hz. Muhammet zamanında ordaki müslümanların yaşayışını görmek isterdim.

1|0
    0|0
  • Galiba En İlk'e...

0|0
    0|0
  • Alternatifler;

- 29 Mayis 1453

- 19 Mayis 1919

- 29 Ekim 1923 tarihleri uygundur..

0|1
    0|0
  • 27 haziran 2022 yılına 15 dk.gidip gelmem yeterli olacaktır.

0|0
    0|0
  • eskiden bir ay öncesi derdim şimdi nere olsa giderim . peh ..

0|0
    0|0
  • ilk çağa hemen

0|0
    0|0
  • Geçmişe ya da geleceğe yolculuk şuan bize imkansız gibi görünse de imkansız olduğunu düşünmüyorum. Uçmak eskiden insanlara imkansız gelirdi ama şimdi uçak denen bir araç var ve istediğimiz zaman bir yerlere uçabiliyoruz. Hangi yıllara gitmek isterdin sorusuna gelince: Tarihte anlatılan olayları canlı olarak görmek isterdim ya da geleceğe gidip ne gibi değişiklikler olduğunu görmek isterdim. Bir çok kişinin geçmişteki hatalarımı düzeltirdim dediğini gördüm. Ben bunu istemezdim çünkü beni ben yapan geçmişte yaşadıklarım zaten. Hadi illa hata düzeltmek istiyorsak niye geçmişe gidip düzeltmek yerine geleceğe gidip önlemeyi kimse düşünmüyor?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yazıyı ve detayları okuyunca bir zamanlara gitme hevesim kayboldu. Bir sürü insana ve teknolojiye yük olacakmışız sonuçta, oturayım oturduğum yerde :)

Şaka bir yana benim hayalim İstanbul'un fethi zamanları..

Olmazsa Kurtuluş savaşı demleri.. Ama bize hain olarak lanse edilen kahramanların harcandığı dalavereli yıllar.. Bir tür "tarihi tersine çeviren adam olma" isteği :)

0|0
    0|0
  • hacı ne yaptın ya ben bunu okumam ama sana bir yanıt vereyim motorlu taşıtlar vergisini yatırmak için 4 gün önceye gitmek isterdim bu arada bunları yazarken yazdıklarını okudumda çok hatan var kütle ile zaman birbirine bağımlıdır izafiyet teorisini yanlış yorumlamışsın birde zamanda geriye gitmek değil o kişi ya da nesne neyse onun için zaman akış hızını değiştirmek mümkündür

0|0
    0|0
  • sayısal loto çekilişini gördükten sonra yaklaşık 2-3 saat öncesi yani sayısal için makinanın kapanmadan önceki zaman gitmek isterdim :D

0|0
    0|0
  • zamanda yolculuk bana saçma geliyo yani geçmişe gitmek şuanda geçmiş yaşanmıyoki biz nereye gidicez ya da gelecek yaşanmıyo biri geleğe giderse o zaman hepimizmi gidicez ya da geçmişe giderse yok mu olucaz çok saçma

0|0
    0|0
  • 1980'li yıllar O yılları tekrar yaşamak mükemmel olurdu : )

0|0
    0|0
  • aslında değişik bir yazı ve soru geleceğe dönüş filminden bir kaç şey biliyorum bu konu ile ilgili aslında ama şuan için bir hayal gibi geliyor ancak 250-300 yıl sonra biri 2013 yılına gelip bizimle yaşayabilir belki bilinmez :)

0|0
    0|0
  • 571 başka tarıh tanımam

0|0
    0|0
  • 1299 ya da 29 Mayıs 1453 <3

0|0
    0|0
  • 1989 wembley stadı queen konseri

0|0
    0|0
Yükleniyor...