Duruş bozuklugu için spor yapmak ?

arkadaslar kambur duruyorum . Yüzme ve body yapıorm duruş bozukluguna yararı olurmu ?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Vücut geliştirmeyi fazla abartma.Vücuduna eziyet ediyorsun.Sandalyede koltukta oturururken de dik oturmaya belini dik tutmaya özen göster.Yüzmenin faydası olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yüzme olur ama sakın kurbağalama yüzme. Sırtüstü yüz bol bol. Özellikle platesi tavsiye ederim. Bende de var ve büyük ölcüde azaldı.

0|0
    0|0
    • kurbaglamada yüzüyorum :( plates yapamam da yüzmee ve body işe yaramazmı

• kanka şey düz yüzüyorum dinlenmek için kurbaglama tercih ediyorum :S kafam hep önde napcam bilmiorm ya hastaneye gitsem nolcak sırt calısıyorum bide cok

• Hastaneye giiit. Eğer ilerlemişse korse veriyolar korse işe yarıyor baya ama benimki o kadar ilerlemediği için vermediler. Eğer daha da ilerlemişse ameliyata alıyorlar. Ben fizik tedavi görmüştüm. Ayrıcaaa eğer doktora gidersen omurga eğikliğinden dolayı rapor veriyorlar ve belediyenin spor salonlarındaki her şeye beleşe gidiyosun engelli kabul ediyolar seni :D Ve bende hep yere bakıyodum sanki para bulcam :D Dik durmaya çalış sık sık hatırlatsın arkadaşların. VE SIRT ÜSTÜ YÜZ İNAT ETME! :D

• Bendede biraz var ama azaldı doktor bana yüzüstü uzanıp ellerimi sırtımda birleştirip üzerine hafif bir ağırlık koyup kaldırmaya çalışmamı söylemişti arada yapıyorum dene istersen

0|0
    0|0
    • bende yüzüyorum bol bol :( 2 ay oldu hala aynıyım

• Hayır yüzmek değil yüzüstü uzanmak yani yatağa felan

• olur elbette ama dik duruş korsesi de kullanabilirsin ilave olarak

0|0
    0|0
    • dik duruş atleti varrr o tarz bişey alcam

• evet canım aynı şeyi diyorum bende

Erkekler Ne Diyor 4

• Doktora gitmemişsin.

Maalesef gençlerimizde dik durmamak için türlü bahaneler var .Erkeklerde bilgisayar, yan oturarak ders çalışma , öne yığılma giderek omurganın yanlış yöne büyümesi ve eğri yükselmesine sebep oluyor.

Bu da kısa sürede değil , belki 2 belki 5 yılda ortaya çıkıyor. Farkedildiğinde de düzeltmek o kadar kolay olmuyor.

Senin o yoğun çalışmalarına ( ? ) ara verip sağlığına 1 saat zaman ayırman gerek. Yani doktora gitmek zorundasın ; iki sebepten dolayı :

1-Bu eğrilme giderek 31 dereceyi aşar ve Skolyoz adı verilen , yaş ilerledikçe seni büken bir hastalığa dönüşebilir. Eğrilmenin türü kırılma yeri ve miktarı rontgende çıkar ve buna karşıt tedaviyi bir doktor söyler , öyle kulaktan dolmalar yaparsan 5 sene sonra hayatın boyunca geçmeyecek sırt ağrılarına sahp olursun.

2-Daha önemlisi , doktorun Ankilozan Spondiyolit adı verilen ve genetik olarak gelen ve sadece erkekleri tutan omurga hastalığı problemin olup olmadığını belirlemesi gerek. Bunun tedavi süreçleri diğer basit omurga eğrilmelerinden kısmen farklıdır ve bilnçsiz spor omurda kırılmalara sebep olabilir.

Sen bir ortopedi uzmanına kesinlikle gitmelisin , yaptığın yüzme body falan bunlar sadece içini ferahlatan çabalardır ama , bir söz vardır. Teşhisten korkma ; asıl geç kalmaktan kork. Bunlarla kendini avutma ve gerekeni yap derim

0|0
    0|0
    • doktora gittikden sonra nolcak ?

• hangi bölüme gitcem ?

• Br devlet ya da ünversite hastanesinden " ortopedi " bölümüne gitmen gerekli .

• plates topunun faydası mutlaka olur sırt ustu yuz ustu topun uzerınde ılerı gerı gıt gel omuruda düzleştirir body nın faydası olmaz yuzme az bişe olabılır

0|0
    0|0
  • spor değil de birkaç tane egzersizi var onları yaparsan duruşunda bir miktar düzelme olur ben yaptım bir süre sonra duruşum değişti ...yürüyüşüm bile değişti...isersen sana anlatabilirim...

0|0
    0|0
  • Mutlaka faydası olur diye düşünüyorum ben. Bende de vardı. Spor salonuna gittiğim gibi hocam kambur duruyorsun dedi. Sen de bunu belirt ki ona göre program yazsın. Yüzmeye gelince özellikle kanat ve sırt kaslarını çalıştırıyor diye biliyorum. Faydasını görürsün yani.

0|0
    0|0
Yükleniyor...