Dakikalarınızı kime göre yaşıyorsunuz?

Allah için çalışınız. lillah, (Allah aşkı için)livechillah, (onun adına)lieclillah rızası(sırf onun rızası) dairesinde hareket ediniz. o vakit sizin ömrünüzün dakikaları, seneler hükmüne geçer.

RNK

Genellikle dakikalarımızı ya kendi menfaatimize,ya egolarımızı tatmin etmek,nefsmizi memnun etmek,yada insanların sahte beğenilerini çekmek için yaşıyoruz.sizce dakikalarımızı ebedileştirmek için vecize'deki formülü uygulamak gerçek menfaatimize olmazmı?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Bende Allah için yaşamıyorum. öyle gecip gidiyor dakikalar.

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• benim dakikalarım mı... güldürdün...

0|1
    0|0
  • dakikalarımızı nefsimizin isteklerine göre yaşıyoruz

0|1
    0|0
  • kendimi mutlu etmek için.

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum ..

0|0
    0|0
  • Olur elbet.hep bu cagda imkansiz gibi gorunur bana.imkanlidir aslinda degil mi?

Size de benden bir soru:

Hicbir ibadeti eda etmiyorum.Ancak her zaman kalbimi saf ve temiz tutmaya calisiyorum.Sizce ben de yanlis yolda mi ilerliyorum?

0|0
    0|0
    • Cennete girmenin Allah rızasına ermenin şartı önce iman etmektir iman olmadan ibadet olmadan kalp temizliğide olmaz..sadece gösteriş için karşılık beklemek için iyilik yaparsınız.oysaki inek ve tavuk bu konuda insandan ileridir onların kalpleri daha temizdir inek karşılıksız süt verir .tavuk karşılıksız gıdıklar.tekrar söylemek gerekirse Allah'a iman yoksa ibadet yoksa kalbim temiz demek fasa fiso

Erkekler Ne Diyor 4

• allah için çalısabılırım,allah askı için,allah adına sadece onun rızası ıcın yapabılırım

AMA

lillah,livechillah,lieclillah için yapmam,arapmıyım turkmuyum,kendı dılımde anlasamıyormuyum allahımla

bırakın bu arap takıntısını UNUTMAYIN ALLAH HER DİLİ BİLİYOR VE KONUSABILIYOR:)

ben falanca duayı bılmıyorum dıyorlar,bılmeee! turkce gonlunden gecenı soyle o makama varacaktır nasılsa..

0|0
    0|0
  • Dakikalarımı ne için kime göre yaşadığımı bilmiyorum, Allah için olmadığı kesin ama

0|1
    0|1
  • Cevabım senin sorunda

0|1
    0|0
  • Allah için

0|1
    0|0
Yükleniyor...