Ergenliğe geç girmiş olan bir kişinin yaşayacağı olumsuz etkiler nelerdir?

Genel olarak kızlar da 9 erkekler de 12 yaş ergenlik sınırı olarak çiziliyor. İklim şartlarının bunda olan etkisi de mevcut çevremde ergenliğine çok geç bir yaşta girmiş birine rastlamadım ama okuduklarıma göre 22 23 yaşlarında daha yeni ergenliğine giren kişiler mevcutmuş.

22 23 yaşında ki kişi için çok geç ergenliğe adım atması kişi için ne derece bir zorluk teşkil eder bütün bu zor, sıkıntılı evrede birde yaşının getireceği sıkıntıyı göze alırsak tabi birde sosyal baskı (yaşının adamı ol) düşüncesi karşısında daha içinden çıkmaz bir halmı alır?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• 18 yasinda regl oldum. Anne tarafindaki butun kadinlar boyle. Soguk ulkelerde yasayanlar gec girer. Genetik bir durum. Buraya gelmelerine ragmen hala cocuklari boyle.

Zorlugu su oluyor. O yasa kadar vucudunun hatlari tam oturmuyor. Meme yok, kalca yok. Cocuk gibi duruyorsun kazik kadar olsan da. 18 yasinda birden kilo aldim malum ergenlikle birlikte kilo alinip, sonra veriliyor. Boyum uc dort cm uzadi. Lise arkadaslarim su anki halime bakip noluo la diyor mesela. Cunku hep tip cocuktu.

Onun disinda regl agrisina gec basladim. Gec menopoza girecegim. Lisem ped arayarak gecmedi. Soranlara ben olmuyorumki demek eglenceliydi.

Her turlu psikopatligi eriskin sayilirken yaptim. Butun sorumlulugumu ben aldim. Oyle ergendir deyip gecme durumu olmuyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• öyle gibi görünüyor.

0|0
    0|0
  • Sadece peçeteyi hunharca harcar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben 19 yasinda ergenlige girdim yani regl oldum hicte bir sıkınti teskil etmedi hayatimda belki saglik acisindan hormonlarla sorun olabilir o da gecti baska ne sorun olcakki

0|0
    0|0
  • Tabi ya düşünsene yaşıtları evleniyor ama o daha yeni ergenliğe girmiş tam olarak karakteri oturmamış kişiliği oturmamış kötü bir durum çevresindeki insanlarında laflarından kafayı yer insan ne kadar kendi seçimi olmasada

1|0
    0|0
  • ben 15 yaşında girdim ergenliğe benimki geç sanırdım ama daha geç ergenliğe girende varmış

0|0
    0|0
  • 32 yaşındayım hala ergenlik döneminden çıkamadım:) geç başlayınca ağır atlatılıyomuş..

0|0
    0|0
    • o bende heryıl oluyo ısım verıyorum ornegın 22 yas bunalımıydı gecensene bu sene 23 yas bunalımı dedım

Yükleniyor...