Hrant Dink davasında karar çıkar mı bugün?

Davanın hali belli, gidişatı belli... Sonuç ne olacak sizce?

Savunmalar alınıyor, bugünkü oturum tamamlanabilmiş değil. Son geçen haberlere göre karar için ara verildi:

link

Sizce karar bugün çıkar mı, ya da çıkarsa ne olur? Gerçekten adalet yerini bulabiliyor mu güzel ülkemizde?

Not: Bu tarz bir notu en baştan eklemek görüşlerini saygı çerçevesinde iletebilecek arkadaşlara ayıp oluyor biliyorum, onlar üzerine alınmasın lütfen. Sözüm diğerlerine; klavye başında da olsak öfkemize, duygularımıza hakim olalım ve nezaketi kaybetmeden tartışalim lütfen.

Güncellemeler:
ve olan biten...

link

link

link

0|1
9|25

En İyi Erkek Görüşü

• Tuncel ve Hayal'e örgüt üyeliğinden beraat çıktı

1|0
    0|1
    • Yasin Hayal ve Erhan Tuncel, cinayetten dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarpıtırıldı.

• Doğruysa buyrun size adalet (!)

• Tuncel cinayetten ceza almamış yahu sadece Mc Donald's bombalamasından almış

Yasin Hayal'i “Hrant Dink'i tasarlayarak öldürmek” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Erhan Tuncel ise Dink cinayeti davasında suçlu bulunmazken Mc Donald's bombalaması eyleminden ötürü 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Yasin Hayal'in ağabeyi Osman Hayal de beraat etti.

Erkekler Ne Diyor 24

• Genel kurmay başkanı ve generallerin, kanıtsız/belgesiz "kaçma şüphesi ile" hiç yere tutuklandığı bir ülkede adalet mi aranır? Kendi İntihar etmiş demediklerine şükretmek lazım...

1|0
    1|0
  • Ortada ölen bir insan var ise hiç bir karar tatmin edici olamaz.

Detaylandırmak gerekirse Dink olayı yalnızca bir cinayet değildir. Bir çok şey için olumsuz semboldür. Ortada direk düşüncelere sıkılmış bir kurşun vardır ve verilecek hiç bir ceza bu vahim durumu değiştirmeyecektir. Bu Dink için de böyledir, Uğur Mumcu için de böyledir. Özele inmeye bile gerek yok.

2|1
    1|2
  • Zaten tek derdimiz Drank Drink. Ona varana kadar kaç vatan evladımız şehid oldu gencecik yaşında. Ne fail-i meçhuller gitti suçsuzken kara toprağın bağrına. Bu mevzuyu bu kadar dallandırıp budaklandirirsan gün gelir tepene çıkarlar ve "bize soykirim yapıldı" diyen ermenilere "evet yaptık" der, imza kampanyası baslatanların kervanına sen de katılırsın. Kimbilir... Belki bi özür de sen dilemişsindir (genel konuşuyorum) olmayan soykırımdan ötürü... Soru 68986

0|1
    2|1
    • elmalarla armutları karıştırmasak, bazı konulara mikro bakabilsek keşke... özelde de sorabilirsin, ama bu agresif tavırla cevap da alamazsın.

• Gerçeği söylemek gerekirse hrant dinkin düşüncelerini sevmezdim ama öldüğünü duyunca üzüldüm bu bir kaç serserinin işi değil derin meseleler var belli ki dış güçlerde bu işin içinde olabilir ama türkiyede yer altında oynanan oyunlar aydınlığa çıkmadıkça adalet beklememiz komik olur

2|0
    0|1
    • adalet sevmediklerimize bile isteyebiliyorsak adalet değil mi zaten... işin daha derinlere indiği kesin. ama baksana; görünür olan küçüklerle bile yüzleşip cezalarını kesemiyorken, 'onlara' nasıl ulaşacağız ki?

• Karar çıktı yasin hayale müebbet verildi onu azmettirenler dışarda hayatını yaşayacak hrant dinkte uğur mumcu ve sivas şehitleri gibi pisi pisine gitti biz ayakta uyuyalm

• Oratda bir insanın öldürülmesi olduğu için bu kararın bu kdar uzaması kötü. ama sunu unutmamak lazım. hrandt dink ermeni asıllı olmsaydı bu dava yine bu kdar belki dahada uzun sürer kamuyunda bu kadar yer almazdı. işin siyasi yani zaten bambaşka ama sunu unutmayın , amerikada john kenndy , ingilterede ise lady dianna öldürülmesi tüm bunlar düşündüğünüz zaman hepsinde siyaset ki bu insanlar uluslar arası tanınan agırlıgı olan kısıler . ne oldu hıcbır sekılde yadınlatlamdı. bu sebeple hrant dınkı bır ınsan olarak oldurulmesıne acımakla beraber siyası olarak son derece kucuk konumda bir fıgur olarak onun cinayetının aydıntatılması bıraz zor. daha dogrsu belkı 200 yıl sonra devlet arsıvlerı acılırsa o zaamnın tarıhcılerı bunu tartıstır. bırde sunu eklemelıyım. bu ulkede artık turkum demek suc olmaya basladı. hepımız ermenıyzı dıyenelrın yerı geldıgınde hepımız turkuz demeısınıde beklerım. demıryoranız da bu ulkede yerınız yok.

0|1
    0|1
  • Çıksa ne olur adam öldü gitti. hergün bi sürü insan ölüyor. çıksa ne olur bu kararlar. yitip giden canlar, hayaller sevgiler yuvalar dagılıyor, çıksa ne olur

1|1
    0|2
  • Aaa daha yeni başladı ama... Söyle bir 10 sene geçsin üzerinden...

3|0
    0|1
  • çıkarsa kasten adam öldürmeden dolayı, mübbet çıkar. Anlamıyorum, bunu bu kadar uzatacak ne vardır. Ülkede adalet sistemi gerçekten yavaş işliyor.

0|0
    0|2
  • Karar çıkmış, müebbet verilmiş.

1|0
    1|1
  • iki sanığa cinayetten ağırlaştırılmış müebbet vermiler.samast nolcak? onun adı geçmiyo okuduğum haberde.

0|0
    0|1
  • cikti cikti da igrencligin dibi cikti.

1|0
    0|0
  • şu belliki kalleşlik , üçkağıtçığılk ,rüşvetçilik , adam öldürme , her zihnin kemiklerine kadar kazınmış nefret duygusu , iki yüzlülük . her alanda birinciliimiz tartışılmaz . neyzenin bir lafı şiiri var : Türk milleti gariptir , her lafı kaldırmaz . i*ne dersin kızarda ,s.kersin aldırmaz . Bu kadar öz .

0|0
    0|1
  • Hiç bir şey çıkmaz.Daha dün düşündüm; ( büyük azmettiriciler var mı bilmiyorum onlar dışında ) her şey ortada azmettirici ortada, öldüren ortada, görüntüler ortada ama hiç bir şey yapılmıyor.Her şey bu kadar göz önündeyken ancak bu kadar hiç bir şey yapılamaz (!)

0|0
    0|1
  • bu haber yalan o zaman ?

link

0|0
    0|2
  • Valla karar vermek için ara verildiğine göre çıkacak gibi duruyor.

0|0
    0|1
    • öyle gibi görünüyor ama kesin de değil. bir de bunun temyizi var, yargıtay'ı var... iyice süründürecekler bence.

• muhebbet hapıs cezaası cıktı dıye bılıyorum. bıraz once bı ınternet sıtesınde okudum.

0|0
    0|1
  • bir cacik cikmaz, sistemin doğasına aykırı. Bir gunah kecisi herzaman bulunur planların arkasındaki fikiri tasarımı önemli biyerden sonrası kapı duvar.

0|0
    0|1
  • samanyolu tvyi açıyım bari malum en erken haber.

2|0
    0|2
  • ermenimisin?

1|3
    3|6
    • değilim ama senin için bu kadar anlamlıysa evet, ermeniyim.

• zoruna mı gitti Kürt olmam. ayrıca sadece Kürt değil aynı zamanda da Arap asıllıyım.ve senin sadece Kürt kısmıma odaklanıp Arap kısmıma odaklanmaman da Ermenilere karşı sergilediğin hoşgörülü tavrı Kürtlere sergilemediğini gösterir. önce tutarlı olup, sonra da önyargılarından kurtulup gel sahaya.

• Kürdüm ben. Irklara kafayi takacak kadar kafayi yemedim. "Fasistim" lafina takili kaldim ben. Hatta güldümde, gülerim senin gibilere...

• cıksa cıksa ortaparmak cıkar :(

1|0
    0|1
  • karar çıkmamasını umuyorum.

1|0
    0|1
  • müebbet verilmişti sanırım

0|0
    0|1
  • çıkmaz bana kalırsa 2 sene daha sürer.

0|0
    0|1
  • Bence o dava daha çok su götürür

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• karar çok komik, sıradan bir cinayet davası gibi karar verilmiş

adaletten yine söz edemiyoruz birçok konuda yapamadığımız gibi...

3|0
    0|0
  • Adam öldüğüyle kaldı, karar çıksa ne yazar bu saatten sonra? Kaç kişi bu ülkede kimvurduya gitmedi ki?

4|1
    0|0
  • tam 5 yıl oldu... şimdi de sanki basit bir cinayet suçuymuş gibi bir karar alındı. anlaşılır gibi değil. ben gerçekten demokratik bir ülkede yaşamak istiyorum artık!

3|1
    1|1
  • acikcasi adaletin yerini bulacagina inanmiyorum musa anter cinayeti gibi ustu örtbas edilecek

3|2
    0|1
  • "oh iyi olmuş" diyesim var Dinkin ölümü için. Bir çok insanın hedef noktası olacağımı biliyorum şu sözlerimden sonra ama ne kadar ilginç değil mi biz 1990lı yıllardan beri şehit verelim, hatta bazen topluca kimi zaman 20 kimi zaman 30 şehit verelim birisi de çıkıp bu davanın üzerine Dink davası kadar gitsin.şimdi herkes sen gitsene diyecek, ben gittim, gördüm,belgeledim.Ama tek kişi olunca elinize bir şey geçmiyor, yine de davamdan dönmedim. başka bir konudan bakalım isterseniz. GAFFAR OKKAN'ı herkesin bildiğini düşünüyorum. Kendisi emniyet müdürüdüydü ve son görev yeri olan Diyarbakırda "faili meçhul"(!) kişiler tarafından suikaste uğramış ve öldürülmüştür. Ne ilginçtir değil mi meçhuller uzun süre bulunamamıştır. oysa ki 2009'un haziran ayında 4 tane hizbullah üyesi olduğu belgelerle de kanıtlanmış olan insanlar(!) bu suikastten sorumlu olarak tutuklanmış fakat yerel mahkemelerce dava geri çevrilmiştir. sonra da sus payı bir şeyler uydurdular haberlerde.Siz ki Türk insanısınız sizin vatanınızı,sizi terörden korumak için canla başla çalışıp gecesini gündüzüne katmış bir insanı yad etmiyor, onun davası için yürümüyorsunuz, söz söylemiyorsunuz, kalkmış bana Ermeni bir gazeteci için, üstelik ben bu insanın güvenirliğini bile katmıyorum, sadece Ermeni bir gazeteci için bu kadar konuşuyorsunuz Utanın kendinizden. ha şunu da eklemek istiyorum bu Dink isimli şahsiyet hem Ermeni soykırımının savunucusu hem de şu sözleri söylemiş bir insandır : " 'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur" bu insanın da ne ölüsüne ne dirisine hürmetim vardır.

2|2
    4|4
    • ee onlarda öldürecek ,sonra bizimkiler ,onlar öldürecek , sonra bizimkiler ,onlar öldürecek sonra bizimkiler . 0nlar oh diyecek sonra bizler oh diyeceğiz ,onlar diyecek sonra bizler . ilk sen öldürdün diyeceğiz , onlarda siz , biz siz , siz biz . hıdır idi yunusu idi .

• o adamın neyi savunduğunu okuyan herkes bilir.şimdi burda medyada timsah gözyaşı dökenlerin kara propagandalarına aldanıp da bana laf edemezsiniz.biz kimlerin ne mal olduğunu biliriz. evet tek tük cümlelerini seçiyorum.niye mi? sizin gözünüze sokmak için. ayrıca oh oldu diyorsam benim düşüncem sizene.siz gidin ne düşünürseniz düşünün.adamın düşüncelerine saygı duyuyorsunuz da benimkiler mi size ağır geliyor.ağır geliyorsa da karşılık vermeyin. ve evet prenses nur faşistim var mı itirazın?

• Sevgili mirelay, yazdıklarından ötürü durumuna gercekten cok üzüldüm. Nasıl bir sevgisizlik icinde büyüdün acaba ki bu kadar acımasız olabildin. Gercekten sana bakıp üzülüyorum...yine nefret dolu bir cevap versen de sadece sana bakıp üzülmeye devam edeceğim, başka da diyeceğim yok sana...

• Aradan bes sene gecmis Koca bes sene... Allah ailesine sabir versin 5 sene boyunca öylesine beklemek sabir gerektirir gercekten...

Ciksa bile yasindan dolayi kurtarir bence zaten katilin cocuk olarak secilmesi de bu yüzden degilmi..

1|0
    1|1
  • Bu konu hakkında çok konuştuk çok yorumlar yaptık ama ilelebet kötülük kazanıyor.

1|0
    0|1
  • Herkese beraat.

1|0
    0|0
  • Dink geri gelemeyeceğine göre..

0|0
    0|0
Yükleniyor...