Neden kadınların çoğunun gözünü aşırı derecede maddiyat bürümüş?

Kadınların çoğu zengin bir eş bulayım hayatım kurtulsun düşüncesiyle hareket edip, karşısındaki insana evi, arabası, banka hesabı kadar değer biçiyorlar. Yaşam zorluğu erkekler için de var ama ben böyle bir erkek bilmiyorum.

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Herşeyin oldumu, ev, araba vs. hiç bi değeri kalmazki, sadece muhtaç etmesin kimseye, ileride çocuklarına iyi bi şekilde bakabilsin ben daha ne isterim. Her iki tarafta çalıştığı sürece tüm bu istediklerini beraber alma imkanları olur. Hem içine sineni alırlar hemde BERABER yaptık diyebilecekleri birşeyler olur.

Ne o öyle armut pis ağzıma düş!

Bende kısa birşey anlatmak istiyorum. Ağabeymin nişanlısı vardı. Başta melek gibiydi, ne parada gözü vardı ne pulda. Sonra düğün konusu açılmaya başladı, hani nasıl olsun, kimler gelsin falan filan. Bizimkilerde istediğinizi çağırın tabiî ki sınır yok en güzel günümüz diye. Ben yurt dışında kalıyorum biliyorsunuzdur belki, salon desen yemeği içinde 20000, takısı makisi var daha. Neyse o yüzden takılan paralarla salonun masrafının yarısı onlarla ödensin altınlar ve geri kalan para gelinle damada kalsın denildi. O günden sonra bizim melek gelinimiz birden değişti, afralar tafralar. Onun üstünden 1 ay geçti nisan bozuldu:-) Sebebiyse ben neden düğündeki takılarımla oranın masrafını odiyim.

1|0
    0|0
    • kız haklı üzgünüm.

• bu arada 1.paragraftaki düşüncelerine tamamen katılıyorum... beraber yapılan herşey daha değerli oluyor... +1.

• tabiki degiller. hatta imkanlari varsa ailelere siz masrafa girmeyin biz elimizden geldigi sekilde yapicaz desinler. dedigin gibi nasil olacagina karistirmazlar ama is paraya geldimi pamuk eller cebe olur. veya dügün yapilir sonra evlendigin erkegin annesinden babasindan kötü insanlar yoktur:S

Kızlar Ne Diyor 10

• haklısın... bu konuda bir arkadaşımla aramda geçen konuşmayı kısaca anlatayım.

bu kız üniversite arkadaşım. ben eşimle o zamanlar çıkıyoruz. hayat şartlarından konuşuyoruz. beni eleştiriyor. "nasıl güvenebiliyorsun? evi yok, kendi işi yok, vs vs... dedim en güzeli bunları beraber yapmak, beraber çalışmak... değerli olmasını istiyorsan böyle olmalı. o çalışmak istemiyormuş. görücü usülü yani birileri beğenecek, bunları tanıştıracak öyle evlenecek... istediği böyleymiş. evleneceği adamın evi, kendi işi, arabası, üniversite mezunu olması şartmış. "eee peki sen niye okuyorsun" dedim. ve beni dumura uğratan konuşmayı aynen yazıyorum...

O -- bak şimdi... ben eğer üniversiteyi okumasaydım beni lise mezunları da isteyebilirdi. ama beni istemeye niyetlenen bir aile soruştururken çocukları lise, ben üniversite mezunuysam buna yeltenmezler bile...

ben-- yani piyasanı yükseltmek için okuyorsun?

O-- eee herhaldeki...

:S... ne mi yapıyor? evlendi. mühendis birini kendi buldu. yıllarca görüştüler. onlardan istemediği kalmadı. her isteğinden sonra "eee kolay mı? kız alıyorlar. ucuza gitmem" diyordu. çocuğun ailesi de okumuş insanlar. sadece evlendikten sonra o da evde oturmasın çalışsın istiyorlardı. bizimki tabiki o konuda da çındar çıkardı :)) "evlenecek adam karısına da bakacak" dedi. güzel de olsa gam yemicem. ama evlenip başka şehirde bir tek çocuğun sülalesiyle yaşıyor. herkesle limoni tabi... en sonunda yalnız kaldı. neyse o kocası ona yetiyordur muhtamelen.

bu mantıktaki kızlardan nefret ediyorum. ama bu tarz kızlara meydan veren erkeklere de nasıl bu kadar aptal oldukları için öyleeee bakakalıyorum...

2|1
    0|0
    • Son cümleni okumadan önce bu adam nasıl tahammül edebilmiş diyecektim ki sen gerekeni söylemişsin :)

• İşte erkeklerin gözünü açmak, düzgün adamlar yaratmak için yazıp çiziyorum ben o kadar.

Bende bu tarz kızlardan çok gördüm.

"evlenecek adam karısına da bakacak" zihniyetinin altında yatan aslında cinselliğini kazanca dönüştüme çabasından başka bir şey değildir.

ben bu adam hafta da 3 kere benimle yatsa, ayda 12 eder. 100 liradan 1200 lira para vermekten kurtarıyorum daha ne istiyor diyen kadın bile tanıdım :(((

• @joker... yyuuhhh diyorum... sen ciddi misin? bunu söyleyen duydun yani... nasıl tepki verdiğini merak ediyorum :))) zira bu lafları kimden duysam soracağım bir soru kesin var da gerisi nasıl gelir bilmiyorum :))))

• bence insan evleneceği insan kendini istemeye geldiğinde ona dinin sormalı buna ne kadr bağlı olduğunu sormalı ve karnından çok onun maneviyatını doyurup doyuramıyacağını sormalı şimdilerde kızların çoğu buları es geçip koluna takılacak altınların evi arabası olup olmadığının derdine düşer olmuş çoğu geçler de bu sebeple reddediliş. ama giderek çoğalan kadılar bir gün gelecek erkek bulamayacak eee alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste!

2|0
    0|0
  • Baba evlerinde çok sefalet çekiyorlar.Ondan sonra karşılarındaki adamın suçu neyse adamı yolunacak kaz gibi görüyolar.Tamam herkes maddi durumum iyi olsun der.Ama öyle beleş mal beklemek olmaz.Sonra adam:Ne verdin ki elime ne çalıyım suratına derse hakkıdır yani.

2|0
    0|0
  • ya erkek evi geçindirendir erkeğin birikimi olması lazım fakat bu dediğini bende anlamıyorum bayanım atıyorum bişeyim yok evi arabası olsun diyorum eee isticeğine kendin yap seninde olsun hep alışmış bazı bayanlar erkeğe sırtını dayamaya başkasına el açıp isticeğine çalış adamın evi arabası parası varsa oturcakta senimi alicak sen o evde oturmaya arabaya binmeye hakedicek ne yaptınki bence bazı bayanlar çok şey istiyo ama boş şey istiyo

1|0
    0|0
    • soyle dusun, bir kadin erkegin evi arabasini takmaz dert etmez ama bir erkek kadinin evi arabasini gururuna yediremez :) bu yuzden kasip calisacak adam dedigin ki daha guclu kadin istiyorsa onun da bir adim onunde olacak ki ezilmeyecek egosu

• ıste anlatmak ıstedıgım o abıcım ıstıyolarda kendılerı bossa adam nıye alsın onu almazkı ayrıca ne bıleyım arabanızmı yok beraber çalısıp alınır evmı yok yıne alınır ben bırseylerı tek bır sahsa yıkmak taraftarı degılım nedense ya

• eee zaten o yuzden hala koca meraklisi olup kalmis onlar :D

• haklısın..

0|0
    0|0
  • maddiyat girince aşkta bitiyor belki onun içindir

0|0
    0|0
  • is olmadan as olmaz bide ask karin doyurmaz ;DD

isin sakasi tbi bu ama hayat sartlar zorlastigi ve hayatinin askini bulmak kollay olmadigindan millet mantik evliligi pesinde ee evlenincede bari iyi bisey olsun diye dusunuyolardir herhalde

0|0
    1|1
  • öncelik maneviyattır..

0|0
    0|0
  • maddiyat çok önemlidir para olmadığı zaman huzurda olmaz zaten ben annem ve babamın para hariç hiç bi başka konuda kavga ettilerine şahit olmadım

faturalar birikmişken insanda huzur denilen bişey kalmaz.. oyuzden erkekler çok çalışın

kadınlar mantıklı adım atarlar

0|0
    1|0
  • şimdiye kadar kimseye maddi kazancı ile değer biçmedim, geliri veya sahip olduğu menkuller için beraber olmadım. ancak yalan söyleyecek değilim, beraber olacağım adamın kendi başının çaresine bakacak bir gelirinin olmasını isterim.

isterim, çünkü bana kalacak olası miras için benle gelecek planları kurmaya çalışan erkek de gördüm!

0|0
    0|0
    • neresi hakli sence? sonuc olarak onlarin dügünü. bizimkiler ellerinden gelenin fazlasini yapacaklardi. herseyim olsun ama ben hic kendimden birseyler vermiyim ben cabalamiyim düsüncesi cok yanlis bana göre

• evet ya özür dilerim:-)

• estağpitipiti:)

Erkekler Ne Diyor 5

• Eee. O kızlar aslak karakterli, sülük zihniyetli kızlar... Allah korusun öylesinden ne diyeyim...

Öte yandan, maddiyat iyidir. Kadın gelecek nesili düşünür. Çocuğunun iyi ve geniş imkanlara sahip olmasını ister. O yüzden güçlü olan erkeği seçer. Günümüzde güç de para demektir. Yani bunda yadırganacak bişey de yok. İmkanı olan erkek isteyen ile zengin avcısı sülükleri ayırmak lazım işte...

Bizlerde "kız çok güzel olsun taş gibi olsun"u çocuğumuza en güzel genler geçsin, bebekken çok süt emebilsin, doğum rahat olsun, rahim geniş olsun diye 90-60-90 istiyormuşuz bilinç altımızda... Yani erkeklere de "aman bunlar sadece cinsellik düşünüyor" diye de yafta vururlar bu yüzden... Valla ben gelecek neslimi düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • kadınlar bir bakıma haklı sitede okuyorum aşk olsunda gerisi önemli değil diyenleri, ama aşkta bir yere kadar para olmadan geçinmiyor ama aşırı şekilde olanlar tabii ki hastalık para hastası bence ama normalde evini geçindirecek kadar kazansa bile yeter.

1|0
    0|0
  • bence kadinlar hakli... adamla evlenecek isi gucu yok omrunce de birikim yapmamis ee aile kurmaya layik midir? gercekten bir erkek gibi davransa zaten calisip bir seyleri atardi kenara az ya da cok... kadinlarin istedigi erkegin onlara bu guveni verebilmesi.

1|0
    0|0
    • e madem kadın erkek eşit aynı hakları talep ediyor ( ki olması gereken zaten öyle ) ama bunu diyen kadınında işi gücü birikimi falandır filan dir edinmesi gerekmiyor mu ? bunlara sahip olmadan illa gözünü maddiyat bürümüş kişileri kastediyorum.

• kadin erkek esit ama toplumda esitler mi? sen kadina bakarken guzel olsun bakimli olsun vb diyorsun ee iyi guzel... sonra da adamla evleniyor bu guzel kadin, calisiyor da ama kazandigini kocasiyla bolunce bakimina vb kalmiyor para 2 gun sonra da adam yeni bakimli citirlara gidiyor. ne kadar esit desekte onlar anne olabilecek kisiler ve sen aileye bakabilecek gucte isen evlenirsin. su var dunyada ne olursa olsun, kadinin birikimi ekstradir asil birikim yapan guc simgesi erkektir.

• sonuç olarak erkek evi geçindirmekle yükülü olduğu için, kadında doğal olarak erkeğin maddi durumunun iyi olmasını ister. gözünü para bürümüş kadın azdır aslında. rahat bi yaşamımız olsun, fazlasına gerek yok diyen çok kadın tanıdım

0|0
    0|0
  • günümüzde maddiyat olmadan ne varki

0|0
    0|0
Yükleniyor...