Cuma Gününün Resmi Tatil Olması...

Bugün İnternette gezinirken, biryerde bunun tartışmasını gördüm. Öğlenden bu yana düşünüyorum acaba olsa nasıl olur acaba diye.

Tatil olmasını isteyenler Cuma namazına gidememek veya giderken sorun yaşamaktan ya da müslümanların ibadet gününün cuma olduğundan bahsediyor. Şimdilik nasıl olsa nasıl olur bilmiyorum fakat ülkeyi baya bir karıştıracağı kesin. Özelliklede belli bir kesimin şeriat geliyor nidalarının bolca duyulacağı aşikar.

Bende sizlerin görüşlerini almak istedim. Bu konuda ne düşünüyorsunuz...

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Cumartesi ve pazarın neden tatil olduğunu sanıyorsun sen ?

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Perşembe ve cuma olması gerekirdi. Yahudi ve hıristiyan toplumlarının tatil günlerini bizde kullanmak zorunda değiliz.

1|2
    0|0
  • Bence olmasınya haftasonu neyimize yetmiyo sanki ha çok istiyolarsa da yarım gü yapsınlar.

1|1
    1|1
  • Biz musluman bir ulke filan degiliz. Bu kadar yil nasil gittiyse simdi de gider bence. Cuma gunu izin hakki falan cikarsinlar bunun yerine ? Bu iktidar varken bu tur degisikliklerin akla seriati getirmesi cok dogal.

0|0
    1|0
  • güzel olurdu tabiki.. gıcık patronlardan cumaya gıdemeyen ne kadar cok kısı var.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Karıştıracak bir şey yok. Çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede Hrıstiyanlar ve Museviler istediği gibi tatil günlerinde ibadetlerini kiliselerde ve havralarda yaparken, Müslüman adam kan ter içinde baştan sağma mesai korkusuyla camiye geliyor. Böyle bir şey kabul olamaz. Müslüman olup da buna da itiraz edenin imanına turp sıkayım !

2|1
    1|0
  • Malesef biz her konuda Avrupa'yı örnek aldığımızdan bir çok Müslüman ülkenin aksine kendi günümüz olan Cuma gününde çalışmak zorunda kalıyoruz

0|1
    0|0
  • 10 yıldır iş hayatımdayım farklı firmalarda çalıştım cuam namazında sorun çıkaran kurum ya da firma yoktur insanlar ibadeyini yapabiliyor

0|1
    0|0
  • Keşke bizde de Cuma günü tatil olsaydı Cuma,Cumartesi kulağa hoş geliyor

0|0
    0|0
  • gerek yok böyle alışılmış artık

0|0
    0|0
Yükleniyor...