Giysilerinizi, çamaşırlarınızı, çoraplarınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

*Kimi çamaşırlarını çoraplarını gömleğini filan beraber yıkar.

*Kimi çamaşırlarını deterjanlı çamaşır suyuna basar bekletir sonradan makinada yıkar.

*Kimi 30 tane çamaşır kullanır ve son bir tane kalana kadar bekler ve diğer giysilerden hariç tek başına yıkar.

*Kimi iki çamaşır iki elbise kirlenir kirlenmez yıkar...Vb.

Sizin yıkama tarzınız nasıl ? bu konu temizlik manasında önemli bir kişilik göstergesidir.

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Ben havlularımı ayrı yıkarım ve bir çok kişi biliyormu bilmiyorum bana bunu babam öğretti havlular yıkanırken yumuşatıcı kullanmayın.Havlunun şu çekme gücünü bozuyormuş aynı şey kadın sütyenleri için geçerli. Siyahları ayrı yıkarım, kotlarımı ayrı, beyazlarımı ayrı, renklilerimi ayrı.

0|0
    0|0
    • Bende havlularımı ayrı yıkarım bazen biraz çamaşır suyu koyuyorum ve ek duruluma yaptırıyorum bazıları kuruyunca sert oluyor ya

• Sert olsun doğru yapıyorsun.Bence geçmişte havlularıma yumuşatıcı ekliyordum güzel koksun diye ama yumuşatıcının cilde zararli olduğunu okumuştum.Gerçi çamaşır suyuda zararlı ama beyazlatmak için bende arada kullanıyorum.Bol şanslar.

Kızlar Ne Diyor 14

• renkliler

beyazlar

15 dk lıklar

0|1
    0|0
  • temizlik göstergesinden çok mıymıntılık diye düşünüyorum donlar boklu değil ise. bir makinayı dolduracak kadar çoğaldılarsa yıkarım. beyazlar renkliler siyahlar ayrı olmak kaydıyla tabi

0|0
    0|0
  • beyazlar, 60°

siyahlar, 30°

kirmizi ve mor, 30°

sari ve turuncu, 30°

yesil ve mavi, 30°

Camasirlari sererken, ayni renklerin yan yana olmasina dikkat ederim.

Dürerken, hepsini ayni sekil dürerim :)

Giyerkende temiz giyerim :)

0|0
    0|0
  • O işlerle ben ilgilenmiyorum. :D

0|0
    0|0
  • Biz Kyk'nın yurdunda elimizde yıkardık. Biz mezun olduk, çamaşırhane yaptılar. Allah razı olsun :DDD

0|0
    0|0
  • Annem yıkıyor.

0|0
    0|0
  • Bi fikrim yokk

0|0
    0|0
  • beyazlar, açık renkliler, koyu renkliler, evde giyindiklerimle dışarda giyindiklerimi de ayı yıkarım makina için aşağıya inmeye üşendiğimden çamaşır günü yapıp o gün hepsini yıkarım

0|0
    0|0
  • Hiç bilmiyorum annem yıkıyor.

0|0
    0|0
  • çamaşır makinesinde yıkıyorum

0|0
    0|0
  • O kadar manyak değilim. Renklerine göre ayırırım her şeyi.

0|0
    0|0
  • sitenin en hamarat erkeği kategorisine adaysınn

0|0
    0|0
  • çokta umrum değil makinede proğramlarda beyazlar karışık ve renkliler proğramlarına göre ayırır ve yıkarım sağlık problemi olan birisi varsa zaten onun çamaşırlarının yıkanması farklıdır temizlik göstergesi olduğunu da düşünmüyorum düşünen varsa da gönlüne teselli çünkü zaten giyilen ve kullanılanılanlar neredeyse günlük kullanılıyor ve giyiliyor gezegenimiz de ki enerji kaynaklarını böyle anlamsızlıklar için tüketme lüksümüz yok diye düşünüyorum

2|0
    0|0
    • Biraz haklılık payınız var ona bir şey demiyorum. Asıl karşı olduğum üç çamaşır bir gömleğin boş makinada yıkanması...

• bu dediğinize ben de katılıyorum makinenin yıkayabileceği dolulukta olması en doğrusu

• renkli beyaz hepsini bir yıkıyorum aslında üşenmeyip ayırt etmek lazım ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• PAntolonlarımı genellikle ters çevirir öyle atarım makinaya. REnkliler bir arada olur hep. Bir makina kadar biriktirir öyle atarım. Devir tasarruf devri.

0|0
    0|0
  • Ben biraz takıntılıyım çamaşırları önce elimde yıkarım çamaşır sulu deterjanda sonra atarım onlar tek yıkanır ön yıkamada elbiseleri daha sonra atarım ya da ayrı yıkarım ikisini karıştırmam

0|0
    0|0
    • Millet çok pişmiş ya bari çamaşırları ön yıkamaya atın önce, elbiselerle birlikte yıkamayın sonra birlikte yıkansınlar güncelleme yap da anlat bari kızlara abi sana zahmet yoksa pislikten ölür bunlar :))

• Kızların öyle dediğine bakma çok pimpirik olanları vardır...

• hepsi birikir atarım makinaya yıkarım:))

0|0
    0|0
  • benimkileri annem yıkıyor ya. dur anneme bir sorayım .

0|0
    0|0
  • 60 derecede yoğun seçeneğiyle beyazları ve iç çamaşırlarımı yıkarım.40 derecede de çorapları.

Renklileri ise 30 da yıkıyorum çok kirli değilse.

0|0
    0|0
  • Çamaşır makinesinin canı sağolsun :)

0|0
    0|0
  • Ben yıkamıyorum anlamamda

bazı şeyleri makinaya bırakmak lazım o versin kararı

0|0
    0|0
  • suyu su temizler bu dünyadaki en mantıksal çözüm bu olmalı galiba. çamaşırlar içinde suyun olması yeterli susuz bir anımı düşünemiyorum. Allah kimseyi susuzlukta bırakmasın...

0|0
    0|0
Yükleniyor...