Başınıza Gelen Dolandırıcılık Hikayeleri

Yaklaşık 1,5 ay evvel bir iş gereği arkadaşımla bir pazar günü Harbiye ' de yol alırken adamın biri yaklaştı, turist.

İngilizce konuşuyor,haliyle ben anlamıyorum, pası arkadaşım devralıyor ama bir sorunu anlamamak içten bile değil.

Sonrasın da yaptıkları konuşma sonrası adamın katıldığı turdan ayrıldığını,parasını olmadığını ,elindeki kağıttla bir şeyler anlattığını vsöğrendik.Yol parası adı altında para aldı bizden.Büyük bir meblağ değil 5-10..neyse..

Geçen gün aynı arkadaşıma Kadıköy ' de denk gelmiş.Aynı numara ve sohbet.Ama adam arkadaşımı tanıyınca atarlı bir vaziyette gerisin geriye tüymüş:))) Ofise geldiğinde arkadaşım dolandırılmış olduğumuzu anladık böylelikle..

Siz de nasıl hikayeler vardır? İbretlik olsun hem de bilgilendirmiş olayım dedim:))

0|0
10|18

En İyi Kız Görüşü

• Bir müteahhit den topraktan dublex ev aldık, adam 2 aya inşaata başlıcam, 4 aya başlıcam, yok anam 1 yıl geçti hem bizden 10.000 tl kapora aldı hemde evi yapmadı, sonra öğrendi ki adam dolandırıcı... 10.000 tl fazla bir mevla değil ama bizimle beraber yanan bir arkadaşın 100.000 tlgitti sanırım..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• bulgaristanda manita yaptım, 5 bin yurom gitti...

terör örgütü hesaplarıma girmiş 30 bin tl gitti...

çekilişten araba kazandım vergiler dediler 10 bin tl gitti araba yok...

nijeryada 4 milyon doları olan adama yardım edeyim dedim 5 bin euro gitti..

azeri kızla evleneyip dedim 40 bin tl lik takılar da gelin de gitti...

150 bin euroya araba aldım, devlet el koydu vergisi düşük girmiş ülkeye araç, 45 bin euro daha ödedim üzerine...

çatalcadan 60 dönüm tarla aldım, tapuda başka yerde çıktı gösterilen yer değilmiş 150 bin tl zarar ettim.

askerde albayın kapısına tekme attım, yarbayı dövdüm. onbaşıya 1000 tl verdim beni kurtardı. meger parayı cebe atmış

5|3
    1|3
  • bulgaristandayiz..gemiden indik,gemiye birkac parca malzeme alicaz yemek icmek icin. cebimde 120$ var. Doviz ariyoruz parayi bulgar parasina donusturucez. Yanimdaki arkadasta hic para yok ve bana oturup bira icelim diye baski yapiyordu. Bulgaristani bilmiyoruz,ve liman sehre epey uzak. 2 km kadar yuruduk. Sonra birak dovizi surdan bozduralim iste ne fark eder dedi arkadas. Bulgar bir adamdan parayi bozdurduk. Gidip soguk 2 bira actik. Parayi kasaya odeyecegim,kadin bana no no falan diyor. Megerse adamdan aldigim para 10 sene onceki bulgar parasiymis ve artik gecmiyormus

2|0
    0|0
  • Biz İstanbula İş için Geldik.. 5 arkadaş kalıyoruz dıyen 35-40 yaslarında bır adam.. açız yemek yıycek paramız yok dıyıp benden para ıstedı..

Durdum bı baktım sıfatına.. 2 tl verdım.. barı yemek ısmarla dedı :)

Dedım ekmek laınmıyomu bu parayla? Aldım elınden.. yandkı bufe goturdum..Karnını doyurdu.. gıderken de benden yol parası ıstedı :)

2 tl yı gerı verdım :D)

Sonrada Guldum Hadı rast gele dedeım dondu Guldu :D

1|0
    0|0
  • Karaköy köprüde dolandırılmıştım yıllar önce . bu karayı al parayı tarzında bir sistem ..kötü bir gündü.anladığımda iş işten geçmişti

1|0
    0|0
  • Bolonyada kız arkadaşımla tatildeydim Floransaya gidecektik tren istasyonundaydık. 1 kadın yaklaştı ve 1 Euro eksik kaldığını ve evine gidemediğini söyledi. Bende çekinmeden verdim. Sonra aynı şeyi herkese yaptını gördüm. Daha ilginci aynı kadın bize tekrar geldi suratına Türkçe ohaa çektim artık :D

1|0
    0|0
  • bunun bir değişini ben yaşadım 10 yıl öncesinde çalışırken bir kadın geldi dükkana parasının bittiğini evine cıkamadığını söyledi yol ücretide 1,5 tl idi üstüne basına baktım hiç öyle dilenciye benzemıyordu neyse ücreti verdim ardından 1 dk sonra yan esnaf komşu geldi anlattı olayı eğer koca çarşıyı o sekılde dolaşmış :))

1|0
    0|0
  • valla ben öyle dilenciye yolda kalmışa tee erzurumdan çalışmaya gelip iş bulamamışa para vermem derim paran yoksa yayan git erzuruma kimseye güven olmuyor bu devirde

1|0
    0|0
  • evdekiler kapıya gelenlerden bir şeyler aşıp senet imzalayınca uğraşmıştık baya

1|0
    0|0
  • kuzene saat kakalamışlardı, altın kaplama diye 5 liralık saaati 250 tl ye satmışlar:):):)

1|1
    0|0
  • Türkiyede yaşıyorsan başına her türlü dolandırıcılık gelir.

1|0
    0|0
  • ayfon5 mı caldılar çok üzüldüm :(

1|0
    0|0
  • harbiyede benimde buna benzer başıma geldi :))

1|0
    0|0
  • :) en güzel dolandrcılk oldu da benim için değerli biriydi dolandırldım ilkez ama değerdi o kişiyee :)):

0|0
    0|0
  • Bunlar yüzünden kimseye yardım edemez oldum, ama napıyım, enayi de değilim, hepsi çok zenginler...

0|0
    0|0
  • 5-10 lira için o kadar hikaye mi yazılır:Pp

0|0
    0|0
  • Bankalar ve sigorta şirketlerini dolandırmak

0|0
    0|0
  • Başıma gelmedi ama aman diyim dikkat :D

0|0
    0|0
  • Bende hikaye yok...Amacımı biliyorsun...Günaydın demek:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• üşenmedim hadi yine duramadım :D

Komşuyla cok samimiydik yan apartmanda oturur.. geldi bir gün canım ya bilirsin ben istemem ama bu ara cok sıkıstım acil 200 lazım bana verebılırmısın.. dedim abla bende 100 nakit var carsamba gunu onemlı bı ısım var ona lazm kusura bakma dıye.. gunlerdende cuma :D dedi canım ben sana en geç salı akşamı getiririm söz diye.. iyi guvenıorm sana abla lutfen gecıktırme dedim verdim 100 tl... karşı komşumla kahve ıcerken söz açıldı o kızdan bende borcu anlattım.. kadın bir şiddetle kalktı naaapptıın sennnn dıye dedım ne oldu kadın demesinmi 3 ay once benden 100 tl aldı 3 gune getırcem söz diye hala getırmedı dedi... benım kafada sımsekler caktı tabii :D günler geçti baktım gelen giden yok salı günü mesaj attım abla dedim hani geliyordun .. para hazır bebegım yarım saate gelıyorum dedi.. 1 saat oldu mesaj attım parayı babama verdım acil lazımdı yarın ben sana verıcem dedi.. dedim abla yarın benım ısım var hanı getırıcektın dedim.. iban numaranı ver erkek arkadasım netten cıkarıcak para dedi.. verdim çıktı para sabah çekersin dedi.. içime kurt düştü para paraya bakmadan dedim para cıkmamıs.. aa dogru unuttum canım ya sorun olmus cıkaramamıs parayı dedi.. baktım bu benı oyalıyo çıktım sahile aradım ayakkabımda kopmustu bahane :D dedim ayakkabım koptu gidemıyorum bıyere yarım saate parayla gel ayakkabı alıcam o parayla dedim gelmezsen ailene bu durumu anlatıcam komsularada borc takmıssın onlarda yanımda dedim... tutuştu 95 lira getirdi hemen bide terlık getrmıs giyiyim diye korkudan :D:D aldım parayı komşularlada konusturdum 3 gun sonra komsunun parasınıda vermek zorunda kaldı... adamı böle öperler :D

4|0
    0|0
    • cansın sen:D

• :)) valla kızım helal olsun böyle tanıdık söz konusu olunca ben çekiniyorum açıkcası bir yanlı anlaşılma falan olursa üstüme kalır adım çıkar diye. ama cesaret aldım bu tecrübenden yolunda ilerliyoruz eleadoraa:D

• kıza bak ya profesyonel olmuş yani:D ama ne demişler yalancının mumu yatsıya kadar yanar:D iyi bir işe vesile olmuşsun;)

• vay vay gavurcuklar da bizim milletin hassas noktasından sömürmeyi öğrenmişler demek... Zaten kıl olmaya başlamıştım ben bunlara, ülkemize zenginleri gelip gelip arsa satın almaya başlar oldular, satanlara da yazıklar olsun!

(BAYANLAR OKUSUNLAR ÖZELLİKLE)

Neyse dolandırılmaya sıra gelince güzel konu açmışsın abla... Son zamanlarda en çok güzellik merkezlerinin kadınları dolandırdığını duyar oldum. Araştırmadan soruşturmadan orada en az bir seans denemeden kimse sözleşme imzalamasın. Araştırmadan kastım da şudur; Önce güzellik merkezine gidilsin bilgi alınsın, ne gibi işlemi nelerle yapılacağına dair internette araştırma yapsınlar tanıdıkları varsa o merkeze giden, onlara sorsunlar hijyeni, personellerin güler yüzlülüğünü vs. daha sonra da bir seans hizmet görüp en son kararı kendileri versinler. Bir de unutmadan bu güzellik merkezlerinin sahipleri değişebiliyor ve sözleşmeyi kendi kafalarına göre değiştirebiliyorlarmış diye duydum. Aman ha dikkat! ''öyle şey mi olurmuş'' demeyin, burası Türkiye her an her şey olabilir.

3|0
    0|0
    • hmmm bilgilendirme için sağol canım:))) hakkaten araştırmadan bir iş yapma konusunda üstümüze yok...ayy adamı görsen cidden bir kıl:D

• ahaha tek benden almış olsa iyi niyetle lafını etmem ama halamdanda almış.. karşı komşudanda almış.. herkesede kımseye soyleme olur mu dediği için kımse bırbırıne anlatmamış.. ben konusunca halam dedi bendende aldı karsı komsuda bendende aldı dıyınce.. bende sıvadım kolları napim :))

• aynn millet parasına kavustu :D

• Kapıya iki tane genç ve yakışıklı delikanlı gelmişti masaj aleti vardı o kadar anlatıp satmaya çalıştılar ama paramız yok diye başımızdan göndermek istiyorduk. Ben de küçüktüm tabi o zaman anneme "Bunlarda bir yamuk var haa" demiştim ve sonra okula gitmiştim, eve bir geldim annem "Kız o kapıya gelen gençler dolandırdı" demişti :) Şu masaj aletini sizde emanet bırakabilir miyiz üst kata çıkıp geleceğiz bıraktığımıza dair imza alabilir miyiz deyip anneme boş kağıda imza attırmışlar , işte insanın basireti bağlanıyor böyle. Annem her parayı ödeyişinde beddua ediyordu yani daha doğrusu hakkımı helal etmiyorum diyordu, en sonunda onun ikisinin enselendiğini duyduk tabiiki.

1|0
    0|0
    • peki anneniz o parayı sürkli ödedemi peki ve savcılığa gdp suç duyurusunda bulunmadmı ?

• nasıl olduysa adama paranın yarısını gönderdim (600tl) yarısınıda telefonu aldıktan sonra göderecektim kutudan ne çıktı tahmin edin? :))

televizyon kumandasıı :D alsın ... soksun Allah belasını versinn :(((

1|0
    0|0
  • çooook uzun bir paragraf yazmıştım resmen yanlıslıkla sayfa yenıledım ıyımı :D:D çok üşeniyorum tekrar yazmaya :D komsum dolandırdı. şırıngayla kan aldım kadından ama geri aldım paramı :D

1|0
    0|0
  • Eski erkek arkadasim borcum var 50lira yolla telefondan demisti yeni ayrilmistik o zaman cok istedi saf saf yolladim gelen cevap suydu ''yediklerine say'' 1lira bile yememistim ama :D ayni kisi cuzdanim calindi babama haber veremiyorum lutfen 10lira yolla dedi yine odemeli at dedim yollamadim 5 yil gecti hala mesaj atiyor yuzsuz :D

1|0
    0|0
    • yüzsüz erkeklerin taaaa...

• hic bir erkek arkadasimin bir kurus parasini yemedim ama iyi niyetim yuzunden cok yedirdim akbili bile ben basiodum dusun artik

• onu unuttum tatlım.. bir de parasını yemediğin halde batmış çocuğa. terbiyesiz ya... adam olsaydı (yedirmediği) bitince harcadıklarını saymazdı, az insan olsaydı kendi yediklerini de hesap ederdi.

• Cep telefonumu masanın üstüne koyardım hep, elemanın biri gelip aldı hızlıca kalabalığa karıştı. Ben de oturan gergedan gibi şaşkınlıkla baktım arkasından, uyanınca herif çoktan toz olmuştu.

2|2
    0|0
  • param yokki dolandırılsam :(

1|0
    0|0
  • 155 ten aradılar. canan karatayın başına gelen olay benimde başıma geldi dolandıılrıldm 10 milyar

0|0
    0|0
Yükleniyor...