Namazla aranız nasıl arkadaşlar?

Ey nefis! Bil ki, dünkü gün senin elinden çıktı; yarın ise, senin elinde senet yok ki, ona mâliksin(sahip olasın yarına çıkasın). Öyle ise, hakiki ömrünü bulunduğun gün bil. Lâakal, (en azından)günün bir saatini ihtiyat akçesi gibi,(tedbir için sermaye biriktirmek) hakiki istikbâl(gelecek) için teşkil olunan bir sandukça-i uhreviye(ahiret sandığı) olan bir mescide veya bir seccâdeye at.

RNK

Günde 5 vakit kılanlardan'mısınız yoksa cum'adan Cuma'yamı ya da bayramdan bayramamı kendinizi seccadeye atarsınız.beynamazlar yazmasınlar lütfen:)

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• Kıl beni ey namaz

Çöllerden topla hücrelerimi,

Rahmetinin vahasında ağırla bu yitik kalbi.

Kıl beni ey namaz

Secdede ruhumu yeniden fısılda bana,

Şahdamarı yakınlığından emzir bu puslu bedeni.

Kıl beni ey namaz

Küçülsün dağlar, denizler taşsın, dağılsın kalabalıklar.

Rükû, rükû doğrult eğriliklerimi.

Kıl beni ey namaz

İkiye bölünsün kalbim,

Ortasından çatlasın kıblenin şakağında.

Sevgilinin işaret parmağı değsin yeter ki göğsüme.

Kıl beni ey namaz

Topla sevdalarımı kırık aynaların çatlaklarından,

Ömrüme ilikle seviçlerimi,

Firûze düşler düşür alnımın şafağına...

Soru için teşekkürler...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 0|1
    0|0
    • Allah sizden de razı olsun, böyle bir sitede kendim gibi düşünenleri görmek güzel :)

• al bendende okadar:)

• ramazan vesilesiyle namaza başladım. 5 vakit kılamıyorum ama elimden geldiğince aksatmamaya çalışıyorum. özellikle ikindi namazı önemli kurandada geçiyo orta namazını aksatmayın devam edin diye

0|1
    0|0
    • Maşallah .sizin içinde ısınma turları olmuş ,Allah sabrımızı günahlardan kaçmak ve farzları yerine getirmekte kavi eylesin.

• hergün 5 vakit olmasa da en az 3 rekat kilarim... çat pat yani.. :(

0|1
    0|0
    • Birşeyi tam elde edemesenizde bütün bütün terketmemişsiniz. bu güzel gelişme.

Hani bazı kapalılar vardırya ,ilk etapta tesettüre bürünemezler,önce baş örtüsünden başlarlar ,altlarında dar bir pantalon olsada ,diğer zamanlarda bütün bütün tesettüre girerler,kısacası biryerlerden tutmalı,ufak alışkınlıklar,zamanla insanda büyük bir şuurlaşma eylemine zeminleşiyor.girmiş olduğunuz bu süreci tebrik ederim.

• Namaz kılmakta zorlanıyorsan tamamen herşey rayına oturana kadar sadece farzları kıl.alışkanlık oluştuktan sonra sünnetleride kılabilirsin.istersen sen sünnetlere başlayana kadar senin sünnetleri ben üzerime alayım:)

• Hyr kilarsam bir vakti tam kilarim oyle cat pat sadece 4rekatla oturup kalkmak olmaz bnce.. :/

• 5 vakit kiliyorum cok sukur Allah biraktirmasin.

0|2
    0|1
  • Hiç kılmadım, kılmayı düşünmedim.

0|0
    0|0
  • Eskiden kılardım .

0|1
    0|0
    • Eskiden Namaz kılmanız sizi beynamazlıktan kurtarmış şimdi ise bayan namaz olşmuşsunuz:)

• Muhatap olmayınca sorun da olmuyor.

0|0
    0|0
  • Elhamd.

0|1
    0|0
  • küçüklüğümden beri 5 vakit kılarm. Allah kabul etsin inşaalh

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• Çok boşladım :/

0|0