Ramazanın en sevdiğiniz geleneği?

Ramazanın son günlerine girdiğimiz şu günlerde, İnşallah hakkıyla eda edebilmişizdir bu mübarek günleri.

Ramazanın en hoşunuza giden, sadece Ramazanda yaptığınız ne var?

Güncellemeler:
ben en çok iftara çağrılan misafirler ve birlikte yapılan iftarları seviyorum.

ayrıca sütlü tatlıları ve soğuk çorbayı bizim evde sadece ramazanda kıymete biner :)

0|1
16|14

En İyi Kız Görüşü

• Topun patlamasını aile saadetiyle toplanılan özenle kurulmuş sofralarda beklemek, 11 ay boyunca özlenen pide, sahurda birini fırından ekmek almaya giderken görmek, camilerin bir minaresinden diğerine asılan o ışıklı yazı, Ramazan'ın şaşırtan bereketi ve dinimi, dinsizliğimi özgürce yaşayabildiğim ülkemde oruç tutana da tutmayana da saygı göstermek.

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 15

• aynı anda sofrada heyecanla beklemek

misafirleri ağırlamak ...

0|1
    0|0
  • masaya beraber oturup beraber kalkmak...

açlığını bastırmak için uykuya dalan çocukların meleği andırmaları...

omar faruk tekbilek müziklerinin kalbe nakış nakış huzur işlemesi

pide kokusu, güllaçlar

dostlarla beraber unutulmaz sofra ziyafetleri

iftara 5 kala masadaki gülüşmeler, ramazanın önemi adına konuşmalar, ezan espirileri

0|1
    0|0
    • ezan espirileri nasıl oluyor?

• hocaya telefon açalım okusun bir dk erken. hocanın saatini mi değiştirsek? hocanın sesini kaydetsek vs vs şaka tabi bunlar:)

• içimin ayrı bir huzurla dolması.nimetlerin bana çok farklı tatta gelmesi,ezanı dört gözle beklemem,sahur vakti heycanla ailemi uyandırıp aynı heyecanla sofra kurmam :)

0|3
    0|0
  • bizim evde oruç tutan yok maalesef

0|1
    0|0
  • ramazanda bütün aile hep beraber aynı anda yemek yiyyoruz bu hoşuma gidiyor :)

0|2
    0|0
  • ramazan iyi güzelde ben bayramı daha çok seviyorum çünkü sadece yılın o günleri bütün sevdiğin akabalarınla bir arada oluyorum artık küçükken herşey daha mı güzeldi ne

0|1
    0|0
  • Oruç tutmak

0|2
    0|0
  • benim en çok hoşuma giden hep birlikte yemek yenmesi ve kalabalık sofralar ayrıca ramazanda düzenli ibadetlerimi yapabiliyorum normal zamanda olmuyor tembellik sanırım

0|1
    0|0
  • Annemin yaptığı güllacı oturup bir güzel yemek :)

0|2
    0|0
  • geç vakte kadar dışarıda takılmaları. sabaha kadar insan sesi olması.

0|1
    0|0
  • Oruç tutmamak.

1|0
    0|3
  • Ramazan pidesi. Ramazanı iftar ve sahur simgelerken sofraları da o simgeler bana göre ;)

0|1
    0|0
  • sabaha kadar oturmak

1|1
    0|0
  • Misafirlikler güzel bence :)

0|1
    0|0
  • kalabalık iftar sofralarıı sahura kadar oturmak sahurdan sonra uyumak:D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• herkesin ALLAH için biraraya gelip kardeşlik dostluk bağlarını canlandırması.

3|2
    0|0
    • Birlik beraberlik :) O Kalabalıkla yediğin yemeğin tadı çok güzel

• aynen aylarca görmediğim akrabalarımı dostlarımı görüyorum ve onlarla yemek paha biçilmez :)

• Ramazan gelenekleri mi kaldı azizim?Kendi şehrim (izmir) için konusuyorumm burda gelenek falan kalmadı.Top sesi yok artık,komsularımız iftar vermiyor eskisi gibi.İftarı getirmek için yapılan sohbetler kalmadı.Kalan bir davulcular onlarda para için yapıyor bu işi.Artık ramazan ayının önemi yok nu şehirde.Nufusun yüzde 80 i oruc tutmuyor.eskiden oruc tutmayanlar tutanlara saygı gösterırdı,bişey yiyip içeçekleri zaman gizliden yaparlardı bu işi ama şimdi?şimdi sanki inadına oruclunun önunde yıyıp içiyorlar.Ne ar kalmıs ne namus.

0|1
    0|0
  • İnsanların muziğini bile kısmaya erındıgı ezan sesini dort gozle beklemesi.

1|1
    0|0
  • pideyi çok seviyorum ayrıca gece sahura kalktığında yediğin şeyler o kadar güzel geliyorki ama tabi uyuyamıyosun ondan sonra orası ayrı bir konu :D

0|1
    0|0
  • ya şu davul olayı yokmu o davulcuları bir tutsam bir daha nefes almayı kesinceye kadar bırakmayacağım o kadar seviyorum

0|1
    0|0
  • bekarların sevabına yemeğe çağrılması ramazanda olmasa telef olup gidecez arkadas :)

0|1
    0|0
  • Ben ramazan boyunca hiç oruç tutmadım fakat anlamını ve manasını çok iyi bilirim ve en çok sevdiğim şeyse hep imrenmişimdir böyle akraba çol çocuk toplanır ya bir masa başına beklerler ezanın okunmasını. Hep beraber başlar hep beraber kalkarlar sofradan. Çok yaşamak isterdim o anı.

0|1
    1|0
  • Son dakikalara girerken aç kalan insanları hatırlıyorum hep

0|1
    0|0
  • benim küçükken en sevdiğim şey.annem yemek yapardı ve ben onlardan komşulara verirdim,komşularda bize verirdi.şimdi taşındık komşular selam bile vermiyor.

0|1
    0|0
  • oruç tutmak :)

0|1
    0|0
  • tam iftar saati sokakların bomboş olması

0|1
    0|0
  • Birlik beraberlik :) O Kalabalıkla yediğin yemeğin tadı çok güzel

0|1
    0|0
  • onu bilmiyorumda en nefret ettiğim davul

0|1
    0|0
  • akrabalarla ve arkadaşlarla iftar etmek iftar cadirina gitmek vs bunlar çok hoşuma gidiyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...