Fikirlere ve tercihlere neden saygı duyamıyorsunuz arkadaşlar?

Bu sorumu özellikle M.K.Atatürk ile ilgili sorular sorup da ''sevmiyorum'' diyenlere sözlü tacizi hak gören arkadaşları hedef alarak soruyorum.Neden demokratik duruş sergilerken diğer yandan faşizm uyguluyorsunuz?

Bir insanı veya fikri veya kavramı sevip sevmemek tamamen kişisel bir tercih.Gezi Parkı olaylarında halk neden bütünleşti farklı takımlısıyla,genci ve yaşlısıyla,öğrencisiyle,patronuyla,sanatçısıyla...Tercihlere müdaheleden bıkmıştık değil mi? M.Kemal'in askerliyiz diye bağırıyorduk.

Peki öyleyse tercihlerimiz konusunda bu kadar hassasken neden O'nu sevmeyenleri yargılama hakkını kendimizde görüyoruz? Bu kaybettiğimiz 6 canın anısını kirletmek değil mi?

Hakaret ve rencide durumu söz konusu olunca zaten görevliler gerekeni yapıyor çok geçmeden.Ama hakaret yok bir şey yok.''Sevmiyorum'' diyor biri haydi hurraaaa hücum.Yakışıyor mu Cumhuriyet çocuklarına bu hareketler?

Evet farkındayım,Atatürk olmasaydı bırakın tartışabilmeyi insanların dinini yaşaması bile zor olacakken,O'nu dinsizlikle yaftalıyorlar her yerde.Biliyorum bunları duymak,okumak ağır geliyor.Ya bırakın desinler.

Bırakın 70 milyon kişi desin bunları.Siz kendinizi biliyor musunuz? Birlikte direndiğiniz halkı biliyor musunuz? O'nu tanıyor musunuz? Evet mi? Peki bu yaygara neden o zaman?

Rica ediyorum Atatürk'ü putlaştırmayın özellikle genç kardeşlerim.Herkes eleştirlebilirdir ve zorla sevdiremeyiz O'nu kimseye.Ama saygı duymak küfretmemek ZORUNDALAR.He bunu nasıl sağlarsınız eksilersiniz veya şikayet edersiniz.Cılkını çıkarmayın soruların,adını ucuzlatmayın onun.

Engelleme kriterlerimi bilenler vardır.Tacizi affetmem basarım engeli cevaplayan herkes toplumsal hadlerini bilsin lütfen.

Güncellemeler:
Evet ilk postalama gerçekleşti.Gelin efendi gibi cevap veya yorum belirtin.Ben ne sizin fikirlerinizi taciz ettiririm ne de sizin taciz etmenize izin veririm.Bu soruda kanun sosyalizmdir ;)

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar kalıplaşmış sözlere ve kelimelere sarılmışlar.. Aciz insanların işi olan "at çamuru kalsın" düşüncesi ile her önüne gelen fikre, düşünceye, şahsa , .."faşist, cahil, geri kafalı,put,ırkçı".. lafı göya yapıştırıp içerisini doldurmadan (zaten doldurabilecek bir kapasite de yok) kaçıyorlar.. Çünkü en kolay şey bir şeyi eleştirmektir...Bu eleştiriyi yaparken de en kolayı "hakaret etmek"tir..

Sonra elbetteki sinirler geriliyor.. Doğru eleştiri mükemmel bir üslup gerektiren bir sanattır..Eğer üslup başta bunları içeriyorsa.. o kişiyle ne tartışılır.. ne anlaşılır.. ne de bir sonuca varılır.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Herkes kendı bacagına asılıp kurtulmaya calısırken ya da esır altında yasamayı kabul etmısken, Ya ıstıklal ya ölüm nıdalarıyla halkı bır arada tutan, cozumun kacmak degıl savasmak oldugunu gosteren kısaca ulkeyı zor durumdan kurtarmaya onculuk eden bırını sevmemek. Türkiye Cumhuriyetinde yasayıpta kurucusunu sevmemek hor gormek densızce hakaretler etmek... Zoruna gıdıyor ınsanın. Hıc degılse bır tesekkur bır saygı beklıyor ınsan. Ama tutupta bu ınsanlara nasıl sevmezsın deyıp hakaret edecek degılım. Onlar nankörse ben dar kafalı degılım. Ancak durumu bu kadar kutuplastıranlara bakmak gerekır. Bızı kımler dusurdu bırbırımıze bu kadar once onu dusunmek gerekır. Kımler alevı sunnı dıye ayırdı kımler capulcu dedı evdekı %50 dedı bır dusunelım kımler tepkı olarak Türk bayragı asalım dedı, -sankı gezı parkına Amerıka bayragıyla gıdenler var- kımler basortulu basortusuz dıye gundeme sureklı getırerek bu kadar ayırdı kımler anıtkabırıde yıkarız elhamdulıllah dedı ya da kımler sızın o atanız sunnetsızın bırıydı gıbı saygısızca kelımeler kullandı...

Bır gun hep beraber oluruz ınsallah, %50degıl, %100.

0|1
    0|0
  • Nefret soylemlerinin kaynagi birilerinin ataturku putlastirmasi degildir. Nefretin kaynagi hilafeti kaldirmasidir. Din elden gitti tabe. Latin alfabesine gectik. Kuran okuyamiolllaaa diye tepindiler. Gene din elde gitti. Adam sanki bir gunde yeni dil icat etmis gibi saykoya bagladilar bir ara. Saray diliyle halk dili ayri dediginde bos bakislar attilar. Soraciiima tapindiklari asiret agalarini asti. ( ellerine de sagliktir. ). Asireti cok bir halt sandiklarindan cevirip cevirip koyarlar onune. Yeaa ama sunu asti, yeaa ama bunu asti diye. Hayir yani su son yillarda irana donmememizin tek sebebi su astigi seyhler sihlar felam. Ama yok ille seriat. Fok var seriatta cok afedersiniz. Bana hele hele islam tarihinde bilimle gelmeyin. Bilim tarihi de okuduk efendi. Gene kendi yobaz takiminiz onlari oldurdu. Masonlara laf atarlar ama yane kendilerini dusurdukleri durumlar say say bitmez.

1|3
    0|1
  • zorumuza gidiyor be abi. birisi ben Atatürk 'ü sevmiyorum diyince otomatik olarak soğuyorum ondan nasıl diyorum nasıl sevmezsin elbetteki sevmek zorunda değil ama anlamda veremiyorum neden bu düşmanlık neden ? insanlar sadece sevmiyorum demekle kalmıyor ki sevmiyorum çünkü içkiden öldü dinsizin tekiydi rumdu bilmem ne iftiranın biri bin para bizimde zorumuza bu gidiyor.madem sevmiyosun saygı duyacaksın saygı duymak zorundasın çünkü. ve de ben gerçek Kemalistlerin Atatürk 'ü putlaştırdığınıda düşünmüyorum.Nene Hatunu saygıyla anan insanlar Atatürke neden küfrediyo anlamıyorum.ahh insanlar ahh

1|1
    0|0
  • putlastirildi diyen kesim en büyük putun etrafinda deli danalar gibi dönüp duran tasi taslamak icin birbiriyle yarisan zihniyet zaten.

al birini vur ötekine.

2|2
    2|1
  • Şimdi Atatürk tanıdığı birisi olsa arkadaşı ne bileyim kısacası sohbet ettiği birisi olsa sevmiyorum demesi doğrudur ne bileyim konuşma tarzını şunu bunu sevmiyorum kişilik olarak sevmiyorum denilebilir ama biz Atatürk'ü özel hayatıyla tanımıyoruz yaptığı ilkeleri biliyoruz ona olan bağlılığımız ilkelerine olan bağlılığımızdan kaynaklı onun bize hediye ettiği özgür Türkiyeden kaynaklı eğer sen Atatürk'ü sevmiyorum diyosan onun ilkeleriyle bir sorunun var demektir.Atatürk'ü seven insanlar bu ilkelerin eleştirilmesine göz yumamaz. Çünkü bunların çoğu tartışılmayacak konulardır.En basitinden laiklik ilkesini düşünelim siz eğer din ve devleti birbirine karıştırırsan insanların dini duygularını sömürerek biyere gelirsin diğer devletle ilgili meseleler arkada kalır örneğin dinen erkekler birden fazla kadınla evlenebiliyor bunun nasıl bir ortam olacağını düşünebilir misin?Atatürkün ilkeleri saçma değildir akılcıdır bu yüzden tartışmaya gerek yoktur.

0|1
    0|0
    • offf masallar masallar masallar :D

• Doğrudur katılıyorum gayet,bence en güzel tepki inadına demokratik yaşamak.İnadına mini şort giymek,inadına kulak deldirmek,inadına sevgiliyle öpüşmek,inadına dövme yaptırmak,inadına ateist veya gayrimüslimleri dışlamamak vs.

• aynen öyle :)

• Daha az önce engelledi birisi ve laf söyledi. sevmiyorum da demedim seviyorum da demedim.sadece her şeye neden Atatürk yazıyorsunuz dedim. öyle bir hale gelmişler ki birşey demene tahammülleri yok.

0|1
    3|3
    • Liseler tatilde ya ona bağlıyorum bunu biraz da.

• okudum evet putlaştırma var .bu sitede bizzat şahit oldum ve açık açık srduğumda onu Allah tan üstün gördüğünü söyleyen birisi vardı. Buna bende karşıyım.çok iyi asker ,iyi bir konutan vs ama ilahlaştırılmasına karşıyım. bu arada iki eksim olmuş :)

başka kullanıcılar cevabıma atlamyın herkesin cevabı kendine .

• Kanun benim burada merak etme :)))

• Benzer bir soru din için açılmalı. Her sözcükte günah aranır her cümlede kafir damgası yenir oldu. Bu yetmezmiş gibi sözde Müslümanın hakareti hak sayma durumu yok mu!? SABIR ve SAYGI diliyorum. Allah günahlarını affetsin.

"Kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey Allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner."

Buhârî, Edeb 44; Müslim, Îmân 112

0|1
    0|0
  • Atatürk sevgisinden korkan birileri koruma ordusuyla gezerken ve bu ortamda teröristler itibar görürken boyle bir tepkinin olmasi normaldir. Senin böyle bir duruma sasirmana sasirdim kardes, istedikleri de buydu; bölmek...

0|1
    0|0
    • Ben ne olursa olsun duruşuyla hatırlanan bir mücadele olması taraftarıyım.Kendi hayatımda bunu uyguluyorum.Düşünsene Yunan ordusunu bozguna uğrattıktan sonra düşman bayrağını basmayıp yerden kaldırtan ve mücadelesi sırasında ve sonrasında kendi halkı tarafından defalarca öldürülmek istenen bir ulu önderin izindeyiz.

• Bir şeyi sevsem de sevmesem de, saygım var herkese.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bir kişi birini veya bir şeyi sevmeyebilir. Buna saygım sonsuz. Fakat tutup da benim düşünceme saygısızlık ederse o zaman şahlanırım hiç kimse kusura bakmasın. Yapım böyle elimde değil. Saygısızlığa oldum olası tahammül edemem. Üslup çok önemli bu konuda.

Bu hayatımda ki en iyi dostum Atatürk'ü pek sevmez madem konu oradan açıldı. Eyvallah ama saygısı sonsuz. İşte böyle insanları çok seviyorum, çok değer veriyorum. Fikrini, düşüncesini, yaşam tarzını dikte ettirmeye çalışanlardan da nefret ediyor. Bu bana veya bir başkasına saygısı olmadığını gösterir ve benim en önem verdiğim şey saygıdır. Ben sana saygı duyarken sen kim oluyorsun da benim düşüncelerimi, fikrimi ezmeye çalışırsın.

0|1
    0|0
  • faşist düşünceler, düşünce özgürlüğüne girmez. onların fikirlerini yayması bana zarar verecekse onları baştan engelleme hakkım var.

0|1
    0|0
  • Putlaştırmıyorum fakat YÜCE ATATÜRK bir nevi benim peygamberimdir. O olmasa şimdi ya afrika gibi bir yerdik ya da şeriatla yönetilen geri kalmış bir ülke de olabilirdik.

0|1
    0|0
    • İşte bu tarz söylemler bizi bazılarının gözünde dinsiz kılıyor.Sevgi ve saygının büyüklüğüne saygı duyuyorum ama bu kadar aklını dinle bozmuş insan arasında boşver dillendirme ne dersin ;)

• faşizm kemalizmin özüdür çünkü kemalizmden faşizmi attığınızda sadece elitizm kalır

1|4
    1|3
  • Putlastiriyorsunuz diyorsunuz. Siz Atatürk heykelinin önünde tapan gördünüz mü hic ?

Evet Sevmiyor olabilirsin ama sen onu sevmiyorsun niye bende seni sevmiye bilirim.

1|1
    0|2
    • Yahu bugün Atatürk sorularına Hz.Peygamber ile cevap verenler neden var sence dostum? Ergen Kemalistler yüzünden.O'na taptığımızı sanıyor karşı taraf da.

• Ya o degil de bu arkadas muhammedin sumugu, sakali, kili, yunu, tuyu, ayagini bastigi sey diye tepiniyor. Turbelere capuk bagliyor. Ataturkun heykeli dedin mi vuuu onune celenk birakkiolla oluyor. Neyse engellemissin zaten de cok suursuz insanlar var.

• Kişisel etkenler elbet söz konusu,benimkisi daha çevresel veya nasıl diyim genel yaklaşım.Güzel bir noktaya değindin tebrikler.

Yükleniyor...