Yüz yüze mi yoksa sözlü olarak mı kendinizi daha iyi ifade ediyorsunuz?

Her iki anlamda da karşımdaki kişiyi tatmin etme çabasına sahiptim bir ara. Zamanla bunu azaltmaya başladım. Çünkü karşındaki insanın seni anlayabilmesi için, öncelikle beyninde karşısındaki kişiye dair yaratmış olduğu o tabuları yok etmesi gerekiyor. Bunun için de yıpratıcı bir çaba sarfediyorsun. Zamanla bunun yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Kendimi anlatmak, ifade etmek benim için yalnızca vakit kaybı olacaktı. Anlama potansiyeli olan kişiye de canı gönülden anlatır(d)ım.

Günler geçiyor.. Karakterim biraz daha oturuyor. Tam olarak rengimi ve kalıbımı bulmuş değilim. Ancak göz kararıyla seçebiliyorum. Bir insanın seni tartıp tartamayacağını anlamak oldukça önemli. Ona verdiğin değer bile bunu destekliyor. Senin ağırlığının altında ezilecek birisinin ayaklarına dolanması vakit kaybından öte bir şey değil.

Derken.. Size gelelim.

Kendinizi en iyi ifade ettiğiniz kanal nedir?

Ben konuşmayı seviyorum daha çok. Fakat konuşmadan önce karşımdaki kişinin de en az benim düzeyimde olması gerek. Aksi durumda dinlemekten başka elimden bir şey gelmez. Belli bir zaman sonra o yetiyi de kaybeder, görüşmeyi keserim.

Siz de nasıl işliyor durumlar?

0|0
15|19

En İyi Kız Görüşü

• Yüz yüze ve sözlü olarak daha iyi ifade edebilirim..Başlıkta sözlü değil yazılı olacaktı sanıyorum ben öyle anladım yani en azından :)

Karşına alıp da konuştuğun insan senin ayarında değilse debelenirsin de adam senin dediğinin yarısını anlamaz ne boş bir uğraştır o işte çıldırtır insanı..

Sen ne kadar bilirsen bil senin bildiğin başkasının anladığı kadardır demiş Mevlana.

Dediklerinin tamamını anlyacak kapasitede insanlar bulmak lazım madam :)

5*lık olmuş yine.

1|0
    1|1
    • Yüreğine sağlık canım.

Aslında çıktığı yol aynı başlığın. Ufak bir gözden kaçırma olmuş olabilir:)

• Sinsi analizciyim:))

• Oov tuttum seni :))

Erkekler Ne Diyor 19

• Katılıyorum sana.Normalde ama bekler insanları dinlerim eğer benle aynı düşüncelere sahipse onunla samimiyeti kururum.Diğer türlü benden üstün veya düşük seviyedeki insanla bir vakitten sonra konuşacak ortak şeylerimiz kalmıyor ve 2 zıt kutup oluyoruz o yüzden önce bekleyip ona göre seçim yaparım.

1|0
    1|1
  • face to face

1|0
    1|1
  • bizde böyle düşünüyoruz.

1|0
    1|1
  • yazım olarak daha iyi, en uygun cümleyi istediğiniz manaya getirecek şekilde kullanabiliyorsun. En kolayı ve en fazla zaman sınırlaması olmayanı.

sözlü olarak ise sadece kendinizi karşınızdakine söyleyeceklerinizle ikna etmeye ve kabullendirmeye çalışıyorsunuz.

yüzyüze görüşme, kişi hakkında en doğru bilgileri veren iletişim şeklidir. Ama işin içine hata yapmama eğilimi girince kendini ifade etme çabası biraz daha kişiyi zorlamakta ve kısıtlamaktadır..

1|0
    1|1
  • Yüz yüze mi yazılı olarak mı demek istedin sanırım :)

hani bir gün bana ters cevap yazmıştın o geldi aklıma

1|0
    1|1
    • Sözleri de kelime dizisi oluşturduğu için ve bunu da yazıya döktüğümüzü savunursak.. Gözden kaçırmış olmalıyım.

O kadar ters davrandığım durumlar oldu ki.. Şu an anımsayamadım. Hatırlatmak amaçlı parmak ucunuzla bir dokunabilir misiniz? :)

• unuttum bile :)

şaka takılmak istedim

• Yazılı olarak daha iyiyim

1|1
    1|1
  • Aynı durumdayız. Yüz yüze konuşmayı tercih ederim. Ama karşıdaki insan farklı tarzda ise düşünceleri üzerinde aptallıkta master yapmışsa eğer sen istersen Einstein ol yine de o bildiğini okur. Seni dikkate almaz bile. Mantıklı konuşup onu da dinlemek gerek baktın mantıklı konuşuyor eyvallah üslubu ile tartışılır. Ama yok bu böyle kardeşim ben biliyorum derse olay bitti demektir. O sırada hadi bana eyvallah der kalkarım.

1|0
    1|1
  • Yüz yüze de iyi anlatırım, yazılı olarakta ama her yazıma daha çok güvenirim.

*Başlık; yüz yüze mi yoksa ''yazılı'' olarak mı olmalıymış.

1|0
    1|1
  • *5 yıldız kız yine döktürmüşsün "Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır!" düsturum bu senin dilin destanlar yazsın destanlar söylesin karşı taraf bunu algılamadıktan sonra aynı frekanslara sahip olmadıktan sonra her şey boş ve anlamsız...

1|0
    1|1
  • reklamlar bitince haber ver asıl yazıyı okuyalım amk

(d) gibi geniş geçmiş zamancık oyunları yapan cezmi ersözcüklerden de tiksindim

0|1
    2|0
    • Ne kadar gzekalı birisin sen ya. Diğer yorumlarını da okudum bir ara, şu an onaylıyorum.

Lüzumsuz olduğunu daha önce çok duymuşsundur. Bi kez de benden duy.

• aşk belirtisi bu :D:D

• "Karşımdaki kişiyi tatmin etme" "gönlünü hoş tutma" gibi çabalarım asla olmaz, yapmacık iltifatlar etmem sizin gibi. İçimden geleni söylerim, artısı eksisini veririm oracıkta

Ayrıca "kimse beni anlamıyor, kimsenin anlama potansiyeli yok" gibi serzenişler komik oluyor, insan önce kendisini anlamak zorunda. Kendisinin ne olduğunu bilmeyen insanı kusura bakma kimse anlamaz, o kişi hem kendi aklını hem de diğer insanların aklını karıştırıp durur çünkü. Sonra da kendi egosunu tatmin etmek için konuyu "Kimse beni anlamıyor, herkes salak, bir ben süperim" demeye getirir.

Her türlü ifade ederim kendimi, istemem yeterli. Keyfime bağlı

0|0
    0|0
  • yüz yüze daha iyi

1|0
    1|1
  • yüzyüzee tabiki çünkü jest ve mimikler de yardımcı oluyor :)

1|0
    1|1
  • Yüz yüze konuşarak iyi anlatırım kendimi.

1|0
    1|1
  • Yüz yüze daha olumlu sonuç alıyorum...

1|0
    1|1
  • her koşulda her şekilde...

1|0
    1|1
  • tabikide yüzyüze olunca..

1|0
    1|1
  • Beden diliyle

1|0
    1|1
  • yüzyüze dikkatim dağılır.ben yazarım daha çok.konuşma da ortamda rahatsam konuşurum

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 14

• Mimiklerim olmazsa ya da elimi kolumu sallamasam sanki karşımdaki insan beni anlayamayacakmış gibi geliyor.Konuşmak iyi hoş da yeterli değil.

Sözleri destekleyecek hareketler mimikler de gerekli.

Bazen tek bir yüz ifadesi bir dünya dolusu sözün yerine geçebilir.

1|0
    0|0
  • ben yüz yüze daha iyi ifade ediyorum galiba, hem karşındakinin tepkilerini görebiliyorsun. telefonda veya yazışarak ciddi konuları konuşamıyorum.

1|0
    1|1
  • Yüz yüze. Sadece başlığa cevap verdim :D

1|0
    1|1
  • yüz yüze tabi ki. karşındakinin mimiklerini görmeden nasıl ifade edebilir insan kendini

1|0
    1|1
  • Her ikiside.

1|0
    1|1
  • yüzyüze olursa cok etkılı olur ama mesajda da hiç altta kalır yanım yok .

1|0
    0|0
  • Aynı şeyleri düşünüyoruz..

1|0
    1|1
  • yazı da daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat yüz yüze konuşmayı tercih ederim.

1|0
    1|1
  • bakislarimla anlatirim, anlaşilir

mesajlarla sayfalarca yazarim anlatirim, yanlis anlasilir

1|0
    1|1
  • gerek yazı gerek yüz yüze her anlamda kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum.

1|0
    1|1
  • Yüzyüze daha iyiyim

1|0
    1|1
  • yüz yüze pek ifade edemiyorum yazılıda pek ifade edemiyorum

1|0
    1|1
  • Her türlü ..

Yüz yüze biraz daha fazla sanırım

1|0
    1|1
  • sözle değil yüz yüze daha rahat ifade ediyorum kendimi, kanalı kontrol daha kolay oluyor

1|0
    1|1
Yükleniyor...