Sarmısağın faydalarını biliyor muyuz? Yemeklerimize katıyor muyuz? Bildiğiniz faydalarını yazar mısınız?

Peygamber Efendimiz buyurdular ki :

Sarmısak yiyin, onunla tedavi olun! Sarmısak yetmiş derde devadır. Eğer yanıma melek (vahiy getiren Cebrail) gelmeseydi, elbette ben de yerdim. [Tirmizi, Hakim]

Fakat insanları rahatsız etmeyecek şeklide yememiz gerektiğini de buyurmuşlardır.

Yine hadis-i şerifte buyuruldu ki:

Sarmısak, soğan, pırasa ve turp yiyen, (kokusu geçmeden) mescidimize yaklaşmasın. Çünkü insanların rahatsız olduğu şeylerden melekler de rahatsız olur. [Taberani]

Bugün tıp bilimi de sarmısağın faydalarından bahseder. Peki bizler sarmısağa gereken önemi veriyor muyuz, yemeklerimize katıyor muyuz?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• sarımsak benim tansiyonumu düşürüyor:( tercih etmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• cok severim :) ne yalan söyliyim bayılırım hatta

kıs hastalıklarına ve kansere iyi geliyoır

0|0
    0|0
  • Kanı da sulandırır. Makul miktarda alınmalı.

0|0
    0|0
  • biliyorum, seviyorum, yiyorum.

sarımsak antibiyotik etkisi yapıyor.

0|0
    0|0
  • doğal antibiyotik olduğunu biliorum.bide her gün bi tane yutulması gerektiğini. :)

0|0
    0|0
  • sarımsaklı mayonez yiyorum olur mu ki :)

0|0
    0|0
  • soğan, sarımsak candır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Uygun zamanlarda hep yeriz hiç eksik olmaz evimizden sarımsak. Bizim eve ilaç zor girer yani bazı zorunlu ilaçlar dışında her hastalığa doktora gitmeyiz

0|0
    0|0
  • faydaları saymakla bitmez.

link

0|0
    0|0
  • Peygamber Efendimiz buyurdular ki demen yanlış.Çünkü bunu kesin olarak bilmek çin Peygamber Efendimizin bunu sen onun yanında iken söylemesi gerekirdi.

0|0
    0|1
    • soruya cevap vermeyeceksen lütfen polemik yapma. rahatsız oluyorsan cevap verme.

• Ahh ahh şu önyargılarr...

• her ikinizide engelliyorum. tartışarak polemik yaparak paylaşımı engellemeye çalışmayın. bilip bilmeden konuşmayın. basküler herkes kendi işine baksın arkadaşım neyin doğru neyin yanlış olduğunu en az senin kadar biliyorum, demir77 sen de tartışma çıkarma.

• dün 2 diş sarımsak yedik kardeşimle bugun bile kokusunu hissediyorum içimde :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...