Sizce zeka genetikmidir?

bu zamana kadar matematiği başaramadım sanki çince gibi çoğuzaman ne niçin yapılıyor mantığını bile anlamıyorum örneğin atıyorum kafadan bir sıfırı oraya gereksiz yere koyuyor niye soruyorum anlatıyor ama anlamıyorum babamda annemde matta başarısızmış aksine tüm kuzenlerim seçilmiş gibi bu mereti çok iyi başarıyor yeminle depresyona girdim öss dede bunu yapamazsan adam gibi puan alıp adam gibi bölüm kazanamıyorsun ..sizce zeka genetikmidir

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Tam bir bilgim olmamaklar birlikte genetik olduğunu düşünüyorum.Mantıken baktığımızda anneden babadan hastalıkları,vücut yapısını,yüz yapısını,saç tipini bile alabiliyorsak zekayı da almamız gerek ama zekanın vücutta somut bir alanı var mı bilmiyorum ama geliştirilebilen birşey.Çoğu kişinin aklı matematiğe yatmaz bunun nedeni gerizekalılık değil bence temel eksikliği ve yanlış eğitim ...

kısacası zeka ile matematiği orantılı bulduğum kadar...

sağlam bir temel ve akışkan bir eğitimide orantılı buluyorum

0|0
    0|0
    • doğru ilkokul öğretmenim öğrenemeyenleri döver bir kenara atar matematikte başırılı olanlarla samimi olurdu yani şu şöyle diyceğine feci döverdi i*ne herif

• ;) herşey o zaman başlamış demek ki.

Erkekler Ne Diyor 15

• öğrenilebilir seyler için ayrıca üstün zekalı olmana gerek yok. matematik de basarılı olmak istiyorsan öğrendigin anladıgın bir tarz bulmalisin.

0|0
    0|0
  • Bir insanın zekası ve IQ yapısı tamamen genetiğe bağlıdır. Zeka demek bir şeyi öğrenme kapasitesidir denilebilir. Yani iki tane öğrenciye matematik işlemi anlatılır. Birisi konuyu 10 dakikada kavrarken diğeri yarım saatte kavrayabilir. Bu insanın zekasının kapasitesidir. Zeka çok kısıtlı da olsa geliştirilebilir (akıl ile kullanıldığında hızlandırılıp etkin hale getirilebilir)

Ancak ortada AKIL adı verilen ve unutulan bir kısım vardır. Akıl almak akıl vermek deyimi buradan gelir. Akıl ise sonradan kazanılan bir yetenektir. İnsanın zekasıyla oluşturduğu ve deneyimleriyle geliştirdiği yöntemlere akıl denebilir. Örneğin markete giderken yolu uzatıyoruz. Bir arkadaşımız ise farklı yoldan gitmemizi söyleyerek bizi markete iki sokak daha erken ulaştırıyor. Bu arkadaşımızın zekasıyla ürettiği akılı bize aktarmasıdır. Akıl geliştirilebilir.

Anlatabildiysem ne mutlu arkadaşım :)

0|0
    0|0
  • Genetik olsaydı bugun bilim adamlarının çocuklarıda bilim adamı avukat olanında avukat olurdu.

Sende zeka neden olmuyor çünkü sevdiğin bir ders değil üstüne ben yapamıyorum etmıyorum bıde ders çalısmayınca.%50 burdan kaydediyon.Geriside rutin hayat şartları.

0|0
    0|0
  • İnsan vücudu öyle mükemmel bir yapıdırki her hücresi geliştirilmek üzere yaratılmıştır ki konu beyine geldimi genetik 100 de 3 100 de 5 etkileyebilir fakat yaşam standartların beslenme düşünme çalışma çalıştırma bunlar zekanı asıl etkileyen şeyler matamatikte başarısızsan 2 sebebi vardır ya sevmiyorsundur sıkıldın için beynin aktif olamıyor ya da az çalışıyorsun...

0|0
    0|0
  • Matematiğin zekayla alakası yok..bunu anlayın artık..yatkınlıkla alakalı bir şey..sen beyninin sol lobunu kullanıyorsan,kuzenlerin de sağ lobu ağırlıklı kullanıyordur..onlar 1 kere de anlıyorsa sen 10 . Kez anlarsın ..sonuç aynı kapıya açılır..üstüne git sadece..1 soru için 1 gün bile ayırabilirsin ..azim

0|0
    0|0
  • etkisi vardır ama iyi anlatan yoktur onun için yapamıyosundur.bir de şartlandırmışsın sanki kendini

ben bunu anlamam çok karmaşık psikolojisiyle yaklaşırsan olmaz o iş.oysa kolaydır matematik

0|0
    0|0
  • Zekanın genetikte etkisi var. Ama bunu doğru anlamalısın. Matematikte yeni keşifler yapacak değilsin ya. Öss matematiğini anlamak için zeka ilişkisi kurman doğru değil..

0|0
    0|0
  • Zeka genetiktir ama % 40. Kalan % 60 yaşam şartlarına bakar. Adam okumamışsa zekası ilerlemez. Okumuşsa zekası ilerler. Ama şunu unutmayalım ki, akıl ve zeka başka şeylerdir :)

0|0
    0|0
  • Kas gibi gelişebilir mesela benim beynim ve afedersin çok çalıştıgından gelişti aşadaki aca yip kaslı maslı ahahahahaha utandım lan kendimde sus pis uuubaby ::/:/:/:/: heavy metal dilyim kendime gelirim birazdan

0|0
    0|0
  • Tamamen klise on yarginla ilgili bir durum. Ebeveynler basaramadi. Bende basaramam durumu. Anlamakicin cabalamak yerine, anlamicani kabullenip o dogrultuda dusunerek hareket ediyosun, ben sana ogretemeyim o matematigi intihar ederim be

0|0
    0|0
  • Hayır. İnsan isterse çok zeki olabilir. Öğrenme isteği ile olur bu. Araştırmayı sevmeli.

0|0
    0|0
  • Değildir. Genler etkiler evet. Ama sadece genlede alakası yoktur. Kisisel yetenekte önemlidir.

0|0
    0|0
  • saçmalama hayır.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • ben gerizekalıyım hiç yorum yapamıyorum matamatikten hiç anlamam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sadece küçük bir kısmı genetikdir belkide temelin olmadığı için yapamıyosundur ya da dikkatsizsindir yöntemini bilmiyosundur çoğu etkeni var... ben ilkokulda hiç yapamazdım ama sonra hırslandım çok çalıştım bir hocadanda yardım aldım şimdi süperim arkadaşlarıma benim ilkokulda zayıftı azimle çalıştım böyle oldum sizde yapabilirsiniz diyorum ama herkes azim edemiyor tabi açıyolar kitabı yapamayınca kapatıyolar mat ve geo m 4den aşağı olmaz oysa ilkokulda bütün derslerim 5 olsada mat ten kalırım derdim:))

0|0
    0|0
    • ne zaman matematiği yapmaya başladın kaç yaşındaydın bide şey oluyor mesela bir sayısalcı yıllar sonra bir problem görse çözer ben hemen unutuyorum en basit şeyin yöntemini bile

• çok iyi ya senin adına çok mutlu oldum :)

• sende anlamakda zorlanıyosun ayrıntılı çözüm anlatan kitaplardan yararlan vazgeçme :)

• Matematikte başarılı olabilmen için matematik zekasına kesin ihtiyacın var ama zeki olupta çalışmazsan olmaz. Kendine de inanmalısın. YAPABİLİRİM demelisin. Senin sözel yeteneğin vardır belkide. Herkesin matematik yeteneği olcak diye bişe de yok. :D Umarım başarırsın :D

0|0
    0|0
  • %49 genetik 51 cevre

0|0
    0|0
  • Evet genetik

0|0
    0|0
  • Etkisi var,kendimden biliyorumda.sdfssf.

0|0
    0|0
  • Zeka genetiktir.Ama bu sal gitsin demek değil, çalışarak da başarılabilir.Ayrıca zekanın da türleri var.Sen matematiksel zekaya sahip değilsin demek ki.

0|0
    0|0
  • sayısal zekanın genetik olduğu kanıtlanmış canım. bende de eşimde de yok sayısal zeka. çocuklarda da yok

0|0
    0|0
  • Genetik diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...