İlkiniz ise ne düşünürsünüz?

Ufak bir hikaye de denilebilir; kız arkadaşlar için.. Sorum şu..

Hiç aşık olmamamıştınız fakat bir anda aşk kapınızı çaldı. Siz de onu kalbinizdeki tahta oturttunuz.. Karşınızdaki kişi sizin ilkiniz fakat siz onun için ilk değilsiniz..

Ama uzun zamandır birliktesiniz..

Peki siz onun ilki mi yoksa sonuncusu mu olmak isterdiniz? Erkek arkadaşlara şu sorum... Karşınızdakinin sonuncunuz olup herşeyiniz olmasını ister miydiniz?

Güncellemeler:
benim sevgilim ilkim yani ilk sevgilim ve 2 yıldır da beraberiz ben de onun 2.sıyım ama nedense onu "kaybetmekten" de çok korkuyorum..aslında yaşadıklarımıza rağmen çok güzel bir ilişkimiz var birbirimizi anlayabiliyoruz...sahiplenebiliyoruz.. ama arada bir bu düşünce beynimi okşuyor..
tüm yorum yapan arkadaslara tskler..

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• benim kendi fikrim bu konuda ilk ve son olaylarını biraz saçma buluyorum gerçek aşk bence sonsuz bi duygudur ilki ve sonu yoktur bi kere aşık olmussan eger kız yada erkek farketmez aşk bitmez tükenmez ne olursa olsun eğer bi insan aşık olmussa o zaten ilki ve sonuncusudur evrende hiçbişey yok olmaz aşkta öyle ne olursa olsun karsınızdakinin en berbat hallerini görseniz en kötü tavırlarına maruz kalsanız bile o sizin vazgecilmeziniz olmustur artık sende asıkmıssın anlayabilirsin ilklerde hiçbi zaman unutulmaz kesinlikle zaman sizi biyerlere savursa bile aşk bitmez unutmak diye bişey olamaz çünkü aşkın sonu yoktur aska girdinmi bi kez sonsuzluk işaretinin etrafında döner durursun en ufak bi şarkı melodisi en ufak bi koku yürüdüğünüz yollar yada bilinç altına tıkıştırmaya calıştıgın duyguların rüyalarında yakalar seni anılarından hiç bahsetmiyorum bile onlar asıl nefesini keser onları bi sekilde aklına getirdiğinde içinde kaybolup gidersin tabi bi kez asık oldun demek öldüğün anlamına gelmiyo unutamazsın tamam ama bi şekilde aşkın salakça kendini avutma yöntemleri var o insan bi saat bile senin olduysa o bi saatin mutluluğu sana ömür boyu yeter hayat birbirinize sizi imkansızlastırdıgında hayatınıza giren yeni insanı seversiniz ama asık olmazsınız seversiniz evlenirsiniz alışkanlıgınız olur kendinizi güvende hissetmenin huzuru olur ama gerçek mutluluk bi saatlik zaman kafesinin içinde hapsolmustur herseye ragmen birbirinizin elini tutun huzur ve güven verin aşkın mutlulugunu sonuna kadar tadan cok az insan vardır heralde..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Valla sen onu kaybetmekten 1 korkuyorsan ben senin adına 10 korkuyorum. Kıymetinizi bilin! Ne kadar çok kişi ile çıkarsan o kadar çok şey yaşamış, duygusal olarak o kadar çok yıpranmış olursun. Karşı tarafa o kadar az güvenin kalır... İnşallah hiç ayrılmaz böylece evlenirsin ne diyeyim.

0|0
    0|0
  • Ben kesinlikle sonum olmasını isterdim. Eger beni gercekten seviyorsa kesinlikle ben de seviyorsam sonum olmasını isterdim. Hatta ilkim ve sonum olmasını neden istemeyeyim ki. Bu tip konularda hassasım cogu zaman. .

0|0
    0|0
    • aslın da bnde onu istiyorum yanı ilkim oldugu için sonum olarak kalmasını ..

• Bunu saglamadan ilkin olmasın. Senin onun sonu olacagına emin olmadan yapma birşey. Zamanı bekle. Eger böyle olmasını istiyorsan gerkceten de beklemelisin daha zamanı degil bence

• onu sevmekten,elini tutmaktan baska bise yapamıyorum zaten..

• İlkinci, sonuncu, üçüncü beşinci gibi sıfatlara takılmam hiç. Size de tavsiye ederim..

Eğer, gerçekten ''O'' ise karşınıza çıkan, kronometre geriye doğru saymaya başlar. Bu duygu yoğunluğunun, yaşama zevkinin ve bir anda yüze renk gelmesinin tadının çıkarılması gerekir. Çünkü sonu ya kötü bitecektir ya da evlilik ile taçlandırılıp, nötr bir boşluğa/mutluluğa itilecektir zaman tarafından..

O yüzden fazla takmayın..

0|0
    0|0
  • şahsen ben sonuncu olmasını isterdim

0|0
    0|0
  • normaldir arada kaybetme korkusu olması da lazım, herkes sonuncu olmasını ister aşık olduğu kişinin ama bazen hayat adil davranmıyor

0|0
    0|0
  • onemli olan gecmiste olanlar degil ki, o gunden sonra o insanla tek olabilmektir

0|0
    0|0
    • onun 2. si olman mi aklina takilan?

• emin ol sıradan birisi değil.. tabi tanımadıgın içinde normal böyle seyler söylemen ama bu zmana kadar bır cok erkek tanıdm sevmedım ama çok ii tanıdım fakat svgilim onlar gibi değil.. çok farklı.. kişiliği,anlayısı,hayata bakış açısı bir çok yönuyle yanı..

• siradan oldugunu soylemedim, ancak kendinden onemli tuttugun anda kaybedersin :) kendi degerini bilip ona da deger verdikce sorun olmaz ama... ve unutma herkesin iyi kotu yanlari var, onun kotu yanlarina da tahammul edip degistirmeye calismayacaksan yurur birliktelik

Kızlar Ne Diyor 4

• Daha once benzer bir soruya yıne aynı cevabı vermiştim şu sözle: Herkes"ilk"olmak ister."ilk aşk","ilk öpücük" Oysa "ilk"geçicidir.Sahip olduğunuz hangi "ilk"hala sizin yada sizinle düşündünüzmü?Oysa kimsenin beğenmdiği "son"da durum farklıdır.Ondan ötesi yoktur.Heyecandan avuçlarınızın terleyerek tuttuğu"ilk" elle değil,güvenerek sımsıkı tuttugnuz "son"elle girersiniz mezara

1|0
    0|0
  • erkekler karşı tarafın ilki olmak ister kadınlarda erkeklerin sonu.. sen bunu başarmışsın daha ne istiyorsun anlamadım. Şükredip sevgiline sahip çık bence

0|0
    0|0
  • herkes karşısındakinin ilki olmak ister herkes tek bir kişiyle bütün ömrünü geçirmek ister en azından ben bir olsun tam olsun diyorum ama hayat malesef öyle yapmıyor hayatımızda son olucak insanı tanıcağımızı bilsek hangimiz boş aşklarla uğraşırdık ki?malesef bu devirde ilk olupta aynı zamanda son olmak çok zor o yüzden son olmak isterim

0|0
    0|0
  • Işte bu benim hayalim.ilk ve son olsun,sonsuz olsun istiyorum.benden önce çıktığı kızlar olabilir hatta olsun mümkünse,ama ilk aşkı ben olayım.çok şey mi istiyorum?

0|0
    0|0
Yükleniyor...