Diziler başlayınca alt yazıda 'bu programda ürün yerleştirme...' ne demek, bilen var mı?

Diziler başlayınca alt yazıdaki bu programda "ürün yerleştirme vardır" ne demek nasıl bişi o?

hiç gördünüzmü ne anlama geliyor ve hiç rastladınızmı ona ne gördünüz

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ürün yerleştirme bir reklam çeşidi. Dizide kullanılan bir ürünün markası belli olmasın diye bulandırma yapmayıp para alıyorlar. Hatta bazı dizilerde o ürünü öven replikler yapılıyor. Buna örnek geçen hafta "Umutsuz ev kadınları" dizisinde vardı. Kadının dizideki adını bilmiyorum (Ceyda Düvenci) kahvaltıda kocasına peynir verdi. Peynirin markası görülüyordu ve peynirin yararlarından, o peynirin tadından bahsettiler. Adamın acelesi vardı ve işe gidecekti ama peynir sayesinde eşi ile kahvaltıya devam etmeyi seçti.

Daha önce de "Çocuklar duymasın" da bir meyve suyunu övmüşlerdi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sanal reklam uygulamasını diyorsunuz siz...

Anlaşmalı olduğu firmaların reklamlarını dizide olağan bir şeymiş gibi göstermek.. Arkadaşlar örnekleri vermiş zaten ama mesela evin hanımının calgonit kullanması ya da coca cola icen genc gibide algılanabilir

Bu tarz reklamlarda marka açık açık beyan edilmesede halkın mal olmadığını o reklamın ne reklamı olduğunu anladığınıda bilirler...

0|0
    0|0
  • o kadar yazmıştım ama kendiliğinden silindi. bu kuralları rtük koydu. koyma sebebi ise insanları bilinçlendirmek. neymiş efendim reklam içerisinde sağ üst köşede "r" harfi olacakmış. neymiş efendim, bizim insanlarımız gerizekalıymış bu nedenle reklamlara girerken "reklam" dememiz gerekiyormuş. neymiş efendim, buymuş efendim.

0|0
    0|1
  • örneğin:herkeste samsung galaxy s4 vardır buda ürün yerleştirme olur dizi karşılık olarak reklam parası alıyor...

0|0
    0|0
  • dizi çekilirken o reklam orada oluyor yani.

mesela behzat ç.'de arkada vodafone reklamları gözüküyor bazen reklam panolarında daha parlak, dikkat çekici bir renkte. budur.

0|0
    0|0
  • yani proğramı kesmeden ekranın kıyısından köşesinden reklam yapılacağını vurguluyor...

ben öyle anladım..

0|0
    0|0
  • dizilerin içerisinde oraya buraya reklam koyuyorlar.mesela aktör sokakta yürüyor arkada otobüs durağı reklam var orda onu dizinin içindeymiş gibi koyuyorlar izleyenlere reklam olmuş oluyor.

0|0
    0|0
  • altan üsten reklam geçecek :)

0|0
    0|0
  • Arada Reklam göreceksiniz demek

0|0
    0|0
  • bir sahnede mesela filmde gittikleri biyerdeki tabelaya reklam atıyolar coca cola vs. o demek

0|0
    0|0
  • Reklam yapılıyor yani izin alınmış ürünlerin reklamı yapılıyor dizinin içinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yani aslinda dizilerde reklam yapmiyorlar marka isimleri hep band ile yapistiriyorlar ya o yaziyi yayinlaninca dizide cesitli ürünlerin reklamini yaptiklarini acikliyorlar sadece hepsi bu

0|0
    0|0
  • Eskiden "Sanal reklam uygulaması"vardı.Reklamlar altta gözükürdü.Şimdiyse dizilerin içinde görünüyor.

Mesela Yalan Dünya'da Bellona ve A101'in reklamları vardı.Eskiden üstünü kapatırlardı.Artık gizlemiyorlar.

0|0
    0|0
  • reklam adı altında subliminal mesaj demek o da zehir demek internetten araştır görürsün çocuklar duymasında muhteşem yüzyılda sihirli annemde ve daha birçok dizi ve filmde var heryerde var

0|0
    0|0
    • canım neler var sihirli annemde çocuklar duymasında muhteşem yüzyılda hangi mesajlar var anlamadım mesaj olrak neyi gösteriyorlar

• dediğimi yap internete yaz bu subliminal mesaj olayını en iyi orda görürsün çünkü uzun baya

• Reklam yerleştirme farklı. Şurada örnekleri var.

link

Yükleniyor...