Kasım'da askerim kısa dönem,her türlü tavsiyenize muhtacım arkadaşlar

Kısa dönem gidiyorum arkadaşlar.Dolaplar,botlar, eşya saklama,para saklama,saç sakal traşları,çarşıya çıktığında nelere dikkat edilir,duş alma, yemek saatleri ve diğerleri..

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• 92/1 yeni geldim 3 ay oldu dostum doguya düşersen rahatsın gerçekten raatsın telefon konusundada çavuş oldugun zaman zaten nöbetin yok tabi aklını kullanırsan hiç olmaz kısa dönemsin fazla kafana takma yap gel bian önce ailene kavuş şunları söyleyım kısa dönemler pek sevılmez ama sevılen ınsanda var senın kısılıgıne baglı bu dolaplar verıyolar ıyı kotu devletımız herşeyını verıyor botundan ıyne ıplıgıne kadar çanta diş macunu ve lazım olabılcek hersey tras konusuna gelelım sakallarını gunluk kesersın tabı cıkıyorsa pek bellı olmazsa 2 gunde kesersın ama aklını kullanırda benım gıbı 3 veya 4 gun dolasırsın :) tabı sevdıreeksın komutanlara kendını saç 3 numara vur gıtsın rahatlarsın çarşıya çıkasan fazla para harcama ve saga sola abaza gıbı bakma :) duş saatlerı vardı heryerde farklıdır ama bızde sabah 6 dan 7 ye kadardı aksam 8den9 sonra 11 den 12 ye kadardı ancak ben her ıstedıgımde yapıyordum kazan daıresı bızdeydı :) yemeklere gellım şimdı arkadasım devletımız ımkanları dogrultusunda herşeyı verıyor 4 çeşit yemek verıyor tatlı tuzlu meyvesı sebzesi kesınlıkle eksıksız verıyor ha anananın yaptıgı gıbı olurmu olmaz ama yiceksın nimet begenmezsen olmazya yıyemezsın biz doguda oldugmuz ıcın dısardan söyleye bılıyorduk ya da içerde askeri gazino olur muhakkak dışarda bulamadıgın şeylerı orda bulursun fiyatlarıda uygundu yaş pasta bile vardı dusun allahın şırnagında :) paranı muhakkak saglama almalısın yastıgının ıcıne koyma ınce bı şort al iç cep dıktır ha bizde olmadı öyle bısı allaha sukur s3ler elımızde uyuyorduk sonra telefon ıcın acele etme acemı bırlıgıne hat dahi götürme sabret usta bırlıgıne hat gotur acemı bılrıgında hat yakalasalar bıle 15 gun ceza verıyorlar batıda geçerlı ama doguda böyle bısı yok usta bırlıgıne geçiste bıraz daha rahatlarsın kendını sevdır ınan senı öyle bı tutarlarkı komutanlar orda tabur komutanından çok ımkanın olur egıtım fılan fasa fiso sılahını saglam tut erkek adamsın elındekı oyuncak degıl atışlarda saglam vur yok hepsını vurursan doguya gönderırler yok bole yaparlar asla öyle bısı yok korkma saglam tut ve ateş et komutanlarına önem ver ve karşısında dik dur sevdir kendini fazla arkadaşın olmasın az ve öz olsun ama dıgerlerıylede muhabbetin olsun benden bu kadar Allah yolunu açık etsin sag salim git gel.

0|4
    0|0
    • 2/1 kral devre helal sana.Senin devrelerin bana karşı saygılı ve efendi davrandı hep.O pislik 2/2'leri de defalarca benim elimden aldılar :)

• oku dostum oku istersen daha fazlada yardımcı olabılırım ıstedıgın herşeyı sor özelden takıldıgın herseye yardımcı olurum bıze kımse yardım etmedı bızde öyle olmayalım beklerım takıldıgın noktaları

• tamam dostum ekleyim seni sorarım mutlaka ileride

Kızlar Ne Diyor 7

• Hayırlı tezkereler.İnşallah bir an önce gidip gelirsin.O durumu yaşamadığım için belki seni anlayamam ama yaptığın herşeyden tat al,insanlardan,gittiğin yerlerden,gördüğün şeylerden..Bunların sürekli en iyisini en güzeliyse görmeye çalış..Bunu hayatın boyunca hep yap ama o 5 aylık sürece her gün,her dk ve her sn. yap...

0|1
    0|0
  • hayırlı teskereler inşallah allah sağ salim gidip gelmeyi nasip eder diğer sorduklarında zamanla nasıl olsa öğreneceksin herşeyi

0|1
    0|0
  • Öncelikle Allah hayırlısı ile sağsağlim gidip dönmeni nasip etsin.Tavsiye olarak abim arko krem alırdı yanına.botlar felaket vuruyormuş.

0|1
    0|0
  • Kısa dönem nasıl oluyor?

0|1
    0|0
  • kısa dönemse rahatsın ya çavuşta olsan yeter:)

0|1
    0|0
  • Hayırlı teskereler...sağ salim gidip gelin inşallah

0|1
    0|0
  • hayırlı olsun tez zamanda yap gel :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Çok fazla Gereksiz eşya alma ..

+ Yeşil Don Fazla al .. Acemlikte yıkma Sorunu yaşarsın .. Askeriyede de Satıyorlar .. Yıkama işi Söyle oluyor .. HAftanın belli bir günü yıkma Günü Olur .. Kirli Torbası veriler sana bide file .. Çamaşırlarını Fileye koyarsın yıkarlar ama sağlıklı değil .. ÇArşı izinie çıktıgında .. Askeriye yakın dükkanlar var 5 Tl tümçamaşırlarını yıkarlar ..

+ Çorap Fazla al .. Nasıl olsa Atacaksın ..

+ Saat 2 Gibi Teslim ol Anca Kayıt işmleri Sürüyor .. 5-6 Gibi gibi biter .. Zaten Adını atııgında Kıyafetlerinizi veriyolar ..

+ İstersen ekle yardımıc olurum Bende kısa dönem gittim geldim

0|2
    0|0
  • kışlanın kapısının önünde mantığınla şerefini bırakacaksın terhis günü geri alacaksın , askerliğin msntığı bu , küfür edecek komutan kızacak dövecek zoruna gidecek ama bakacaksın ki herkes dayak yiyor herkes küfür yiyor , tüfeğini düşürdün diye gidersin 200 defa tüfeğine aşkım bir tanem seni çok seviyorum özür dilerim , diye söylettirir bir ağaca akşama kadar selam verdittirir komutan, kısa dönemde bunların olacağını sanmıyorum ama , şimdiden hayırlı tezkereler ..

0|2
    0|0
  • hala vaktin varken git yurtdışında 3 yıl çalış... sonra parasıyla yaparsın. en iyi askerlikten daha iyi böylesi...

0|2
    0|0
    • ütopik oldu :)

• ...çok ciddiyim git yurtdışında çalış 3 yıl sonra paralı yap bence...

benim özetim şöyle: kısa dönem çavuş olarak yaptım askerliği. 72 kilo gittim 72 kilo geldim. ama bayağı incelmiş olarak. günde 200 şınav ortalama. diğerlerini saymayayım. 5000-5500 kalori alıyordum günde. reklamlar bitti... diğer gerçeklerden bahsedeyim. geceleri yaban domuzlarının sürüyle indiği eğitim alanında gündüz güzelim dışkıların arasında sürünme eğitimi yapılır. eğitim esnasında hızla koşarken "yat" sesini ...

• hahah sağol gardaş bakalım biz napıcaz

• Acemi birliğine iç çamaşırı, çorap, şampuan ve ıslak mendil dışında götürmen gereken bir şey yok. Zaten ondan sonrasına göreceğin için o rezilliği neler götürmen gerektiğini anlarsın. Ayrıca askeriye baya bir malzeme verecek aklında bulunsun. Bir çantadan fazla bir şey götürme. Boşa ağırlık oluyor. Oradakilerle siyasi veya dinsel muhabbetlere girmemeye özen göster. He de gitsin. Çünkü usta birliğinde tuhaf şahsiyetlere çok rastlayacaksın. Ama özünde iyi çocuklar sadece biraz manyaklar o kadar. Kolu bacağı façalı falan neyse hayırlı teskereler sana kardeşim şimdiden su gibi git su gibi gel. . Acemi birliğinde banyo 7,5 dakika unutma afallama duyunca elini çabuk tut ;)

0|1
    0|0
  • -35 dereceyi görmemen dileğiyle... ( nöbet kulübesindeki ısıtıcı en fazla -20 dereceye kadar ısıtıyor içeriyi. Sonrası ... )

1|2
    0|0
  • dostum kısa dönem olduğun için çık kasmayacaklar seni rahat ol ;) bu dediklerin senin için geçerli değil...

0|1
    0|0
  • Bende 2011 kasım da gitmiştim kısa dönem olarak. En güzel dönemdir dostum. Merak ettiğin ne varsa sor cevaplarım

0|2
    0|0
    • aga tek merak ettiğim karnım çok acıkır benim yemek zamanı hariç yemekhanede bişey bulabilir miyim atıştırcak

• Millet çok farklı askerlik hikayesi anlatır. Hepsi de kendi başından geçen olaylardır. Ama işin aslı ve önemli olan kısmı, senden sorumlu olan komutandır. Komutan iyiyse, harika bir askerliğin olur. Kötüyse, 5 ayını zehir edebilir. Umarım iyi komutanlara denk gelirsin. Şimdiden hayırlı tezkereler.

• sağolasın kardeş çok sağol sözlerin için çok etkili oldu askere giderken ve dönüşte yazıcam zaten buraya konuşuruz yine

• kardeşim kimseye itibar etme akışına bırak duruma göre tavrını belirlersin su gibi kaba göre şekil alacaksın

0|1
    0|0
  • traş bıçaklarını bir yerde tutma 4 tane ise dörde böyle öyle sakla. çalınınca çok koyuyor adama. telefon götürmeyi unutma hele de sevgilin nişanlın varsa. saklayıver çantanın ücra yerlerine o kadar derin kurcalamazlar. ama kötü bir tel olsun yakalatma ihtimaline karşılık.

0|1
    0|0
  • Benim gibi piyade eğitim çavuşu olma da ...bitli piyade dedikleri tabir çoğu eğitim birliklerindedğişmemiş. 6 ay tuvalette soğuk su ile duş almak iyi olmasa gerek..

kolay gelsin şimdiden

0|1
    0|0
  • bikere her yer farkli. hic ugrasma o kadar. askerliginde anasini siktiniz.

0|2
    0|0
  • 5 ay çabucak geçip bitiyo.giderken tatile çıkıyorum de kendine ordayken dandik bir tatil yerine denk geldim ama olsun de geldiğinde berbat bir tatil yaptım de.

0|1
    0|0
  • Aklını mantığını evde bırak gerisi yerine göre şekillenir zaten. Orda beyine pek gerek yok...

0|1
    0|0
  • Torunumun torunusun :)349.dönem ksd'ydim.Dua et ki Kastamonu Gölköy'e düşme acemi birliği olarak.Neden mi?

-20 derece ve Yarından Sonra adlı filmdeki gibi ani çöken buzlanma...

0|1
    0|0
  • Acemi birliğinde kapıdan girer girmez kendini bambaşka bir dünyaya hazırlamış ol... Mantık? Sakın arama mantığı unut. Özgürlüğü unut. Gülmeyi unut. Hatta ağlamayı da...

O kapıdan girdiğin andan itibaren... Sen, bir daha asla SEN olmayacaksın!

0|1
    0|1
  • kasıma kadar çok var daha. şimdiden düşünme, vaktini değerlendir bence

0|1
    0|0
  • Vazelin almayı unutma yanına.

0|1
    0|0
  • Ah be canimm:) şu anmobilim pcden girdigmde ayrintili bir sekilde yazacam

0|1
    0|0
  • hayırlı teskereler panpa

0|1
    0|0
  • pardon neden kısa dönem gidiyorsun ? yani şunu soruyorum, üniversite mi okudun ?

0|1
    0|0
  • hayırlı olsun kardeş dikkat et uyanık ol en önemlsi bu

0|1
    0|0
Yükleniyor...