Ataist bir insanla tanıştım bugün...

bugün iş yerinde ataist biriyle tanıştım. allahın varlığına inanmadığını söylüyo.onu nasıl inandrablrm.gayet saygılı bir insan bana kapalı oldğm içn falan münakşay grmedi . ayetlerle anltmaya çalşyrm olaya kesnlkle bilmsel ynden bkıyo. siz olsanz naprdnz.

0|1
14|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• gündüzleri çalışır geceleri yatarım

kafamda yoktur soru, allahıma taparım

ecel ansız gelirse cennetime kaçarım

ataist bir insanla tanıştım bugün

elleri nasırlıydı damarları sanki düğüm

ona göre anlamsızmış doğmak yaşamak ölüm

ruha da inanmıyor, ben demem ona gülüm

o dedi ki allah yok içim biraz cız etti

haykırdım karşı çıktım bu ona sanki yetti

saat 3 çay molası belki sıçmaya gitti

benim başım kapalı onunkisi açıktı

imandan bir haberdi laflarımız yarıştı

ataist bir insanla kapıştım bugün

ayetlere bakarım çıkar yolu ararım

kitapları okurken at gözlüğü takarım

söyleyin bre dostlar nasıl inandırırım

6|5
    0|0
  • Ona küçük mucizeler göster <3

3|2
    0|1
  • bende buradan tanıştım bana ters ters cevaplar verdi :) allah seni neden cazanladırdı vb diye özelden konuşalım mı ? bi

0|0
    0|0
  • Bende bu gece hangi soru eksik diyordum...

Yormayın hiç kendinizi derim.

0|0
    0|0
  • Ben onlarca ateist tanıdım. Ateizm bilinenin aksine inançsızlıktan ziyade, inançlara savaş açan bir akım gibidir. Yani onun önüne ne koyarsan koy ne anlatırsan anlat, bir şekilde yalanlamaya ve reddedecek delliller getirmeye çalışacaktır. Bence hiç kendini zorlayıp bir şeyler anlatmaya çalışma. Bulursa ancak yine kendi bulur doğru yolu.

0|1
    0|1
  • Çok istiorsan ayetlerde yazıyor bir ton okumalısın ki ona karşı birşeylr bilesin yoksa inandırman zor vardı ama unuttum nasıl olduğunu.

0|0
    0|0
  • Kur'an'da ayetlerin bilimsel olarak gösterimleri de var .eğerki internetten araştırırsan bulursun. onları izleyip bilgi edinip biraz daha inanca onu teşvik edebilirsin. bak sana bunlardan birinden bahsedeyim. tatlı ve tuzlu suyun karışmaması ve Kur'an'daki ayet. bunu gibi birçok hadise var.

0|0
    0|1
  • O kişi inandırmanı istiyormu ? istiyorsa ateist olduğunu sanmıyorum zaten dönebilir (:

Ama inandırmanı istemiyorsa hiç uğraşma.. görmediklerine inanmazlar..suyu güneşi de göstersen inanmazlar.

0|0
    0|1
  • Sen davranışlarınla ornek ol ilk önce samimiyetsizlik görmesin sende daha sonra onu anlatarak ikna etmek yerine ona bir kitap alabilirsin okuması için iyi bir araştırma yaptıktan sonra

0|0
    0|0
  • Sen adam gibi bir müslüman ol o da seni örnek alsın yeterlidir.

1|0
    0|2
  • bende ateistim ama müslüman olsam bile kalkıpta inandırmaya çalışmazdım nede olsa müslümanlık hoşgörü dini bırakın neye istiyosa ona inansın:)

0|0
    0|0
  • inandıramazsın ancak nası olur biliyomusun dışlamaz yanında olursun belki sen güzel şeyler yaparsan oda anlar?

0|0
    0|0
    • gayet hoşgörü ve saygılı davrnyrm ben oda aynı şeklde.

• e tamam sorun yok ozman inancak olsa zaten kendiliğinbden inanırdı senin inandırmak için yaptığın her konuşma onu iyice zıt bir yere götürcek

• Bırak istediğine inansın. Farklı olup birlikte yaşamak güzel ve gerekli olan. İlla senden olması gerekmiyor.

1|0
    0|0
  • sanane ki

0|0
    0|0
  • boşver ne uğraşıyon bu arada o ataist değil ateist :)

1|1
    0|0
  • allah hidayet nasip etsin sen örnek olursan o da düşünür ama insanlar artık bakıyo lan bu müslüman her şeyi yapıyo bende ne fark var aramızda diyo.

0|0
    0|0
  • bu ülkede ataist çok da ateist yok

1|1
    1|3
  • onu inandırmakla uğraşma.iyi bir insansa o ona yeter, o sana sen ona saygı duyuyorsan yeterli.

0|0
    0|0
  • O kişiye ''Haklısın'' deme ihtimalim çok yüksek olurdu.

0|1
    1|0
  • ne uğraşıyon mk sen uyar zorlama

0|1
    0|2
  • İnandırman çok zor. Eğer onu seviyorsan, bunu yapmaya çalışarak kendinden uzaklaştırma.

0|0
    0|0
  • hiç uğraşma.ALLAH murad etmediği sürece sen ne yaparsan yap inanmaz.

0|0
    0|0
  • ataist mi ahahahaha:D güldüm amk ataist ne lan kemalist mi

0|0
    0|1
  • Dayak at inanır namussuz

0|0
    1|0
  • Ataistlerle bence fazla samimi olma onlardan herşey beklenir...

Onların işine gelmez Allah a inanmak...Muhattap olma derim def et gitsin...

Sen nasıl müslümanlıktan başka dine karşısın onlarda kendi inanlarından başkasına karşıdır..

Boşuna ugraşma derim Onların yolu Cehennem...

0|0
    1|2
  • kimseyi inandırmak zorunda değiliz sadece tebliğ mecburiyetimiz var

önce cahil olup olmadığını kavramaya çalışın...

cahil ile tartışmayın dinsiz olandan Mümin'e fayda gelmez bunuda bilin

0|0
    1|2
  • aynı dert bnde de var :(

0|0
    0|0
    • sizin gibi ben de bir kızla tanıştım ateist olduğunu kendi söyledi şaşardım tuhaf oldum açııkcası

Kızlar Ne Diyor 14

• Yanlış anlamayın ama neden başka bir insanın inancı veya inançsilziği sizi ilgilendiriyor? Ben kendim tanrıya inanıyorum ama inanmayanlara propaganda yapmıyorum.Sormuyorum bile nedenini.Saygı duyuyorum seçimine.Beni neden ilgilendirirki allahla insanın arasındaki var olan veya olmayan bağı? Ayni şeyi bir çok ateisttede görüyorum.Dalga veya alay ediyorlar dinle ve insanlarla?Neden birisinin inacı veya veya inacsızlığı sizi bu kadar rahatsız ediyor?Beni ilgilendirmeyen şeylere burnumu sokmuyorum ve insanlara hayat seçimine saygi duyuyorum.

1|1
    0|0
    • ben saygı duyduğumu bir çok yorumda dile getirdim.

• Bırakalım insanlar hayatlarında dilediklerine inansınlar ve dilediklerine inanmasınlar.Bu seçim en azından onların olsun

• illa inandırmak zorunda değilsin. Yaşayışınla bile etkilersin onu. Lafa gerek yok.

2|1
    2|0
  • şart mı la imana getirmek , insanlar nasıl yaşıyorsa yaşasın ne karışıyorsunuz .

3|1
    1|0
    • hayır kendisi beni inandr dedi bu şeklde bir konşma gçti yoksa beni ilglndrmz kmse.

• kendi fikri o elbet biliyordur dini yoksa bilinçli bir ateist olamaz. sen baskı yaparsan sen kötü duruma düşersin o yüzden karışma bence

0|0
    1|0
  • "Ataist"

1|0
    1|0
  • neden birinin görüşünü değiştirmeye çalışıyosun? o seninkini değiştirmeye çalışsa hoşuna gider miydi?

0|0
    0|0
  • ikna etmeye çalışmazdım

0|1
    0|0
  • ataist nedir atların varlığına inanmayan insan mı ?

2|1
    1|2
  • Ayetlerle açıklama yapamazsın zaten. İnanmıyor sonuçta. Ona ilk önce mantık yoluyla yaklaş.

0|0
    0|0
  • eve gidip abdest alıp namaz kılmasını ve tövbe etmesini söyle.

bende işe yaradı şimdi tekrardan inanıyorum resmen zihnimi açmıştı bunu söyleyen arkadaş. allah ondan çok fazla kere razı olsun.

0|0
    0|0
  • bence bisi ispat etmeye calısma ... cünkü saygı duymak düsüyo bize. anlatsanda bir kulagından girip öbüründen cıkar...

0|0
    0|0
  • Onun fikri bu degstirebilecegini düsünmüyorum benim eski sevgi de ateist'ti ne yaptiysam ise yaramadi

0|0
    0|0
  • benim de ateist arkadaşım var konuşmaya çalıştım ama ikna olmadı neye isterse ona inansın herkesin inancı kendine

0|0
    0|0
  • üff kesin bişey gösterip ben bun ugörebiliyorum Allah ı niye göremiyorum diyodur.. öyle derse sen akıllı mısın diye sor sonra cevap verince onuda göremiyoruz ama oldugunu biliyoruz gibisinden bişeyler söyle bence.. :)

1|0
    3|0
Yükleniyor...