Bugün hıdrellez. Dilek dilediniz mi? Dilek dilemeye inanır mısınız?

Hıdrellez baharda doğanın canlanışının kutlandığı bir gelenek.

Hıdrellez'de evinin kapısına bir bahar dalı asarak dilek dilerler.

Ben tüm sevdiklerime mutluluk ve sıhhat diledim.

Siz dilek dilemeye inanır mısınız?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Dilemedim çünkü ben Müslümanım.

Ondan bundan, Allah'tan gayrı başka bir şeyden dilek dilemek benim dinimde ŞİRK tir. En büyük günahtır ve insanı dinden çıkartır. Bazıları bunu masumhane biçimlere sokar ama açık Kur'an ayetleri bulunmaktadır bu konuda. İsteme,dileme makamı yalnız ve sadece Allah'tır.

Bir insan hem Müslümanım diyip hem türbelerden ondan bundan dilek dilemez. Onlar Müslüman değil, Müşriktir. Şirk dini üzerindedir. Ben demiyorum, Kur'an diyor...

Oruç baba gibi türbelere akın akın koşup da dilek dileyenlerin hepsi, Allah'ın yetkilerini bir ölüye vermiştir. Şirk'e bulaşmışlardır. Bunlara sorsan Müslümanım derler değillerdir. Kendileri bile bilmez...

Zaten şahsi kanaatim Kur'an ı mealinden okuyup anlamayan insandan müslüman falan da olmaz... Kelime anlamı ile Müslüman "Allah'a teslim olan" demektir. Kur'anı okumadan, hacı hocanın dedikodusuna dayanarak Allah'ın emirlerini bilmeden Ona nasıl teslim olacaksın ki? İşte anca teslim olduğunu sanırsın, sonra birileri çıkar bize oy vermezseniz cennete gidemezsiniz der, sizide dininizi de kullanır.

Neyse. Kıyamet yakındır zaten :)

0|0
    0|0
  • Biz her sene yaparız gelenek gibi oldu bizde. Fakat buna bel bağladığımız ve inandığımız yok.

1|0
    0|0
  • İnanmam hurafelere

0|0
    0|0
  • dilek dilemek güzel birşeyde bunu bir daldan beklemek bana mantıksız geliyor üzgünüm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir kere yapmıştım ama ne dilediğimi bile unuttum..pek inanmıyorum böyle şeylere..o zmnda eğlence olsun diye yapmıştım :)

0|0
    0|0
    • bir keresinde Amasra da bir köprü vardı o köprünün ortasında bir delik, dilek tutup taş attığında köprünün üstündeki delikten geçirirsen dileğin kabul oluyor dedi akraba bende başladım taşları saydırmaya. eğlenceli oluyor ama inanmamak gerek

• Bir şeyi arzu etmek, istemek dilemektir. Evet bende dilek diledim.Yüce Allah'tan diledim..Dilek dilemeye inanırım ne de olsa insanı umutlandırır.

0|0
    0|0
  • hic duymadim ben niye ki ;/

bi cok gelenek var kac yildir calisiyorum hala cogunu bilmiyorum ;/

0|0
    0|0
Yükleniyor...