Topuklu Ayakkabının Faydaları Nelerdir?

Topuklu Ayakkabının Faydaları Nelerdir? Sırf görüntü bağlamında mı kullanılır*

0|0
30|18

En İyi Kız Görüşü

• Topuklu ayakkabı, herhangi bir bayanı alıp, özel bir kadın görümüne çeken bir kaç unsurun arasında önemli bir yerdedir.

Ama kadınlığa dair, dekolte, makyaj, saç gibi detaylarda olduğu gibi hakkı verilerek giyilmelidir.

Bir kere bahsini ettiğimiz topuk platform, dolgu v.s değildir. Elbette onlarda dümdüz olanlara göre yerine göre kişiye şıklık katanlardır.

Ama bir zarafetten, bir kadınsı cazibeden bahsedilecekse oradaki topuk ince olandır.

Seçiminden sonra gelen en önemli kriterse giydikten sonra aldığınız haldir. Yani bir hemcinsimi gördüğümde en üzüldüğüm durumlardan biri diz kapaklarında vidalar varmışta her an biri çıkıverecekmiş gibi, her an düşmeyip hatta yere dökülüverecekmiş hissi vererek yürümeye çalışan daha doğrusu cebelleşen kadınlardır.

Dik bir sırt, durması gereken yerdeki bir göğüs ve bir kalçayla, karşıya bakarak yürümeyi üzerinde ona eşlik ettirdiği elbiseyi ağlatmamayı başaran biri olamayacaksa asla topuklu ayakkabı giymemelidir..

Topuklu ayakkabı onu layıkıyla taşıyacak olanlar tarafından tercih edilmelidir.

Tıpkı baharatlı bir koku, kırmızı bir ruj, dekolte bir elbisenin farklı bir eda, özgüven ve her halükarda asil görünebilme yeteneği gerektirdiği gibi..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• bence sırf görüntüsü için çünkü ayakları felç etmekten ve yolda düşme korkusu yaşatmaktan başka bir işe yaramıyor. Haa bir de topuğu kırılıyor o da ayrı mevzuu...

0|1
    0|0
  • Simdi yollarda b.klar gezmedigi icin bir faydası yok..

Eski Fransa degil artık hicbir yer.

Bir yararının oldugunu söyleyemem..

Yararından fazla zararı var.

O ayagı beter ediyor o topuklu..

Kemikler eziliyor, fazla baskı altında kalıyor, sekil degisikligi oluyor falan felan..

Aptallıktan baska birsey degil bu topuklu.

Hersey güzellik icin de..

Sırf 15 cm`lik bir seyi giydin diye güzellesmiyorsun.

0|3
    1|0
  • zararlı ama fiziği güzelleştirir eti sıkılaştırır

0|1
    0|0
  • faydası değil tam tersi zararı vardır. Sırf görüntü için veya boy uzatmak için kllanılıyo :D

0|1
    0|0
  • bacakları uzun gosterir.. kalca daha dik sekilli durur :D

0|1
    0|0
  • faydası yok zararı var görüntü olayı dışında :)

0|1
    0|0
  • Evet sırf görüntü :)

0|2
    0|0
  • faydasından ço zararı var aslında ama bir bayanda güzel ve hoş duruyo ayak ağrısı çok yapar yüksek topuklu kullanmamak en iyisi sağlık için ayrıca kısa boylu olan bayanların boyunuda uzatıyo tabi

0|1
    0|0
  • Ayak sagligi acisindan hafif topuk olmali. Ortopedi doktorlari öyle söylüyor. Duruş bozuklugunu da gideriyoraslinda vucut daha ttoplu duruyor. Cok yuksek olmasi uzun süre ayakta kalmak tehlikeli tabi. Hafifde olsa topuuklu olmali

0|1
    0|0
  • topuk çok kısa olduğu sürece bel fıtığını engeller ve dik durmayı sağlar ama şimdiki topuklar arşa ulaştı ve bir faydasıda yok sadece görüntü

0|1
    0|0
  • yarar ne demek bir sürü zararı var omurgalara çok yükleniyosun bir kere sırf estetik için yani

0|1
    0|0
  • güdük yükseltgeci :$

0|1
    0|0
  • Bacak kası yapıyor :D

0|1
    0|0
  • Bilimsel araştırmalara göre topuklu ayakkabılar kadınların özgüvenlerini artırıyor.

Kadınlara göre şık ve seksi duruyor. Tabi hoşumuza gider ve boyumuzu daha uzun ve bacaklar daha ince görünür. :)

0|1
    0|0
    • Özgüven 5-10 cm daha yüksekte olunarak kazanılacak basit birsey gibiymis gibi konusuyorsun..

Yemisim o bilimsel arastırmayı.

Diger bilimsel arastırmayı da söylemek istemez misin?

Ayagı nasıl etkiledigini ve zararlarını?

• bi ayakkabıyla özgüveniniz artıyosa, ben o özgüveni s.kiyim

• Düzgün konuş ayrıca benimle değil bilimsel açıklamayı yapana söyle o güzel sevgi dolu sözcüklerini

• popoyu diklestırır :P

1|2
    0|0
  • yararı yoktur zararı vardır ama şık duruyor diye giyiyoruz.

0|1
    0|0
  • Sırf o çıkardığı ses için topuklu giyen hatunlar var.Bi faydası yok.Özgüven katıyormuş öyle söylüyorlar ama hiç mi hiç rahat değil.Tercih de etmem.

0|1
    0|0
  • Uzun gösterir, havalı gösterir, seksi gösterdiği söyleniyor zararı daha çok.

0|1
    0|1
  • Gorunus amacli

0|1
    0|0
  • ayaklarının acısından başka şeyler düşünmeye odaklanamadığın oluyor.bu bazen iyi.

1|1
    0|0
  • hayır bacakları daha sıkı gösterirr

1|1
    0|0
  • şık duruyor diye giyiyoruz ama aksine zararı var..

1|1
    0|1
  • bi faydası yok görüntü sadece

0|1
    0|0
  • sevmedim sevemedim şu topuklu ayakkabıları

0|1
    0|0
  • Hiç bir faydası yoktur hatta çıkardıktan sonra topuk ağrısına ayak üstü basamassın

0|1
    0|0
  • Zayıf ve zarif gösterir

0|1
    0|0
  • Kısa boylular için resmen bir kurtarıcıdır.

0|1
    0|0
  • sadece görüntü

0|1
    0|0
  • bücürüklükten kurtulmak için giyilir başkada faydası yok

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 18

• kalça dikleştirir

yerde taşların arasına sıkışan 1 tl çıkarmaya yarar

1|1
    0|0
  • fayda mayda göremiyorum ben ayaklarına iz yapıyor ayak sağlığı için komple zarar diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Faydası yok, zararı var.

Sırf hava, adına koyiim. :D

0|1
    0|0
  • Boylarını uzun gösteriyor sadece. Ayrıca düşmemek için de penguen gibi yürümek zorundalar.

1|2
    0|0
  • Topuklu ayakkabının faydası yok ki zararı var.

0|1
    0|0
  • Giyenleri gördüğümde

insanlar gerçekten de kendi rahatlarını bozmak için olmadım enerjiyi sarfediyorlar

diyorum ve geçiyorum. Yok poposu dikleşmiş, yok bacakları ince gösteriyormuş, kim takar ya.

0|1
    0|0
  • Boy kompleksi olan hanımların genel tercihi

0|2
    0|0
  • uzun gostermesı tabıkı

0|1
    0|0
  • her kadınada yakısmıyor ama şimdi kimse uzerinede almıyacak

evet sanada yakısmıyor.

0|1
    0|0
  • Faydalarından çok zararları vardır :)

0|1
    0|0
  • Tekme atınca ve ayağa basınca iyi acıtır :S

0|1
    0|0
  • Kızın ayaklarını seksi gösterir ve boyu uzatır

0|1
    0|0
  • G*tü kaldırır :)

0|1
    0|0
  • türk kızlarinin 1.50 olan ortalama boyunu 1.65 1.67 ye yükseltmeye yarayan mucize buluş

0|1
    1|0
  • Bi kere boyunu 10 15 cm kadar uzun gösterir.Ayrıca kalça hatlarını ortaya çıkarır.Kısacası seksidir.Tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
  • seni ayakta bibikler olur biter canım, yaptığın da sorun mu( Haydar Dümenvari bir cevap oldu sanırım, ama umarım tatmin olmuşsundur yavrucum)

0|1
    0|0
  • hiçbir faydası olmaz topuklunun ayak şeklini bozar cüclerin boyunu uzatır. Kalçaı dışarı çıkarır birde seksi gösterir.

0|1
    0|0
  • yoo ben kürdan olarakta kullanıyorum .d

0|1
    0|0
Yükleniyor...