Akp yandaşları cevaplasın bu soruları lütfen

1- direnişçilerin eylemler sırasında etrafa verdiği 20-30 milyon dolar civarındaki zararın günlerdir ciddi anlamda iktidar tarafından sorun edilmesi ve hesabının sorulmak istenmesi yeni bir akp icraatı mıdır?

eğer böyleyse son 10 yılda yandaşları ihya etmek için devlet kurumlarının ve milyar dolarlık tesislerin daha önce tek tek satılması ve pazarlanması sırasında türkiye cumhuriyetinin gördüğü trilyon dolarlık zararlarında hesabı sorulacak mı?

2- tüm ülke çapındaki gezi parkı direnişi iktidar parti taraftarlarının iddia ettiği gibi ekonomik olarak güçlenen türkiye'nin önünün kesilmesi için yapılmış bir küresel komplo ise yani dış mihrakların yarattığı olaylarsa; başbakan neden bir avm'yi inşaa etmekten vazgeçmiyor da bu küresel komployu bedavaya bozmuyor?

3- yine iktidar partisi taraftarlarının bir diğer iddiası ; gezi parkı olayları türkiye cumhuriyetinin varlığını bütünlüğünü yok etmek, ülkeyi bölmek amacıyla yapılmış bir komplo ise; tüm konuşmalarında hakaret, aşağılama, insanları din dil ırk ve siyasi görüş olarak ötekileştirme ya da emir cümleleri kurarak halkı kışkırtan en büyük özne olması itibariyle başbakan erdoğan bu küresel komplonun baş aktörü mü? bu sebeple mi sürekli her konuşmasında ısrarla sünni-alevi, kürt-türk, sağcı-solcu, benim halkım-çapulcular, 20 bin kişiye karşı 1 milyon kişi gibi ibareler kullanıp halka yönelik bölücü sıfatlar kullanıyor. böylesi bir komplonun varlığını iddia eden iktidar parti gönüllüleri başbakanın ülkeyi bölme amacına hizmet ettiğini kabul mu etmiş oluyor ?

4- başbakan'ın 1998'de 'halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek' suçundan 1 yıl ve bir miktar para cezasına mahkum olmuş olması bu iddiaları kanıtlar mı ?

5- iktidar partisi taraftarlarının iddia ettiği gibi direnişçilerin yüksek maddi destek ve eylem başına para aldığı doğru ise neden hala kişi başı 30 liraya akp mitingine giden insanlar var? 30 lira için akp adına mitingden mitinge koşan akp seçmenlerinin maddi getirisinden dolayı önceliği akp mitinginden ziyade gezi parkı direnişine vermesi gerekmez miydi? varsa öyle birşey her gün gittiğim direnişte benim direniş paramın üstüne kim yattı?

6- 3 dönemdir iktidar partisinin verdiği 'seçim barajını kaldıracağız' vaadi, barajı aşamayan parti oylarının kendileri lehine sayılmasından ötürü bu vaadinizi gerçekleştirilmedi. bu sayede %49 oy almanıza rağmen meclisteki sandalyelerin %60'ına sahip oldunuz. türkiye demokrasisinde en büyük aksaklık ve halkın iradesinin meclise tecelli etmesinin önündeki bu engel hala ortadayken direnişçilere hala 'tepkinizi sandıkta gösterin' demek mantıklı ve samimice mi? zaten daha önce sandığa gidip aleyhinizde oy vermelerine rağmen bu yanlış seçim sistemi yüzünden mağdur olanlar daha ne yapsın, sandığa mı sıçsın?

Güncellemeler:
7- 40 yıllık terör aktivitesi boyunca elde edemediği onlarca hak ve imtiyazı akp iktidarı döneminde kazanan ve resmi dialoglara girebilen pkk'nın bu direnişle hiç alakası olmamasına rağmen arasıra ve nedense tam da canlı yayınlar sırasında direnişçiler arasından çıkıp apo bayrağı açtığı görülüyor. pkk'nın elde ettiği kazanımları yitirmemek adına akp ile asla arayı açmayacağı, karşı karşıya gelmeyeceği barizdir.
buna rağmen gezi parkı direnişinde 3-4 pkk sempatizanının apo bayrağı açması ve direnişçilerden tepki görünce çevik kuvvetin yanına kaçması nasıl açıklanabilir? direnişçileri yanına 50 metreden fazla yakınlaştırmayan çevik kuvvet nasıl olurda apo bayrağı açanların yanına gelmesine müsaade eder? neden bu olaylar tam da satılmış medyanın ana haber saatinde ve 60 saniyelik canlı yayınındayken yaşanır?

0|1
2|11

En İyi Kız Görüşü

• Bi kere sen bu bildiklerini çok yanlış biliyorsun eksik biliyorsun AKP ile ilgili herşeyi Kemal Kılıçdaroğlundan öğrendiğiniz için bu çok normal. Geziciler kendi halkına zulüm eden magandacılardı, hatta çoğunluğu o direnişe sırf gıgırına şamatasına katıldı ciddi eylemciler çok azdı geri kalanı ise bizden bile olmayan yabancı uyruklu ya da pkk yandaşlı apo yandaşlı hainlerdi daha siz gezicileri savunun kara cahiller... bunu bir kenara yaz. Azıcık gündemi takip etsen zaten şu yukardaki tüm soruların cevaplarını bulursun. AKP ci değilim AKP yi tutuyorum ama AKP ci Tayyipçi değilim, Tayyip in de hataları oldu ve çeliştiği oldu ama diğer partiler içinde en çok çalışan çabalayan ve bize daha rahat imkanlar sağlayan parti bu oldu bunu inkar eden iki gram birşey bilmiyordur. Bu sorduklarını da sağdan soldan duyduklarınla sorduğuna eminim zaten çünkü hep aynı teraneler...

1|1
    0|1
    • k.k yi günahım kadar sevmem :)

• Neyse en azından Kemalci değilsin :D Devlet B. Türkeşçi kafasında gitse ben devlet bahçeliyi seçerdim ama o kafada değil, türkeşi bilirim yani. Şu anda en iyi parti bana göre AKP ... Ondan daha iyisi çıkarsa buyursun bütün oylarım onun olur ama şu anda daha iyi seçenek göremiyorum. Eksiklikler yanlışlıklar hep olacaktır ve şimdiye kadar hata yapmayanı olmadı, hatalara odaklanıldığı kadar iyi yanları da görülmeli kimleri sırf AKP ye muhalefet olacam diye dinini bile satıyor be oha diyorum yani...

• akp ye muhalefet olacam diye kendi ülkesinin kendi esnaflarına zarar veren hiçbir insanı ben anlayamam, ve bu kul haklarından dolayı kendilerini haklı çıkartmaya çalışıp burnu havada gezenleri hiç mi hiç anlayamam. Evet din AKP nin tekelinde değil ama anti akp ciler din onları tekelindeymiş gibi davranıyor. Bir tanesi bana diyor ki akp yüzünden dinden soğudum diyo. :))) din bizim dinimiz ülke bizim ülkemiz akp ye muhalefet olacaz diye kendi önemli değerlerimize zarar veriyoruz yalan mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Şöyle desek peki, ülkeyi trilyonluk zarara sokmuş bu adam, sen geliyorsun gezi olaylarında yakıp-yıkıyorsun maddi zararı yıkıyorsun devlete ? Aynı şey değil mi? Avm denen birşey yok , Gezi parkına eskiden giren çıkamıyordu içenler-sıçanlar. O eylemlerdekiler muhalefet ortalıgı karıstıranlar oldugu için tepkisini böyle gösterdi, daha hosgürülü olabilirdi belki. Mitinglere para karsılıgı giden insanlar var demissin yok öyle birşey kardesim, komik misin sen, nerden duyduysan artık. Pkk'nın eylemlerle alakası yok diyorsun Pkk'nın millet vekili gidiyor iş makinalarının önünde duruyor. İktidar'ın arası Pkk ile kötü olsa neler olur tahmin edebiliyor musun? Benim gördüğüm karede de Türk bayraklı insanlar- Pkk bayraklı insanlarla kol kolaydı

file:///C:/Documents%20and%20Settings/mkl/Desktop/imgres.jpg

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Dude soru çok yanlış bir yerde soruldu. Burada bunlara kolay kolay cevap verebilecek birini bulamazsın.

Ama çok basit bir şekilde özet yapalım.

Yıl 2002 Tayyip ERDOĞAN şöyle diyor. "Benim mazlum kardeşim seni 28 şubatta ezdiler. Tankları yürüttürler.

Yılı 2013 Tayyip ERDOĞAN şöyle diyor. " Beniz mazlum kardeşim seni 28 Şubatta ezdiler. Tankarı yürüttüler.

Anlayacağın üzere aslında pek bir şey değişmedi bu ülkede. Millet 10 yıldır aynı teraneye inanıyor. Biri de çıkıp ulan 10 yıldır bu adam burada bizi savunuyor ama hala 28 Şubattan korkuyor demiyor.

1|0
    0|1
  • Okumaya gerek yok yazdiklari akp illaki hatalar yapmistir ama en iyisi oldugu gercegini degistirmez sahsen bos oy atardim su an secim olsa ama fena yonetmiyolar

1|1
    1|1
  • Tamam hacı sakin ol geçti

1|1
    0|0
  • O yazıyı kim okuycak swf bekleniyor konuya :D

1|0
    0|0
  • Ben akpliyim ve gurrur duyuyorum. Akp yi seçimle gitmeyeceğini anlayan teröristlerin işidir bu eylemler. Merak etmeyin Akp 4. dönemdede iktidar olacak. Duran adamlara en güzel cevap "Siz durun Akp seçimi kazansın" oldu zaten :D

1|0
    0|0
  • Helel olsun valla bunları cevaplayacak yüzü yokdur yandaşların :D birde apo bayrağı açanların polisin yanına kaçtığını gösteren video linkini atsana

0|0
    1|0
  • ne çektin be gizli

2|0
    0|0
  • bunlara başbakan bile doğru düzgün cevap veremez yandaşları nasıl versin

0|0
    1|0
  • Okumadım ama bu kadar yazdığına göre kesin haklısındır :)

0|0
    2|1
  • Merak etme cevaplayacaklarını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
Yükleniyor...