Katalanlar kötü bir ırk mı ?

Barcelona anılırken katalan ekibi felan derler ya hanii. Katalan diyince negatif bir algı seziyorum ben kötü bir isim. Peki neden ayrılmışlar bu katalanlar dışlanmış mı ?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Katalonya, (Katalanca: Catalunya; Aranca: Catalonha) İspanya'nın kuzey doğusunda bulunan özerk bir bölgesidir. Akdeniz boyunca 580 km sahili vardır. Bölgenin 3 resmî dili vardır: İspanyolca, Katalanca ve Aranca. Aranca, Aran Vadisi'nde yaklaşık 7 bin kişi tarafından konuşulur ve Oksitanca'nın bir lehçesidir. 2006 tahminlerine göre bölgenin nüfusu 7.135.000 kişidir ve bu nüfusun yaklaşık % 13'ünü yabancı göçmenler oluşturur. Son yapılan referandum sonucunda Avrupa'nın en özerk bölgesi unvanını almıştır. ülke içinde ülke gibi bişey

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• ispanyaya karşı ayaklanıp özerklik almışlar

1|0
    0|0
  • Bizim ülkemizdeki Kürt sorununu düşün bu sorunun daha bir çözüme kavuşturulmuş hali. Yani adamlar savaşıp bölge kazanmak yerine orada yaşıyorlar İspanya'ya bağlılar ama sorun çıkarmadan altlarında yaşıyorlar. Kavgalarını da futbolda devam ettiriyorlar o kadar :)

1|0
    0|0
  • Katalan, İspanyol, Mayorkin. Bizim ülkede ki Türk, Laz, Kürt olayı gibi bir şey aslında. Biraz daha güneyde endülüslüler var mesela.

Katalanlar kötü diyemeyiz, ispanyollara veya mayorkinlere de kötü diyemeyiz bence hepsi kafa adamlar. :)

1|0
    0|0
  • türkiyeden toprak koparmaya çalışan kürtlere benzer bir olay.

ispanyada barcelona Türkiyede Diyarbakırspor:))

1|0
    0|0
  • Katalunya adlı bir özerk yönetim var çünkü.Bayrakları yanlamasına çizgili sarı-kırmızı renktedir.Barcelon'nın armasında yer alır.

1|0
    0|0
  • yaa nasıl düşün biliyor musun türkiyeden örnek vereyim türkler ve kürtler gbi anladii? :D

1|0
    0|0
    • Burda kürdü katalan olarak görücez heralde

• sdece örnek verdim yaa mesela katalanlarda ispanya vatandaşı ama kökenleri katalan

• Anladım sağol :)

• Şu Picassonun bir tablosu vardı Katalanların savaşı hakkında neydi ismi onun

1|1
    0|0
    • Türk bayrağını asınca yanlamasına değil diklemesine asıyoruz camdan falan di mi? Aynı hesap.Aslında yataydır bayrakları.

• katalanlar her zaman kendini beğenmiş kendini üstün görürler krala karşı gelenler ...

1|0
    0|1
  • koyu hristiyanlar. katolik-katalan-

1|0
    0|0
  • onlar başka bir millet galiba ispanyol değiller ve ayrılmak istiyorlar ispanya'dan

1|0
    0|0
  • orası eyalet yönetimim gibi bişey iç işlerinde kendilerine başlı diğer işlerde ispanya hülkümetine bağlılar

0|0
    0|0
  • herkesin dini ve ırkı kendine iyidir bilirsin! bence bunun yerine islamı daha çok öğrensen iyi olurdu mesela karı koca birbirine helaldir dokunmaları ve ilişkiye girmeleri ama ikisinden biri öldüğünde nikah düşer ve dokunması haram olur! bunu bilmeyen çok insan var! ve bunun gibi milyon tane şey

0|0
    1|1
  • biri üstüme toprak atsın

0|0
    0|0
  • İspanyanın kürdü :D

1|0
    0|0
  • Katalan Üsküdarı geçmiş o_O Bu oruç insanı çok değiştiriyor

1|0
    0|0
  • Katanların durumu biraz daha iyileştirilmiş diyebiliriz.

Türk-Kürt gözüyle bakarsak ona en yakın örnek Basklardır. Onlar da kaç yıldır özerklik için uğraşıyor. Terör örgütü ETA'yı göz önüne aldığmızda PKK ile benzerlikleri var ama ETA bambaşka bir olay. Adamlar 40 senede 800 kişiyi öldürmüş, PKK'nın durumu ise ortada. Ama dediğim gibi, katalanlardansa basklar daha iyi bir örnek.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bunun sporla ilgisi ne anlamadım ama sanırım senin algında bir sıkıntı var. Katalan neye göre kötü bir isim açıklarsan bana bir yorum yapabilirim.

0|0
    2|0
    • Barcelona haberlerinde katalan ekibi diyorlar isim ordan aklıma geldi, genelde okudugum yorumlarda fazla sevilmiyorlar. Yorumuna ihtiyacım yok artık sağol.

• bölücü kişiler

0|1
    0|0
  • Kötü değiller

1|0
    0|0
Yükleniyor...