Atatürk'ü neden anlayamıyorlar?

Bir internet sitesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün din düşmanı olduğu, Türkiye'deki inançlı insanlara eziyet ettiği yönünde yorumlara rastladım. Bu insanlar nasıl bu kadar cahil kalabilmiş merak ediyorum doğrusu. Atatürk'ün İslamiyet'e verdiği değeri, dini eğitimi gerçekten aydın ve bilgili din adamlarının vermesi için gösterdiği çabayı neden anlamak istemiyorlar sizce. Atatürk işgal altındaki bir vatanı kurtarmak için milletini cesaretlendirdiği içinmi suçlu. Bugün ülkede hala ezan sesi duyuyorsak bunun Atatürk önderliğindeki silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin eseri olduğunu neden idrak edemiyorlar sizce?

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• 1|1
    0|0
  • yahu kime ne kim kimi sever ya da sevmez kimse bir adamı sevmek zorunda değildir saygı duymak dersen ayrı

0|0
    0|0
  • Anne ve Babanızın Belli Olmasını Sağladığı İçin mi Atatürk'e Düşmansınız

Demek Geliyor İçimden...öylelerine

0|0
    0|0
  • Atatürk'ü sevmeyene babam da olsa tahammülüm yok

0|0
    0|1
  • Çünkü ne yazık ki bu söylenenler gercek Atatürk dini kendi siyasi çıkarları için kullanmış birisi kendisine muhalefet eden dindar insanlara bir çok eziyet etmiş o dediğin Aydın bilgili din adamlarının yetişmesi için çaba harcamak şöyle dursun çoğunu idam ettirmiş yerlerine kendi düşüncelerini insanlara empoze edecek adamlar yerleştirmeye çalışmış birisi

Bu ülkede din eğitiminin ve dini yaşamak isteyen insanların önüne büyük engeller çekmiş Türkçe ezan ve Türkçe namaz kılınması gibi dinde yeri olmayan uygulamaları halka dayatmış din öğretilerini ve dindar insanları aşağılamış birisi ülkenin ana unsuru olan İslam unsurlarını dışlamaya çalışmıştır

0|1
    0|0
    • Atatürk o dönemde canını ortaya koyup vatan hainlerine karşı ülkede kuvai milliye ruhunu yaratmasaydı sence şu anda bu ülkede dininin gereklerini yerine getirebilecekmiydin peki.

• Tüm dünya Atatürk ü yüzyılın lideri olarak görüyor dedin bende sana öyle birşeyin olmadığını göstermek için bir örnek verdim kitabı ciddiye alıp almamak senin bileceğin tabi ayrıca bu kezde japonları örnek vermissin Japonların yüzde kaçı acaba Atatürk diye biri olduğundan haberdar

• Atatürk'ü kimden öğrenmek istiyorsan ondan öğren müslümanlardan öğrenecek değilim demişsin sana elin g�vurunun yazdığı kitabı önerdim onu da beğenmedin senin Atatürk ü öğrenmek gibi bir gayen yok kendi inandığın masallarda uyutulmak istiyorsun

• bence bunlar yanlis bilgi edinmisler, Ata evet ozamanlar hocalari öldürtmüs ama nedenini bilmeyenler var. savas aninda bütün erkekler savasa gitmesi gerekiyordu sadece din adamlarinin gitmesine gerek yoktu, ve bunun üzerine bagzi vatan hainleri hoca kiliga girip savasa gitmekten kurtulacaklarini zannetiller ama M. Kemal atatürk bu sahtekarlari öldürdü, böyle hainleri ne savasta ne barista ihtiyac yoktu. bunun icin dine dusman oldugunu zannedenler var. atamiz kiyafet özgürlügü getirdi yani isteyen istedigi gibi giyinir ama malesef bu günümüzde olayi carpittilar ve atatürkcüyüm diyenlar türbana karsi ciktilar ! peki canakkale savasindaki türbanli analarmiz bacilarimiz askerlemize magzeme tasirken nerdeydiler ?

siyaset yapmak sitemiyorum ama bagzi beyinsizlare göre cumhuriyet acik sacik giyinip raki icmekten ibaret saniyorlar ama bu degil ! din öldürmememeyi emreder ama savasta öldür ve gerekirse öl diyor, yani dinin vatana deger verdigi kadar simdiki baykalcilar veya kilicdaroglu cular da deger verebilse keske !

0|0
    0|0
  • İşlerine öyle geliyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...