Bir kişide özgüven eksikliği olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Evet arkadaşlar yeni sorum bu sizlere.Sizce bir insan hangi hareketiyle ya da davranışlarıyla özgüveninin eksik olduğunu gösterir.?Tanıdıklarınızdan ve çevrenizde böyle kişiler varsa örnek verin lütfen cevaplarınızı bekliyorum

0|0
915

En İyi Erkek Görüşü

• Çok basit. O kişiyi bir yere davet et.Kalabalık bir yer olsun.Atıyorum şöyle de mesela : Alo, x nasılsın? Ben iyiyim teşekkürler.Yarın bir arkadaşın bir cafede doğumgünü nü kutlayacağız.Sende davetlisin mutlaka gel. . .

O kişi özgüvensiz ise.İlk duyduğunda şaşıracaktır.Ve gelmemek için bahaneler uyduracaktır.Gelirse bile çok ön planda tutmaz.Tedirgin olur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Gözlerinin içine 3 saniyeden fazla bakamaz.

Her zaman yapamam korkusu taşırlar.

Yeteneklerinden şüphe duyarlar.

Bir yeteneği gösterilmesi istense, göstermezler.Hata yaparım korkusu vardır.

Eleştilmeye katlanamazlar.

Eleştiri aldıklarında hemen moralleri bozulurlar.

Bu liste böyle uzar gider.

0|0
    0|0
  • Benim ozguvenim yok tu bende karakter eksikliği var mis. "Mış" benim ozguvenim beni terkeden ilk sevgilim ve sözlüm olan sahis tarafından oluştu. Ben profesyonel denecek derecede gitar çalışan bir müzisyenim. . Siz suanda o öz güveni olmayan, masum insanlara; ezik silik kıskanç diye laflar söylediniz ama inaninki o tür insanlar en masum ve iyi yürekli insanlardır. . sadece ortama ayak uydurmanin nasıl olduğunu bilemez Insan. . Ben kendimi guzel gitar çalıp kimseye birsey kanitlamayada gerek yok diye avuturdum. . ama yanlış. . yetenegimi halka gostermem gerek ve gitarla kalmayip Kaykay binip (20yasima rağmen ) günde 5 tur bisiklete çıkmaya başladım. . Ve yurumem de dahi düzeldi ve bir de ben ozguvensiz ve karaktersizim ya inanin bir kıza nekadar tatlı olduğunu utanmadan soyleyebilirim. . Bu yazıyı yazan kişi en utangaç ozguvensiz ve karakteri olmayan enteklektuel klasik müzik dinleyen ve çalışan birde kitap okuyan bir genç. Arkadaşlar ozguvensiz insanlar asla egolu olmaz ve bir insanı sevdimmi tam severler ahirete dek. . ama onları uzup terkedende yine ozguveni ve kisilikleri tavan yapmış insanlardır. . Hayatı doya doya yaşamak ve bu çağa ayak uydurmak gerek. . Kim olduğunu unutmamak gerek lakin girecegin çukur 2.5 metre derinliginden ibaret :) hepiniz değerli ve güzel insanlarsiniz bunu unutmayınız. . (Konudan saptimmi ne :) )

0|0
    0|0
  • Göz temasından kaçınıyorsa , 2 lafı bir araya getiremiyorsa .

0|0
    0|0
  • bir insanın öz güveni varsa eğer çok rahattır girişkendir her konuda hatta yırtıktır tabiri cayizse ama kendine güveni olmayan birisi en başta karamsar olur utangaç olur girişken değildir hep kendini geri planda tutar basırılmışlıktan dolayı herşeyden geri kalır çekinir

0|0
    0|0
  • Kendimi nasıl anlatabilirim ki sana. Düşünüyorum, bulamıyorum.

Aşağıdaki "çok tatlısın sen" demesine "nerem tatlı ki?" bana uyarken göz temasından kaçmayıp iki lafı bir araya güzel getiriyorum. Bak kendimden süphe ettim şimdi.

0|0
    0|0
  • konuşma ve beden dili bunu zaten anlatır. mesela ben iş antlaşması yaparken , yada satış antlaşması öncesi projemi anlatırken gözlerinin içlerine bakarak kendimden emin şekilde anlatırım, çünkü gözleri kaçırmak kendinden emin olmadığına işarettir.

0|0
    0|0
  • Davranışlarından , beden dilinden, konuşmalarından, bakışlarından ben anlıyorum nasıl birisi olduğunu.

0|0
    0|0
  • hızlı konusamazlar, tonlarda hatalar sıklasır, giydiklerine güvenemezler sürekli hata yapmıs gıbı oralarını buralarnı düzeltirler, havalı olamazlar, çok konuşamazlar, eleştiriyi fazla önemserler.

0|0
    0|0
  • Yapamam edemem olmazki ı ıh diyen kişiler öz güveni eksiktirler.

Bu tarz kişiler genellikle herhangibir firmada çalışıyorlarsa yükselemezler..

Ancak görev adamı rolleri verilebilir..

0|0
    0|0
  • aşırı özgüvene sahip biri görürsen , o kişide özgüven eksikliği vardır özgüven eksikliğini kapatmak için personalarını devreye sokmustur .

0|0
    0|0
  • sebepsiz yere duyulan kıskançlıklar, dolayısı ile birlikte olduğun insana güvenmeme en belirgin özelliktir.

0|0
    0|0
  • kendi işini kendisi halledemez herzaman birini ister yanında

0|0
    0|0
  • Önemsiz bir kuyrukta birinin yerini kap, sesi çıkmazsa özgüveni yoktur. Bu kadar basit.

0|0
    0|1
  • Çıkmadan önce karşıdaki kişi için "O beni beğenmez, o benimle olmaz" diyen, çıktıktan sonra karşıdakinin kişinin "çok tatlısın sen" demesine "nerem tatlı ki?" diye cevap veren kişi benim açımdan özgüveni eksik olan kişidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• genellikle kısık sesle konuşurlar, normal bir şeyi bile bir sır veriyorlarmış gibi anlatırlar.bir ortama girerken geride dururlar.tanımadıkları mekanlarda çok huzursuz olurlar.kalabalığa karışabilmek güven verir onlara.haklarını aramak, tepki vermek konusunda da yetersizdirler.

0|0
    0|0
  • gerek el kol gerek diğer davranışlar olarak belli eder. Detaylı bilgi istersen kitap önereyim. Eski FBI ajanı Joe Navarro tarafından yazılmış 'Beden Dili' adlı bi kitap. Çok işe yarıyor tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
  • konuşmalarından,davranışlarından.

0|0
    0|0
  • kendını baskalarıyla kıyaslıyorsa

aşırı kıskançsa

0|0
    0|0
  • Sürekli silik kalmak geri planda durmak gibi

0|0
    0|0
  • bi yarışmaya katıldıysa ne düşünüyorsun diye sorarsın o da kesin kazanamıycm :( der

0|0
    0|0
  • kendi açığını mı kapatcan yoksa nie sordun?

0|0
    0|0
    • her insanın kusurları vardır benimde olduğu gibi ama kendime güvenirim altından kalkamayacağım hiç birşey yoktur ben istediğimde sadece sizin bu konudaki görüşlernizi almak istedim

• laf geçirmek için yanıp tutuşan 1i olmaktansa, özgüveni olmayan 1i olmayı tercih ederim...

• özguvenı olmayan ınsan saklanır, kıskançtır, çekilmezdir, her yerde konusamaz , duygularını bile ifade edemez

0|0
    0|0
  • bi yerde otururken de, yolda yürürken de yere bakıyorsa, özgüven problemi var demektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...