Evlilik okuluna gitmeyi düşünür müsünüz?

Bu bir zorunluluk olsun ya da olmasın isteğe bağlı bir öneri sunsalar evlenmeden önce ne yaparsınız?

link

Güncellemeler:
Boşanmalar arttığından dolayı böyle bir tasarı hazırlanması gündemde.Duymamanız ilginç
Kızlara helal olsun diyorum.Bir kaç erkek dışında çoğu erkek gitmem demiş.Evliliğe ne kadar ciddi bakarsanız ve onun yıllarca uzun sürmesini isterseniz, boşanmak için evlenmiyorsanız bir takım şeylerden fedakarlık yapmak gerek.Bunu en iyi kızlar anlamış.

0|0
40|40

En İyi Kız Görüşü

• Bence olabilir, neden olmasin yani :D Zamani gencler cogu zaman hep kendilerini düsündükleri icin, belki böyle bi okul bizlere cok büyük faydada bulunabilir.. Nasil davranmaliyim? Evlilikte nelere dikkat etmeliyim diye bir iki ders fena olmayabilir :D heleki evlilikten korkanlar icin..

1|0
    0|0
    • Ben şahsen pek katılmıyorum çünkü insan sevdiği kişiyle evlenmekten neden korksun ki,sonuçta hayatının sonuna kadar beraber olacağın kişiyi evlilik okulu gibi basit(bana göre) bişey de tanıyamazsın.Bilmiyorm belki yanlş düşünüyorm:)

Erkekler Ne Diyor 40

• Ismarlama aşklara tahammülüm yok. O'nu bulursam zaten evlenirim okula ihtiyacım yok. Tek mesele O'nu bulmak zaten. Gerisi teferruat.

1|0
    0|0
  • Evlilik okuluna gitmezdim de "Evlilikten vazgeçirme" okulu açardım.

"10 adımda itinayla evlenmekten vazgeçirilir."

1|1
    0|0
  • Ben o okula dekan olurum .

1|0
    0|0
  • Evlenmek için okula ihtiyaç yoktur . Evlilik ciddidir .

Ama düşünmek gerek ne kadar evli kalabilirlm .

Evligiligin uzaması için neler yapabilirm.

Eger evleniceksen Sende grur olmaması lazım .

Çünkü grururndan bir evliligi bitirecek bir çok neden olabilir .

Örn; Bu baska biriyle konustu yapamam gibi bir şey olmamalı .

Bir evliligi uzatmak için Kendinden ne kadar feda edersen o kadar uzatabilirsin .

Uzun evliligin sırrı 2 cins le alakalıdır .

Ne kadar Fedakarlık yaparsan evlilik o kadar uzar ..

1|0
    0|0
  • evli biri olarak cevaplayım gitmezdim çünkü gidince evlenmezdim :)

4|1
    0|0
  • Ya eğer çok standart ve formalite şeyler olmayacaksa ben gitmeyi isterim. Ama birçok devlet kursu gibi sadece zorunlu olunduğu için birşeyler anlatılacaksa, insanlar laubali davranacaksa tadı olmaz. Yoksa ne öğrensem kardır der giderim. Ama bilinen/bildiğim şeyleri tekrarlarsa sıkılırım orası da öyle.

Hani ne zaman başlıyor, autocad kursum bitiyor, değişiklik olur oraya da gidelim ^^

1|0
    0|0
  • Çocuk eğitimi çok önemli. Çocuk yapma kararı alan çiftler derhal 15 gün bir eğitime alınmalıdırlar. Hamilelik öncesi kontroller, tahliller, hamile kalınma, hamileliğin süreci, ana karnındaki bebekle diyaloğlar, doğum, doğum sonra kadının ruhsal durumu, cinselliğin yaşanması, bebekle konuşmalar, ona masaj vs. yapmalar çocuk bakımı , eğitimi vs., vs, vs...

1|0
    1|0
  • o okula gitsem de asacağım için önemli değil

1|0
    0|0
  • felekten bir gece 1 ve 2. izleyin derim:D

1|0
    0|0
  • Bence tuhaf yani. Tabi ki bilinçli olunması gerekir hele ki sabır konularında. Ama çiftler boşanmak için evlenmiyor ki; hayatlarında karşılarına çıkan engellerle birlikte mücadele edemiyorlar. Tabi ki bu bağlamda eğitim gerekebilir.

1|0
    0|0
  • Hım ilginç olabilir , aklımın bir köşesinde durur .

1|0
    0|0
  • O değilde ben Viyana'da ki uygulamalı seks okuluna gitmek isterim :)

1|0
    0|0
  • Belki yanlış bildiğimiz şeyler vardır. Belki erkeklerin korktuğu evlilik olayı o kadar da korkacak değil. Bunu gurur meselesi yapmak saçma bence.. Her müstakbel evli bu okulu bir iki kez görmeli bence..

1|0
    0|0
  • Giderim ama öyle bir gereksinime ihtiyacım yok

1|0
    0|0
    • Her şeyi biliyorum diyorsun.Sorunların üstesinden gelirim diyorsun yani.

• Herşeyi yaşıyorum, yaşadımda, kime ve neye göre hayatın zorluklarına göre ne tür kararlar alacagımı yaşayarak ögrendim.

• Kesinlikle iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de erkekler cinsellikleri üzerinden yetiştiriliyorlar. Kadınlar ise 2. planda kalmak üzerinde örgütleniyor. Her iki taraf da bir türlü gerçek benliğini duygularını ortaya koyamıyor. Umarım Kayseri deki uygulama da yerleşik aile anlayışı üzerinde değildir.

Çiftleri ileri götürecek yer de geriye de götürebilir. Erkeğe evin erkeği rolu , kadına da erkeğinin kadını rolu verilmesinden korkarım Kayseri de..

1|0
    0|0
  • düşünüyorum ama 2 yıllığına gidicem.evlilik öyle uzun uzun okunacak mevzu değil.

1|0
    0|0
  • ben düşünmüyorum ne gerek varki,eğer sen seviyorsan ve artık tanıyorsan gereksiz bişey. Zaten tanımadan direk evlenme diye mantıklı bişey yokmş gibi geliyor bana. He tamam doğuda falan hala görücü usulü evlenme var,oralar için mantıklı ama genel olarak gereksiz bişey

1|0
    0|0
    • İkili ilişkiler de özellikle karşı cinsle ilişkilerinde hiç sorun yaşamaz mısın?

• elbette yaşarım ama evleneceğim kişiyi artık iyice tanımışımdır ve sorun yaşasakta kendi aramızda hallederiz,okula gerek yok gibi.

• üzgünüm ama, evlilik okulunda öğrendiklerimi mi ben evde sergileyeceğim? böyle saçmalık mı var? herkes bir düzene göre yaşasın o zaman, robotlaşalım hemen.

1|0
    0|0
  • en iyi kızlar anlamışmış. sanki erkekler evlenmek için yanıp tutuşuyormuş gibi...

1|0
    0|0
    • Yanış tutuşmak için değil.Evlilikte temeli sağlam atmak için.

• tamam da kızların dikkate alması normal, erkekler evlenmek için ölüp bitmiyor diyorum ben de

• Evet erkekler öyle.Dediğim dedikler.

• sevdiğim insanla evleniyorsam bence gerek yok.

1|0
    0|0
  • ilginç..

2|0
    1|0
  • Kanunen zorunlu olmalı. Bebek bekleyenlerede karı koca olarak zorunlu olmalı bence

1|0
    0|0
  • Ben giderim sonuçta ufacık birşeyler öğrensem bile benim için faydalı olacaktır.Evlilik önemli bir olay biraz fedakarlık yapmak kötü olmaz.

1|0
    0|0
  • Kervan yolda düzelir.

1|0
    0|0
  • toplumsal baskıların dısında farklı bı yerse ve egıtım gercekten ıyıyse gıdebılırım...

1|0
    0|0
  • Eğitemezler beni. Bkz. Evlilik okulundan tasdikname alan ilk öğrenci..

2|0
    0|0
    • Allam ya rebbim la bi git su resmini degis bacachsiz tipe bach hele seni kim alir bu tiple dipsiz

• Vay babo desene isimiz zor. Bakinirim bulursam haber salarim sizin oralara.. Missdi bizi dövecek kizin sorusunu katlettik :D cav he

• Haber et bana :D hahhahaa :D

• bence evlilik kaldırılsın kimse evlenmesin

1|0
    0|0
  • onlar sana yazıldı haberin yok :(

1|0
    0|0
  • ben bu saatten sonra ders almam, ders veririm.

1|0
    0|0
  • bekarlığa veda yapardım :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 39

• Olabilir.

1|0
    0|0
  • Psikologa gitseler daha mantıklı. Böyle bir okul saçmalıktan öteye değil.

1|0
    0|0
    • Bu da sonuçta kişisel bir gelişim.

• Bu didaktik bir eğitim olur. oysa evlilik bireysel. matıktan daha çok duygusal yaklaşımlarla ilerliyor. Bunu da kuralcı bir eğitim veremez. Bunu kast ettim canım.

• bence sacma

1|0
    0|0
  • evlenilcek kişi olsun ben eğitim veririm onada:)

1|0
    0|0
  • memelekimin farkı burada işte :)

1|0
    0|0
  • düşünülesi bir program

1|0
    0|0
  • İlginç.

1|0
    0|0
  • Olabilir, okulu severim:D

1|0
    0|0
  • yok istemem

1|0
    0|0
  • Gitmem. Evlenmeye cürret ettiysem zaten vardır bir bildiğim ve kimsenin objektif eğitimine ihtiyacım yok. Herkesin karakteri farklıysa evliliğinki de farklıdır ve genel-geçer çözümler ya da eğitim hiçbir şeyi halledemez.

1|0
    0|0
    • Bu deli olan birinin ben deli değilim demesi gibi bir şey olmuyor mu?Hayatın ne getireceği belli değil.

• Hayatı tahmin etmek zor değil gittiğin yolu biliyorsan.

• Sınavda ne tarz sorular çıkıcak acaba :D:D bilmiyorum evliligin okulumu olurmus ya o.O

1|0
    0|0
  • Neden olmasın,adayı bulursam gidebilirim.

1|0
    0|0
  • Giderim heralde =)

1|0
    0|0
  • Gitmezdim galiba

1|0
    0|0
  • üniversitedeyken vardı böyle bir kurs.katılmamıştım.ama katılabilirim

1|0
    0|0
  • Bazı insanların kimyasına evlilik çok ters ne kadar okuluda olsa

kitabınıda yazarsada yazsınlar ,aynı çatı altında olmadan insan kendi

tepkisini bile bilemez.

1|0
    0|0
  • hayır tabiki biriyle bir hayat geçirmek için birde okulundan mı mezun olacağım =)

1|0
    0|0
  • babam diyorki kızım sana iç güveysi alalım..iç güveysi ne şimdi...onunda okulu varmı?

1|0
    0|0
  • Faydası olacaksa gidilmeli. Evliliği biraz daha ciddiye almak adına...

1|0
    0|0
  • ömrüm okumakla geçti zaten koy gitsin okuruz nolcak.

1|1
    0|0
  • Neden olmasın.

1|0
    0|0
  • adamı bulunca olabilir, neden olmasın

1|0
    0|0
  • Bu okula benim gitmem şart ozaman.Korkularımdan kurtulabilirim belki

1|0
    0|0
    • korkularından okulada gitsen kurtulamazsın... kafanda bitirmelisin korkularını...

• olabilir aslında ama ben şuan için pek düşünmyrm

1|0
    0|0
  • Gidebilirim neden olmasin.

1|0
    0|0
  • Daha sağlıklı bir ilişki ve iletişim kurmamıza fayda sağlayacaksa neden olmasın ?Denemeye değer :)

1|0
    0|0
  • Evliliğin bir okulu olabileceğini düşünmüyorum. Saçmalıktan öteye gitmez.

1|0
    0|0
  • bıktım okumaktan :(

1|0
    0|0
  • düşünmem gitmemde zaten daha gerekli gördüğüm şeyler var

1|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşünmüyorum ama fikir sahibi olmak için giderdim.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9
Yükleniyor...