Kendine güveniyormusunuz yanlışınızın bile arkasındamısınız?

en büyük tabu olan cinsellikten örnek vericem. Karşıdakine "keşke onla ilişkiye girmeseydim,beni sevdiğini sanmıştım kendimi teslim ettim" dediğinde gelen yorumlar "tutmalıydın kendini, bu kadar ucuza satmamalıydın, düşünerek haraket et beden bu basit bişi değil" gibi yorumlar geliyor, ama hatun kendinden emin şekilde ilişkiye girdim ayrıldık filan deyip kimseye söz hakkı tanımadığında ise karşısında çıt ses çıkmıyor. Fantazilerini anlatsa dahi bişi yazan olmamış.hatta özgüvene hayranlık adına tebrikler filan yağdırılmış.

Demem o ki ne yaşarsanız yaşayın arkasında durun, yanlışsa benim yanlışım kardeşim deyin, bırakın zayıflıklarınızı görmesinler.

0|0
10|29

En İyi Kız Görüşü

• Çok doğru demişsin. Kimse kimsenin halinden anlamaz,insanlarımız da empati sorunu var baya baya. Benim yanlışım beni ilgilendirir böyle gelip akıl vermeye calışanlara abuk subuk yorum yapanlara gereken cevabı veririm her zaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• maçan yiyorsa yaptığının arkasında duracaksın ki sonra tükürdüğünü yaladı demesinler o değil de güzel bir soruydu .

1|0
    0|0
  • yanlışının arkasında sadece cahiller ve zalimler durur... ben yanlışını kabul edenlerdenim...

1|0
    0|0
  • olur. öyle yapalım.

0|0
    0|0
  • ben yanlışı olupta arkasında olan birini göremem yanlış adı üstünde yanlıştır ama buna benzer bazı yanlışlarım var hanii niye bunu yaptığım ve geçerli bir nedeni olan fakat genel olarak yanlşın arkaasında durulmaz haklıymışım gibi

0|0
    0|0
    • yanlışı savunmak , yanlışına sahip çıkıp arkasında durmak. İşte büyük bir fark var. Kendi muhasebeni başkalarının doğrusuna bıraktığın an yeterli olgunluğa ulaşmamışsın demektir.

• başklaların doğrusu değil ona ben karar veririm savunma babında derken bu yanlışlar evren üstünde yanlış denebilecek yanlışlar o kadar hayati yanlışlar değil yanii örneklememden çok farklı şeyler anlamış olabilirsin herkes aynı hayatı yaşamıyor onun içinde bende böyle bir yola başvurdum belki senin için yanlıştır ama benim için yapılabilecek başka şey olmadığından...

• Pek bir şirinsin:)

1|0
    0|0
  • Dogru soze ne hacet

1|0
    0|0
  • Hiç kimse kendine göre yaptıklarını yanlış görmez ancak kayıpları olunca pişmanlık duyar o kadar. Ben kendime doğrularımla hatalarımla barışığım.

0|0
    0|0
  • Her kes kendi hayatından sorumludur.

0|0
    0|0
  • Doğru diyorsan panpada yarısı sallamasyon cinsellikteki konuların sex hikaye sitelerinden kopyala yapıştır yapıyorlar

0|0
    0|0
  • evet sana katılıyorum ben asla yalnış yapmam mükemmeliyetçiyimdir ve hatılarıman arkasına durum bu arada fantezi yi yalnış yazmışın

0|0
    0|0
  • Her zamn yaptıklarımın ve yaşadıklarımın arkasındayım ve asla keşke kelimesini ve pişmanım demem.

0|0
    0|0
  • Ayne öyle yaptıgın hatanın arkasında olucaksın dar görüştü ya da ezilip bükülen birisi olmucaksın ama suda var birisi sana derseki cinsellik konusunda omasın verdiğin bir akdar olsun bak senin kararın yanlış sunuda gözden gecir diye illede beinmki doğru deme seceneklere acık ol gözden gecir :)

0|0
    0|0
  • bende soyle yorum yapayım pışman olup hatasını kabul etmesı gerekır bu onun hatasını kabul edıyor anlamı vermez kısısel ozgurlugunden dolayı saygı duyuluyor ama sıkıyorsa çıksında toplum onunde desın bunu 5 dk zevkın acızlıgıyle gerı donuşu olmayan bır gaflete duşmektense pişmanın deyıp özguvensız olurum daha ıyı bu ozguven bırılerını susturmak ıcın kullanılan bır kalkan degıl kişiligini guclu karakterını guclu kılmak ıcını olusturdugu bır savunmadır mesele özdur özgüven degıl aldanmayalım.

0|0
    0|0
    • bunu başkalarının hakaretleri ve görüşleriyle sağlayacaksa ; ona zayıf karakter diyoruz. Eğer doğru olmadığına inanıyorsan doğru değildir başkasının inancını ne diye referans tutuyorsun? sürü psikolojisi. Ben kimseye doğrularımı ve yanlışlarımı öne serip onların tercihine bırakmam. Herkesin doğrusu kendisine. Ama yanlışım varsa oturur kendime saatlerce gunlerce aylarca işkence çektiririm; kendi doğrularımla kendinmi yargılarım başkasınınki değil.

• bızlerı bağlamaz bunuda bır yerde okumuştum hanı derler ya her koyun kendı bacagından asılır dıye ha adamın bırı guzel betımlemıs demıskı tamam koyun kendı bacagından asıldı pekı sonunda ne oluyor bılıyormusun koyun kokuyor etrafa koku salmaya başıyor ve çevredekı ınsanlar ıster ıstemez zor durumda kalıyor kısacası bu arkadasın dogrusu hatasını savundu dıye haklı cıkartmaz ve sorumluluklar vardır dagda yaşamadıgımız muddetçe..

• yanlışı savunmak , yanlışına sahip çıkıp arkasında durmak; İşte aralarında büyük bir fark var. Kendi muhasebeni başkalarının doğrusuna bıraktığın an yeterli olgunluğa ulaşamamışsın demektir. Sadece güvendiğin bir kaç kişinin fikrini alabilirsin o kadar ama seni eleştirme hakkını verdiğin an ipler onların eline geçer yönetmeye başlarlar.

• +5.. bunun adı özgüven diilldir, reklam yapmaktır..

daha detaylı malumat için bir ara bir link verecem :D :D

1|0
    0|0
    • gizliden sorulan bir soru reklam değil bence.

• bunu da bilemeyiz ki. her ne maksatla yapıyo olursa olsun, yol açtığı sonuç, yaptığı tahribat belli.. ben burda çıkıp, 4 tane fantezimi anlatsam, her erkek buna bir şekilde özenip denemeye çalışacak, skor peşinde koşacak.. bir kız da çıkıp aynı şeyleri anlattığı zaman, kafası karışık ve bir yol çizmeye çalışanlara o yolda ışık tutmuş olacak.

• herkes içinde kalanları bastırsın gizli kapaklı yaşasın o halde :)

• konu cok yanlıs yerlere cekilebilir , dik durmak bile kullanılabilir , ama kendinden emin insanlar hep 1 adım öndedir

0|0
    0|0
  • özgüven buralarda belli olmaz

0|0
    0|0
  • ben ypatıysam benim doğrumdur başkalarının dogrusu beni enterese etmez

0|0
    0|0
  • Yanlışın arkasında durmak doğru değil.. Cehaletin ta kendisidir.

0|0
    0|0
    • hatanı kabul etmek ve yanlıiının bile arkasında durmak arasında fark var ;)

• evet katılıyorum. bunun aksini söylemiyorum zaten. başkalarına "sanane" demek bunların muhasebesini tutup düzeltmeyeçeğin anlamına gelmiyor ya.

• Evet birşeyi yaptıysan arkasında duracaksın cinselliği tabu olarak görenler de çok büyük yanlış yapıyorlar

0|0
    0|0
  • hayir bence ayip bisey varsa anlatilmamali.kitu bisey yapip da nasil da vurdum oldurduk caldim kirdim miktim falan denilmez

0|0
    0|0
  • arkadaşım sen psikolog değilsen de kesin ol. etkileyici konuşuyorsun

0|0
    0|0
  • güvenirim.

beni benden başka kimse nakavt edemez çünkü.

0|0
    0|0
  • zayıf görürlerse daha çok vurur insanlar

0|0
    0|0
  • yanlış her zaman savunulmaz

0|0
    0|0
    • yanlışı savunmak , yanlışına sahip çıkıp arkasında durmak. İşte büyük bir fark var. Kendi muhasebeni başkalarının doğrusuna bıraktığın an yeterli olgunluğa ulaşmamışsın demektir.

• yaptığın hata arkasında durulmıcak hataysa kabul edilebilir değilse arkasında durmaya devam edersen o zaman ego olur insan hata yapar her zaman ben doğruyum dersen o da hata olur

• Bu doğrudur demek değil. Yanlış benim yanlışım sanane! demektir. Kimseye hesap vermemektir. Bir kere hayatının iplerini karşıya verirsen dur durak bilmez eleştiriler. Onun dışında kendi doğruların doğrultusunda elbette kendini masaya yatıracaksın ve elbette bunları kendi kendine kabul etmeyeceksin!

• zayıflıklarınızı göstermeyin değil. kabul edin demek daha doğru bence.

0|0
    0|0
    • kabul edn ama göstermeyin. Elaleme ne benim zayıflarımdan beni bıraksınlarda kendileriyle uğraşsınlar, valla söz hakkı verirsen bir kere bir daha başını alamazsın.

• katılıyorum.tek şunu eklerim hepsine eywallah ama ortada hata edilen bir şey varsa şayet kişi hatanın da kendisinde oldugunu bilecek. bunu da topluma veya bakış açılarına yansıtıp işin içinden sıyrılmak dogru değil. çünkü o durumda her hatasında aynı şeyi yapmaya çalışacak. malesef hayat öyle değil. yukarıdaki bahsettiğin (özel) konu için mesela. (ben yanlış bir insanla birlikte oldum ve yanlış bir iş yaptım) bitmiştir. bunu kabul ettikten sonra toplum vs. kim ne derse desin.

• aynen ama ipleri birisine teslim ettiğinde toplum acımasız oluyor.

• her koyun kendi bacağından asılır.ben herzaman yaptığımın arkasındayım.

0|0
    0|0
  • gerek duyup okumadım :D

0|0
    0|0
  • ne olacak sen kapatınca herşey kapanacak mı güzel bir vicdan seni yer bitirir

0|0
    0|0
    • sadece kimseye söz hakkı vermemek lazım geldiğini düşünüyorum.

• aferin

• doğrusunu bilmediğim şeyler hakkında yorum yapmadığım için kendime güvenim iyidir. özgüvenim de öyle, konu kız filan olsa da iyi bilgi olsa da.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Çok haklısın yaptıysan arkasında duracaksın

1|0
    0|0
  • her yaptığımın arkasındayım. olması gerekiyormuş yoksa bugünkü ben olamazdım. klasik bir laf ama doğru.

1|0
    0|0
  • Kendime güvenim var ama yanlışımı da bilirim .

1|0
    0|0
  • sonuna kadar insan sanane demeyi bilmeliiiiiii

1|0
    0|0
  • Şeyimin hesabını onun bunun evlatlarına vermem

1|0
    0|0
    • aynen zaten bir kere verirsen bir daha başınıda alamazsın. Erkek arkadaşım keşke kendini evliliğe saklasaydın bazen erkil düşünüyorum dedi. O zaman sende kendini evliliğe saklasana sıkıyorsa dedim tabulu tabulu konuşma karşımda eğer tercihin buysa s... ol git yanımdan dedim. Yemedi özür diledi.

• Ne kadar ezersen o kadar taparlar:Dsüpermiş

• aynen ben onun gözünde bir şeyler yaşayan ama sınırları olan doğruları olan birisiyim o yüzden masumluğum silinmedi.

• Ya soylemekten utanacagin bisey yapmayacaksin ya da yaptigin seyin arkasinda duracaksin

0|0
    0|0
  • Temam.

0|0
    0|0
  • bikere şu tabu konusu nedir ya sirf cinselliği serbest yaşamak isteyenlerin uydurduğu bişey bu ya yanlisa doğru dememizimi bekliyosun aferin çok iyi yapmışsın demeyimi bekliyosun.bi örnek vereyim dışardasın ve açsın rasgele bir eve gıdıp yemek yiyebilirmisin oysaki yemek gayet doğal bir ihtiyaç cinselliğide rastgele biriyle yaşayamazsın bu ancak eş olabılır.

0|0
    0|0
    • Sen sadece eşinle yaşaman gerketiğini düşünürsün, o neden eşini beklemesi gerektiğini. Yani boşver onu bunuda sen kendi doğrunu yaşa...

• sevmiyorum güvenmiyorumda kendime

0|0
    0|0
Yükleniyor...