Ülkemizde Kadınlar Pasivize mi Ediliyor?

Mesela bir kadın ara sokaktan gece vakti yürüyemiyor.Yada yolda giderken bağıra bağıra konuşamıyor.(Konuşanlar var tabi ama genelde erkekler)örnekler çoğaltılabilir.Sorum şöyle bayanların bu vb. hareketleri sergileyememesi Egemen Ataerkil toplum olduğumuzdan mı?Mesela erkek baskısını kaldırsak acaba daha mı rahat davranırsınız ?yoksa bayanların özünde bir içine kapalılık mı söz konusu yani huy dan gelen bişe mi?Yoksa Toplum baskısı mı?Yani kadın az bişey açık giyindiğinde ya da herhangi bir erkekle konuşurken görüldüğünde hemen çevrenin tepkisi değişiyor.Mahalle kazanı kaynıyıveriyor.

• Ataerkil toplum olmamız
    43% (3)0% (0)33% (3)Oy Ver
  • Bayan ın zaten özünde kapalılık söz konusu.
    14% (1)0% (0)11% (1)Oy Ver
  • Mahalle kazanı kaynıyıveriyor.
    29% (2)0% (0)22% (2)Oy Ver
  • Hiçbiri bence....(Belirtiniz)
    14% (1)100% (2)34% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• toplum ve din baskısından dolayı oluyor neymiş kız hanım hanım evinde oturur , yüksek sesle konuşmaz , kötü söz etmez , gece kızın dışarıda ne işi var ? gibisinden. kadınlar içlerine kapanık bir hale getirildi. erkek baskısı kaldırılsa tabi ki de kadınlar daha da hür davranır.

0|0
    0|0
    • Size katılıyorum.Fakat din baskısı diyince çok farklı anlamlara hatta bazı kesimin rahatsız olduğunu görüyoruz.Ben bu konuya özellikle değinmedim.Provakatörlere mahal vermemek için ama etkisi var dediğiniz gib.

• Erkekler bir dönüp bakmalı neden böyle oluyor diye

0|0
    1|1
    • Bende dönüp baktım neden böyle olyor diye.Onun için soruyu sizlere yönelttim.Düşüncelerinizi alabilrimiyim sakıncası yoksa.

• Asla dediğiniz yanlış demiyorum fakat gelenekçi bir düşünceyi benimsiyosunuz sanırım,ama aynı zamanda ataerkil bir toplumdan şikatyeçisiniz.Yargılamıyorum sizi sadece düşünceleriniz benim için önemli,yanlış anlaşılmasın.Babanız dahi olsa sonuçta erkek egemenliğini kabul etmiş görülüyosunuz.

• bu şekilde yetişsekte saygı var bizlerde.

• bu bahsettiğin yalnızca ülkemizde yaşanan birşey değil siz amerikayı vs. ne sanıyorsunuz allah aşkına orada kadınlar gece özgürce dolaşabiliyormu sanıyorsunuz? nedir bu kraldan çok kralcı olma sevdası anlamıyorum. hiçbiryerde kadınlar geceleri rahatça sokağa çıkmaz açık kıyafetler heryerde dikkat çeker.

0|0
    0|0
    • Vermiş olduğunuz cevabı seviyesizce buluyorum.Kraldan çok kralcı kelimesi hoş bir kelime değildir.Biz burada hiçbir şahsı,kitleyi,makamı hedef almadan saygı çerçevesi içerisinde görüş ve düşüncelerimizi dile getiriyoruz.Ülkemi,vatanımı,bayrağımı çok seviyorum,asla kötülemek gibi bir çıkarım söz konusu değildir!

• Eminim oyledir ki elinize gelen ilk firsatta turk kadinini turk insanini kotuluyorsunuz. Bu sekilde cagdas ya da ilerici olacaginizi dusunuyorsunuz ama hayir disaridan bakan birisi oyle gormuyor kendimizi kabul etmeden degerlerimizi alt edip cigneyerek hic bir ulkenin karsisinda guclu duramaz ancak onlarin ekmegine yag suren yardakcilar olursunuz.

• sexte bile edilgen olan bir cinsten söz ediyorsun, bu pasivize hallerin ilk temelleri :

lilith o edilgen sex pozisyonundan rahatsız olmuş, üremeyi değil hazzı baz almış,itaatsizlik bilirsiniz tanrı için hoş değildir, hemen yerine eve i yollamış. eve ve adam edilgen sex deneyimlerine başlamış.

toplum için sex , üremektir.

toplumu var eden bireyler için sex hazdır. o yüzden toplum lilithleri sevmez, havvaları sever.

0|0
    0|0
    • Farklı bir bakış açısı :)

• Tek yol umursamamak.. Cok fazla kotu erkek ve kadın var..

0|0
    0|0
  • Mahalle kazanı kaynıyıveriyor.

0|0
    0|0
  • biriyle konuştu diye dedikodu kazanı kaynatanın akli dengesinden şüphe duyarım neyse de ne yazık ki baskıcı ataerkil düzende yaşamamızın sonucları bunlar

kadın hakları değil insan hakları yok bu ülkede ve bu tamamen saçmalıktır güçlü,okumuş,çalışan kadınlar arttıkça bazı kesimlerde bu mahalle baskısı kırılsada diğer kadınlarımız için ne yazıkki durum parlak değil

0|0
    0|0
    • Evet dedğiniz gibi okuyup çalışan bayan sayısı artıkça bazı kesimler rahatsız oluyor size aynen katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• aksine son zamanlarda pasivize edilen birileri vara o da erkekler

0|0
    0|0
  • Bayan ın zaten özünde kapalılık söz konusu.

0|1
    2|0
  • Sen kasiniyorsun bence. Kadinlar dediklerini zaten rahat yapiyor. Kadinlar içe kapanık falan değil. Sacmaliyorsun

0|0
    1|0
    • Düşüncene saygı duyarım.

Yükleniyor...