Şu tüketim konusuna bir el atalım istedim

Malum kapitalist bir ülkede yaşıyoruz.Çok tüketici biri misiniz? İhtiyacınız olmasa da aldığınız şeyler var mı? Normalde ihtiyacınız olduğu ama almasam da olur deyip almadığınız şeyler var mı sisteme destek vermemek için? Bence ihtiyacımız olan şeyleri de almazsak millet bu sefer işsizlikten kırılır gibime geliyor çünkü hepimiz biliyoruz ki dünya nüfusu 7 milyar civarında. Tüketim alışkanlığınız nedir?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• 2 Ay once 3 tane pantolon aldim, pek begenmedim ama hic giymedim. Neden aldigimida bilmiyorum duruyor oyle:/

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Sen kapitalist ülke görmemişsin, çok daha fazla tüketim olan yerler de var. :) Yine de ben de durumdan memnun değilim, geçimini zor sağlayan kişinin elinde çok iyi bir telefon var. Aynı şekilde araba bir prestij sembolü olarak görülüyor. İnsanlar tanıdıklarından üstün olmak için bazı şeyleri yapıyorlar sadece. Hatta ev almada da benzer bir durum geçerli, bunu İstanbul'daki yeni gayrimenkullerde gözlemlemek mümkün. Türkiye'deki olayı kapitalizmin farklı bir hali olarak görüyorum aslında, gösteriş budalalığı sadece.

0|1
    0|0
    • Türkiye daha kapitalist ülkelerden bir kaç gömlek düşük diyebiliriz, buradaki aynı durum amerikada 10 ya da15 sene nce yok muydu vardı, mesele bir şeyin alınma sebebi,özentilik falan değil mesele tüketmek (Rasim ozan kütahyalı gibi konuştum ama olsun)

• Geçmişte de Amerikada öyleydi haklısın ama 10-15 sene değil, daha eski bir gelecekte. Şu an Amerika ve Türkiyeyi karşılaştırmak gerekirse, Türkiyede insanların parası yok ama en lüks şeyleri almaya çalışıyor. Amerikada genel olarak fiyatlar gelire oranla çok düşük (hatta temel ihtiyaçlar TL bazında Türkiye'den daha ucuz) ve istedikleri pek çok şeyi sadece almak için alıyorlar.

• hayır. tutumluyum.

ayrıca nakit kullanmam, kart kullanırım, ama ihtiyacım olmayan şeyi almam, bankalara bir kuruş borcum olmadı hiç.

0|1
    0|0
  • PARAM YOK PARAM

HIRSIZ DEVLET Bİ KURUŞ BIRAKMIYO Kİ

0|2
    0|0
  • 7 Milyarı Düsünüp De Bir Şeyi Almamazlık Etmem .

0|1
    0|0
Yükleniyor...