Gnydn KS liler,Mutlu Pazartesiler:)Hiç durup düşündünüz mü gerçekten kendinize ait bir özel hayatınız var mı?

Şöyle sadece size ait Eşinizin , Sevgilinizin , Anne/Babanızın veya Çocuğunuzun kurcalanmadığı cep telefonunuz, açılmayan PC niz, mail box larınız, face leriniz twitter, KS leriniz, postalarınız, kargolarınız, kuytu köşe kulak kesilmeyen konuşmalarınız, kurcalanmayan cepleriniz, çekmeceleriniz var mı sizin?

Özel hayat özgürlüğünün lüksüne, konforuna sahip misiniz?

• Hayır yok:( Kurcalanmamış bir tek yerim kalmadı.Çok zor durumdayım.
    17% (1)22% (2)20% (3)Oy Ver
  • Evet var ama bu özgürlük için ne savaşlar verdim dokunanı yakarım.
    17% (1)33% (3)27% (4)Oy Ver
  • Baksa baksa ne bulacak, hayal kırıklığı,onların hepsi tıngır boş zaten
    33% (2)0% (0)13% (2)Oy Ver
  • Keşke bir eşim/ sevgilim olsa da razıyım her yanımı kurcalasa mahsuru yok yani
    33% (2)45% (4)40% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• bu ulkede ozel hayatmı kaldı:(

ben baska acıdan bakacagım

telefonlarımız dınlenıyor,yazdıgınız bır seyden dolayı adresınızden alınıp terorıst olabılıyorsunuz,rast gele ortam dınlemesınde yaptıgınız ozel ıkılı konuşmalar aleyhınızde kullanılmak uzere raflarda beklıyor,kafanızın attıgı bır sey ıcın tencere tava calıyorsunuz,ruhsatsız oldugu gerekcesıyle gozaltına alınıyorsunuz,ustelık bunları ayapnlar aıle bıreylerınız degıl hıc tanımadıgınız ınsanlar..bu ulkede ozel hayat yok,sadece ozel ınsanlar var!

ha soylede bır durumumuz var tabii,kayda deger bırısı cıksada telefonlarımızı falan karıstırsa ego yapsak bıraz:)

1|0
    0|0
    • tüh bak aklıma gelmediğine hayıflandım dostum süpersin. bir şık daha eklenebilirmiş demek;

_beni benim tayfadan karıştıran yok, devlet o işi nasılsa yapıyor onların yerine, diye:)

bu arada romantik balık özel biri olsa bu lüksü tanır ama kendisi yapmaz karşısındakine:)

yanılıyor muyum?

• ne bıleyım hoşuma gıderdı herhalde sevdıcegımın ıcıslerıne burnumu sokmak ama ne bıleyım sankı guvensızlık yaratır gıbı bır dusuncem var:)

• işte o nebileyim ler sizi bunu yapmaktan alıkoyar :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Önce durup düşündüm, sonra amuda kalkıp düşündüm, şimdi de oturarak düşünüyorum.

Kısmen var, evet. :D

Zira, ''büyük birader'' hepimizi izliyor, dinliyor, her yerde kameralar var, sözde ''güvenlik'', güvenliğimiz için, yersen...

Klasik ev hayatında, pc parola koruması, vesaire şeklinde özel hayat olabilir de, facebook ve benzeri ortamlarda özel hayat diye bir şey olabileceğini düşünmüyorum.

Bazı insanlar, sırf ego tatmini için, affedersin, kı*ındaki dona kadar her şeyini kendisi anlatıyor facebook'da falan. Bu anlamda bir özel hayat kavramının kalmadığını düşünüyorum. :)

1|0
    0|0
    • haklısınız dostum, buda size yakışan güzel bir bakış açısı..

tamamen katılıyorum, eteklerimiz de dökülmedik taş kalmadı maşallah:)

• Teşekkür ederim. :)

Taş bir şey mi, sanal ortamda, özel hayatlardan, adeta boy boy siteler dikilmiş durumda. :)

• var mesleiğim yazılımcıyım günüm pc başında geçer pazarlarıda dahil ve pcmi parmak izimle açarım maillerimde parmak izimle açılır özelim pcmi benden başk akulanan olmaz kullanacak olan msa üstünü kullansın kardeşim :)

1|0
    0|0
    • nickten belli:)

iyiymiş bu parmak izi süper rahatlık..

ama benim cadı kız uykumda alır o izi kopyalar yine yapacağını yapar gibi geliyor bana:)

• senin altta yazdığından kopyala yapıştır yaptım..

beni ilgilendirmez ilişki durumun deyince demek ki bu soruları ben yanlış algılayıp o cevabı vermişim o zaman pardon demek için..

• yine anlamadım kal sağlıcakla

• d şıkkı güzelmiş

1|0
    0|0
  • biraz var gibi.

1|0
    0|0
  • Adı "özel" olsa da hayatı "genel"leştiren, kamuya açan bizleriz belki de..

Bu yüzden fazla şikayet hakkımız yok.. Hırsızlara, gaspçılara, hackerlara, lamerlara..

Çünkü masum değiliz hiç birimiz..

1|1
    0|0
  • 12-13 yıldır ne cep telefonumu karıştıran var ne bilgisayarımı, ne özel eşyalarımı ne mutfağıma ne evimin düzenine ne çekmecelerim karışır ne ceplerim kurcalanır...

Özel hayat özgürlüğün lüksü, konforu yalnızlıksa evet sahibim...

2|0
    0|0
  • Kurcalanmıyorum benimkiler..

1|0
    0|0
  • evet .

1|0
    0|0
  • Var Tabi ..

1|0
    0|0
  • Bazen evet, bazen hayır.

1|1
    0|0
  • ks face i manituya sifresini verdim pc mi kardeslerim arkadaslarim cok kurcalar.teli kardelerim cok kurcalar.yani yok gibi :D

1|0
    0|0
    • Gibisi kalmamış , A şıkkına tam örneksiniz bence :)

• sen tedbiri elden bırakmamalısın demek ki:)

• aynen mesajlari silmek lazim her daim :D bide herseyi konustugum oluyo romantiklik cinsellik siyaset gorduler mi bu me dediler mi tartismak da istemiyo insan :D

• Günaydın öncelikle.. Sanada mutlu haftalar:)

Hayatta özgürlük ve lukslerim son derece yerinde karışanim ederim yok..

1|0
    0|0
  • özel hayat derken malesef insanlar çok meraklıda burası sadece özelim bilinmeyenim ;D

1|0
    0|0
  • eşke bir eşim/ sevgilim olsa da razıyım her yanımı kurcalasa mahsuru yok yani

1|0
    0|0
  • pazartesi böyle sorular sorulmaz :(

1|0
    0|0
    • kırdın beni, ne deseydim ne sorsaydım arkadaşım

_balıklar nasıl çiftleşir , fantazileri pozisyonları var mıdır, bilen gören var mı acep ? mi deseydim mesela:)

• hala buralarda lak lak yapacak uzuvlarım iyi çalışıyorsa ben de o yaşa gelmeyi isterim doğrusu:)

• bu iyiydi bak :) siz çok genç olmanıza rağmen bile şikayetçisiniz sanırım :)

Kızlar Ne Diyor 10

• evet var odamın kapısını hep kilitlerim, pc ye benden başkası giremez, cep telefonumda güvenlik kodu var benden başka kimse açamaz, şifrelerimi kimse bilemez,her şeyim kontrol altında biraz paranoyağım bu konuda

1|0
    0|0
    • bravo! sistem kurulmuş tıkır tıkır işliyor diyorsun..

keşke vaktiyle bende böyle yapsaymışım:)

• aynen bu konuda çok tedbirliyimdir, sen de öyle yap kafan rahat eder

• alışık olmayan ..te don durmuyor düşüyor:)şimdiden sonra alışkanlık edinmek zor işte o vazgeçsin istiyorsun..

• Kesinlikle özel hayat özgürlüğü lüksüne sahibim. Her açıdan hemde. Ve bu lüksümü hayatta hiç bir şey değişmem

1|0
    1|0
  • Fazlasıyla var. Hatta o derece kendime özel ki, biri de gelip şu hayatı tek yaşamadığımı hatırlatsın diye bekliyorum.

1|0
    0|0
  • Günaydın. Evet var

1|0
    0|0
  • Genel olarak kurcalanmaz..

1|0
    0|0
  • evet mutlaka. yoksa boğulurum ben. mutlaka sadece benim bildiğim şeyler olmalı.

1|0
    0|0
  • olmasa boğulurum ben.

1|0
    0|0
  • Günaydın evet var. Ama pek özel birşeyim yok ki olsa ne olucak

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • D şıkkı gibi olaymış