Neden utangaç insanların korkak oldugu algısı var

Neden toplumda boyle bır algı var utangacsan korkaksın. ben aksını dusunuyorum. belkı tıpsızım,o kadar zekı de sayılmam kızlarla konusmak laf cambazlıgı yapmak gıbı yeteneklerımde yok bır kızın gozunun ıcıne bakamam aynı masada dahı oturarmam rahatsız oluyorum sureklı elım yuzumde oluyor ama neden boyle olunca korkak oluyorum herseyı kabul ederım ama korkaklıgı edemem Allahın tek verdıgı ozellık bu bana cesaret neden ınsanlar boyle dusunuyor

0|0
311

En İyi Erkek Görüşü

• Cunku insanlar arsizligi ve utanmazligi cesaret diye yuttura bilmek icin atangac insanlari korkak olarak nitelemek zorundadir. :-)

0|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynen bende de aynı sorun var hoşlandığım birinin yanına gidip konuşmamam erkeklerle sorunum yok anlaşırım ama hoşlanınca durum değişiyor ama bu korktuğum anlamına gelmez çok saçma bende rahatsız oluyorum bu konudan Allah'dan başka kimseden korkmam çok rahatsız edici bir durum birde anlatamıyorsun he diyip geçiyorum artık

0|0
    0|0
    • bende sevdıgım degıl zaten kımseyı sevmedım duygusuzum ama nedense kızların yanında yuzum kızarıyor kıp kırmızı oluyorum

• bende öyleyim haksızlığa gelemiyorum.

0|1
    0|0
  • utangaçlıkla gelen hayatı kısıtlama duygusuyla gelişen güvensizliğin yerini korku kaplıyo bunu zamanla anlıya biliyosun.

0|0
    0|0
    • neyı kısıtlıyoruz sorması ayıp?

• yapmakta cekindin herşeyi.

Erkekler Ne Diyor 10

• biraderim çok utangaçlık iyi bir şey değildir tamam hoşlanırsın bir bayandan utangaçlık olur ona bir şey demem ama fazlası yanii örneğin; karşsında 2 kelimeyi bir araya getirememek, rahat olamamk sıkılmak konu bulamamak bazen bu karşıındaki bayana görede değişir o bayanın tavırlarıda senin kafanı karıştırabilir ve bu denli tutuk kalabilirsin bir yerde çok utangaçlık yaşaman normal olabilr ama heryerde çok utangaç olmak sorundur...

iş yerinde olsun iş görüşmeleri olsun yanii pek iyi geçmez bu şekilde daha bir çok alan var sadece kız yönünden düşünmüyorum az önce anlattıklarına baktım yani bu durumu çözebilir.z

0|0
    0|0
  • Gizli olarak yazmasaydın keşke...
    Bırak seni korkak sansınlar, dostum.
    Ben de çekingen yapılıyım ama gurursuz deilim.
    Haksızlık karşısında hayatta susmam,
    Öfkelenince kimse durduramaz beni, bilinç altımda ne var ne yok çekinmeden ortaya çıkartırım.
    Etrafımdakiler şaşırır, göründüğüm gibi olmadığımı söyler bundan dolayı...
    En güzeli de bu zaten. Artist tipli gider yapan şerefsizlerden olmaktan daha iyidir bence...

0|0
    0|0
  • karşı cinsi fazla gözünde büyüttüğünden olabilir mi.. Erkeklerle daha rahatsın çünki anlaşamayınca ne yapacağını biliyosun fakat bir kızla en basitinden söz dalaşına girsen cevap bile veremeyeceksin. Bu seni onların yanında çekinmeye zorluyor.

Cesareti sadece kavga etmek olarak da düşünme, o cesareti bir kızda dene, tanışma amaçlı kullan.. kesin çözüm =)

0|0
    0|0
  • utangaç insan efendi insandır.ağzından söz çımadan önce 40 kere o sözün nereye gideceğini düşünen insandır.kim ne derse desin efendi,adaplı olmak en iyisidir

0|0
    0|0
  • Az öncede benzer bir soru vardı.Biraz haklısın utangaç olmanla korkaklık alakalı değil ama cesur olduğun sonucuna nasıl varıcaz sana cesur olduğunu düşündüren şey nedir?

0|0
    0|0
    • cok sey yasadım ama burda anlatacak degılım

• Anladım yani sadece karşı cinsle olan ilişkilerinde çekingensin hatta seviyelisin o zaman da denebilir bu normal hatta güzel birşey zaman tersine döndüğü için herkes arsızlara pirim veriyor boşver.

Bu arada sünnetçiye kafa attıktan sonra sünnet işini hallettin mi malum o adam bir daha yanaşmamıştır sana :))

• sonra nasıl utandım :D 8 kısı tuttu kestıler

• herkes kızlara yavşadığı için sen onların gözüne anormal geliyorsun sanırım.Seninle asla dalga geçmezdim ben.Ki zaten geçilecek te bir durumun yok.Ya hepsinin ağzına sıçacaksın ki bunu yapmanı önermem ya da ortam değiştireceksin bu özelliğini gizleyeceksin.Güven bana

0|0
    0|0
    • her yerde aynı kı

• Keşke sadece bunlar olsa.Arkadaşlara ekle istiyorsan anlatayım sana buradan olmaz

• tamam

• aga bende hiç bir kızla göz göze konusamam bı kızın yanında durdummu heyecanlanırım bakamam yani elim ayağım düşer cesaretim olmaz , valla bu sorunu cevabını bende merak ediyorum

0|0
    0|0
    • aynısı var gercekten kasıyer kızdan para ustunu alırken ınsanın elı tıtrermı :/

• senın yıne kasıyer benım otobüsde telefon çalıyo utanıyorum Allahın verdiği birşey bu ama şükrediyorum , diğer erkekler gibi serseri olacağıma onun bunun arkasından bakacağıma laf cambazı olacağıma boyle utangac olmak gerçekten daha iyi kardeşim

• bu saydıklarını aşman lazım yenebılecegın şeyler bunlar fıtratında senın ınsanın gozune bakamamak yoktur bıraz degıstırebılecegın harektler olmalı degıl mı ?

0|0
    0|0
    • 22 yasında bırının altlatması cok zor

• aynen bende utangacım ama asla korkak değilim

0|0
    0|0
  • Başlığa göre cevap veriyorum. çünkü korkaklardır.

0|0
    0|0
    • neye gore korkak kardesım yavsak olmamak korkaklık mı?

• kardesım acık ve net konusucam neysem o cok sukur utanılacak bır yanım yok her acıdan kızların ılgısını goren bırıyım fızık olarakta dogustan ıyı bır fızıgım var ama bu utangaclık cok kucuklukten gelıyor bende suramdan buramdan kaynaklı degıl mesela sınıfta kız olmasın aslan gıbıyım 1 tane kız olsun agzımdan laf cıkmaz

• Bu korkaklıktır işte. dediğimde bu içinden bunu atman lazım 1 kez bir kızla konuş bakalım bir zorla kendini bak bakalım devamı gelicekmi gelmicekmi. aynı durumdan hepimiz geçtik. üstüne basa basa gidlilir. öyle HA diyince olmuyor. 1 kere la 1 kere konuş zorla bakalım devamı gelmicekmi. hem biriyle konuşurken kesinlikle elini yüzüne götürme karşı tarafa negatif elektrik verirsin. ve evet dediğim gibi bunların hepsi korkaklıktır. kendine çeki düzen ver bizde bu yoldan geçtik

Yükleniyor...