Neden ağrı yapar ve ne zaman geçer?

Ben bir aydır kickboks yapmaktayım . Geçen antreman yumruk çalıştık biraz ve benim kum torbasına vurdukça bileklerim acımaya başladı . Kum torbamızda allah yukar bir hayli sert belki ondandır ama başka neden olabilir ? Nasıl geçer ? Rica ediyorum klavyesi olan herkes cevap vermesin ..

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• yumruğunu tutuş şeklinden olabilir.bileklerini de güçlendirmelisin. yumruğu düz sıkı tut

1|0
    0|0
    • İşte bu sebeble olabilir çünkü önce sağ elim pert dedim solla devam sonra sol oldu :))

• evet :) hafif yan tutuyorsundur.kum torbası da boru değil bileklerini güçlendir de bir önce :):)

Erkekler Ne Diyor 8

• profesyonel bir eldiven kullanabilirsin veya elini sargı bandı body eldiveni serbest dövüş eldiveni vs spor malzemesi satan yerlerde bulabilirsin sargı bezi gibi bişeyle sarabilirsin bileğin incimiş olabilir ağrı çok şiddetliyse anladığım kadarıyla değil buraya yazabildiğine göre incimiştir bir bayan olarak düşünürsek doktora görünmende fayda var ayrıca bu soruyu neden gizliden sordun onu anlamadım ne var bunda :D

0|0
    0|0
  • belli bir güce ulaşmadan kum torbasında çalışmak yanlıştır hele birde kızsan

1|0
    0|0
  • burdakilere bakma sen

iki kum torbasına vuran, 1-2 sene salona giden kendisine boksör der

görmeden olmaz tabi ama senin gibilerin sorunu yüzde doksan yumruk tutarken kol bilek yumruk üçlüsünün aynı hizada olmamasıdır.

yumruğun dikey ya da yatay olması önemli değil ama dikkat edeceğin husus bileğin bükülmemesidir.

çok da takma kafana kısa sürede iyileşir.

yumruk tam oturana kadar bileği bir kaç kat fazla sar

0|0
    0|0
  • vuruş şeklinden kaynaklanabılır.birazda el tarak kemiklerinin güçsüz oldugu için olabilir.kıck box yapmadan önce ellerının ve kollarının guclu olması gerekir.

0|0
    0|0
  • 1 aylık çalışmayla kum torbasında çalışmaya başlarsan öyle olur. vücudun güçlenmeden lapa,torba dövmekten kaçınmalısın yoksa ileride ciddi sakatlıklara yol açabilir.

0|0
    0|0
  • bilek kasların mı ağrıdı yoksa direk bilek mi?

0|0
    0|0
  • Bilekten agriyorsa fast jel ya da voltaren jel sürdür ovdurarak geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • aşırı zorlama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir süre dinlen...zaten çok olmamış başlayalı

0|0
    0|0
  • incitmişsinizdir. kas gevşetici jelle masaj yapabilirsin. ağrısını azaltır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...