Günün tavsiyesi nedir?

arkadaşlar bazı tecrübeler için yıllır harcanır, bedeller ödenir, sizin tavsiyeniz ne , en büyük tecrübeniz, aldığınız ders ?///////

Güncellemeler:
kimseye güvenme, değer verme fazla genel dersler bunlar...

nasıl bir dünya bu ya benlik bir yer değil;) bende bunu anladım

0|0
18|26

En İyi Erkek Görüşü

• Gordugum en guzel soruyu sormussun. Benim ogrendigim hayattan NE biliyormusun kacinilmaz sonlari erteleme her son yeni bir baslangic olacak cunku. Atacagin her adimi onceden hesaplayip oyle atacaksin. Sonra yaparim diyerek sonraya birakmayi huy edinmeyeceksin. Kendini her anlamda gelistireceksin. Orhan gazinin ogluna nasihatini birkerede olsa okuyacaksin :)

1|0
    0|0
    • Seth edebalinin Osman beye nasihatiydi duzeltiyorum cok bilgelik ile soylenmis bir nasihattir

Erkekler Ne Diyor 25

• Asla kimseye güvenme. İnsanlarla birlikte yaşa ama, her işini her zaman güvendiğin kişiler olmazsa da nasıl hal edebileceğinizi planla.

2|0
    0|0
  • en büyük tecrübe başkalarının yaşadıkları sorunlardan ders alman onları görüp onların cekdiği sıkıntıları gördüğünde neler yaşadıklarını göre bilirsen neler yapınca onların düştüğü sıkıntılara gireceğini görürsen bu senin için çok büyük tecrübe olur ama onların bu sıkıntılarını göremeyip senin bu sıkıntılara düştüğünde kendin tecrübe edinirsen çok büyük hüsrana uğrarsın o yüzden her zaman cevrendekilerin yaşadığı sorunlardan ders çıkarman sana büyük tecrübe kazandırır...

1|0
    0|0
  • Carpe diem. Anı yaşa. Çok net.

Geçmiş geçip gitti, gelecek daha gelmedi.

Tek gerçek, içinde bulunduğun an, hayat da ANlar toplamı... :)

2|0
    0|0
  • Sen de seçmeli ders olarak, carpe diem'i al o zaman. :)

1|0
    0|0
  • Hayatta her zaman yalnızsındır

1|1
    0|0
  • 1.) En büyük aldığım ders yakınlarımdan arkadaşlarıma çok güvenmek. kime güvendiysem ondan dost kazığı yedim o yüzden dostuna hiç güvenmeyeceksin. iş yapmayacaksın bunu tek kişiden zarar gördüm diye demiyorum bir çoğundan gördüm. 5 parmağın 5 i bir değil dedim . aslından 5 i birmiş.

2.) Sevdiğin kıza ümit bağlamayacaksın en ummadık yerde seni şey gibi ortada bırakır gider. hazırlıklı olursan hayal kırıklığına uğramassın

1|0
    0|0
  • bugünü hayatının son günüymüş gibi yaşa

2|0
    0|0
  • Kimseye körü körü güvenme , Güvenipte hayatini onlara göre şekillendirme :) En büyük dersim bu oldu.

1|1
    0|0
  • fazla dürüst olmayacaksın, kaybedişlerin çok olur

1|0
    0|0
  • birini seviyorsan ve gercekten yalandan değil gercekler üzerine onun iyiliği için bile olsa vazgeçmemelisin savaşmalısın ...siz savaşın ben 5 sene kafamı vurdum yapmadığım için :S

1|0
    0|0
    • yanlış insanlar için savaşmamak lazım bir de

• bunda haklısın ama ben gercekten doğru insan için savasmadım ona üzüldüm o kdar sene :S zaten iç güdülerin sana yol gösterir

• Kimse icin uzun süreli uzulmeyeceksin yaklaşık 3.5 senemi heba etmiştim biri icin en sonunda kızın cok yanlış yollarda cok yanlış bir insan olduğunu ogrendim olan bir kac yılıma oldu ben kendimi haybeye harab etmiş oldum...anne baba abla kardeş Abi sağ yanındami gerisi hikaye

1|0
    0|0
  • fazla güvenme sırrını verme hafif bencil ol başkalırını takma kafana

1|0
    0|0
  • Kimse bokun kadar değerli olmasın.

1|1
    0|0
  • gözün arkanda da olsun

1|0
    0|0
  • veda hutbesini oku. 1400 yil once verildi bunun cevabi.

1|0
    0|0
  • kimseye fazla güvenmeyeceksin

kimseye fazla yüz vermeyeceksin bu kadar

1|0
    0|0
  • bimden sac şampuanı almayacaksın d: şeker kız candy D:

1|0
    0|0
  • gelecek günler var ve onları maf etme.

1|0
    0|0
  • hayal kurmamak. . kurduğun hayaller gerçekleşmeyince çok üzülüyorsun:(

0|1
    0|0
  • Kızlara güvenme :p

0|0
    0|0
  • Kendimden küçük birine asla güvenmemeyi öğrendim mesela.

0|0
    0|0
  • Muhakkak ki güvenmek

0|0
    0|0
  • kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyeceksin ...

0|0
    0|0
  • ufak tefek olumsuz seyler olur ya hemen üfler püfleriz lanet okuruz neden böyle oldu diye feryat figan koparırız ya işte anladım ki artık bunları kendine dert etme öyle şeyler yasadım ki artık bunları dert etmiyorum

1|0
    0|0
  • Hiç bir insana güvenipte kendini ona teslim etme...evlenmedne önce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• hayat çok kısa bir anlık bence bunu anladım

ve bu kısa hayatı yaşamaya değer en güzel halleriyle

2|0
    0|0
  • 1-Kime güveniyorsan bu güven aşırı derece olsada anlattığın şeylerin bir sınırı olması gerekdiğini

2-Hergün son günmüş gibi yaşa

3-Hayat güzel ama yaşamasını bilirsen her zaman olumlu düşün mutsuz düşünmek fayda etmiyor

4-Olaylara çok fazla karışma sen suçlu çıkarsın

5-Karşındakinin sana dawranlığı tavrın her zaman 1 adım ilersinde davran

2|0
    0|0
  • zaman çok değerli

0|0
    0|0
  • :)kimseye ön yargı ile yaklaşma..ön yargı aklın kör kuyusudur.

1|1
    0|0
  • ederinden fazla deger soytariyi kral eder herkese hak ettigi degeri vercen kendinden baska kimseye guvenmeyeceksin

1|0
    0|0
  • Her insana inanmayacaksin.

Birini seviyorsan fazka belli etmiyeceksin cunku simariyorlar.

Bir seyleri basarmak istiyorsan mucadele etmen gerekirmis oyle ki herkesin ayagina gelmiyor hersey

1|0
    0|0
  • kimseye fazla değer verme

1|0
    0|0
  • Allah'a dayan tevekkül et:)

1|0
    0|0
  • Tırnağın varsa,başını kaşırsın.

1|0
    0|0
  • gereginden fazla deger vermiyeceksin.. gereginden fazla güvenmiceksin.. bunlari ögrendim, ders oldu ..

1|0
    0|0
  • profil foton çok kötü canımm ya yaratık gibi midem bulandı resmen :((

1|0
    0|0
  • Aklın varsa alışma.

1|0
    0|0
  • Kimseye çok fazla güvenme

1|0
    0|0
  • Kimseye hakettiğinden fazla şans verme değiştine inanma

1|0
    0|0
  • Babana bile güvenmeyeceksin

0|0
    0|0
  • Neymiş bir kız bir erkeğe gidip duygularından bahsetmemeliymiş, aşkından geberse bile...

0|0
    0|0
    • bu kadar büyütmemek lazım , hiç bahsetmeyince ne olacağını bilemezsin, olmayacaksa olmaz ama daha az zaman harcarsın bence

• Yokkk büyütmedim ya, hani böyle önüne bakan kızlar var ya onlardandım işte.. Ama aşk ne zaman gelip sana ne yapacağı belli olmuyor ki.. 8 ay bekledim, öldüm öldüm dirildim, o da zorla söyletti, eee ne oldu arkadaşım kötü emellerine alet etmek istedi.. Hani masum olunca kızlar iyi olurdu, ğrendik öyle değilmiş. Önemli olan zihniytmiş.. Ölse miydim ne ben aşkından yaa...

• bu hayatı cennete çeviren de zindana çeviren de hayatındaki insanlardır... ne gelirse insandan geliyor.

0|0
    0|0
    • bence kendidir. tercihlerimizi biz yapıyoruz

• İşte bunu göz önünde bulundurarak tercih edeceksin yaanii

• kimseye guvenmemen gerektigini anladim

1|0
    0|0
Yükleniyor...