Kapat

Umreye gitmek istiyorum....

Arkadaşlar umreye gitmek istiyorum..kaç gün sürer?ne kadar para lazım?borcu olan gidebilirmi?

En önemlisi de ben açığım döndüğümde de açık olcam..kapalı olmayan umreye gidebilirmi?

Ve ablam bana senin yaşın genç ve günahkarsın günaholarak kendini temizlemeden umreye gitmeye hakkın yok dedi doğrumu?

Lütfen bilgisi olanlar cevablasın

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşlanınca günahlarından arınıyor musun? Ablanın düşüncesi saçma bence. Borcu olan gidemiyor diye biliyorum. Bunun dışında, dini konularda, açık-kapalı şeklinde, şekilci olmamak gerektiğini düşünüyorum. Kimin ne kadar imanlı olduğunu, sadece Allah bilir. Önemli olan, insanın içindeki niyettir bence.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• valla hayrlısıyla git hayırlısyla gel.Ama gidenlerden dinledim heryer en lüks otaller bile çok pis insanlar kaba saygısız bunlara hazılıklı ol.Et asla yenmez orda nlatıklarıan göre.Yanında Nurofen c vitamini gibi haplar al.Bol Bol çubuk kreker vs al bavuluna.Tek mi gideceksin?

1|0
    0|0
  • Allah şimdiden gönlüne göre versin ama ablacığın yanlış düşünüyor diyeceğim lakin şu da bir gerçek sen oraya bol bol dua ve ibadete gideceksin döndüğünde tekrar açılacam demişsin ki bu olmaz çalışıyorum vs vs diye bilirsin ama bu olmaz ozaman yaptığın ibadetin anlamı kalmaz değilmi bak bu yüzden bende gidemiyorum oraya gidecen bol bol dua ibadet ALLAH cc herşey isteyecen sonra gelecen hopp eski günlere bana göre kendim için konuşuyorum riyakarlık yapmanın anlamı yok

0|0
    0|0
    • umreye gittikten sonra insanlar açılabilir insanların kafasındaki bez parçası onları iyi yapmaz kötüde yapmaz ibadet gönülle beyinle ilgilidir

• ben sana ne desem boş polemik yapmaya gerek yok o bez parçası ayeti kerimede böyle geçiyor.

[yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı h�riç, z�netlerini [z�net takılan yerlerini] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [N�r 31]

• rabbim bizlerede nasip etsinde 2500 tl yeter sanırsam kapanmanın bir zarari var mısana aksine faydası var ğünahkarsın derken hepimizin günahı var tövbe et esas tövbe yeri orası rabbımde kabene geldim mübarek topraklara geldim bu zamana kadar sana layık bir kul olamadım yanlış yaptım sen beni affet dini islam üzere doğru yol üzere beni daim eyle de orda hem peygamberimiz hz muhammed mustafa sallallahü aleyhi ve sellem benim kabrimi ziayret edene şefaatim vacib olur diyor

0|0
    0|0
  • bence sen hele bir git

ne olacak dönünce bakarsın

0|0
    0|0
  • Umre bir ziyarettir, hac gibi değildir. Kim ne derse desin istiyorsan mutlaka git.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...