Nedir bu tapılırcasına güzellik merakı???

Televizyonda diziye gözüm takılmışken aklıma takılanı da sorayım dedim...

Şimdi bu adı önemsiz dizide, adamın biri karısına boşanmak için ne isterse vereceğini söylüyor üstüne baya (yalan yok şimdi) güzel ve genç kadınla evleniyor.

Gelelim sorulara...

Çok muhterem bu sorunun nedenini bilen ve doymak bilmeyen baylar, nedir bu çığırından çıkan güzellik merakı?

Nerede o eski beraber yaşlanma hayalleri? Nerede kaldı sevgi, saygı, sadakat, itibar, hoşgörü, minnet...? Bazı erkekler abuk sabuk nedenleri ileri sürerek bahane ediyor belki... Hadi bunu geçtim özellikle bütün hayatını eşine adamış kadınların günahı ne? Çevremde görüyorum bunlar yok falan demeyin bana. Hatta tanıdığım Alman kadını vardı, size yemin ediyorum 2 çocuk doğurmuş ama nasıl taş! Eşi de Türktü o güzelim kadını aldatmadığı kadın kalmamıştır heralde... Bir de müslüman olup örnek olacak bunlar güya...tüüü! sonucunda boşandılar malesef..

Türk kadınına gelince daha bir farklılar, daha bir anaçlar... Hayatını adıyor, çocuklarının anası oluyor, ev işlerine uğraşıp duruyor, kaynanasını, dıdısını bıdısını çekiyor ama eşi ne değer veriyor ne de ''Rabb'imin emanetidir'' deyip sahip çıkıyor. Bu sefer doğal olarak kadın yıpranıyor, daha kolay yaşlanıyor.

''Bizim Türk kızları çok trip atıyor kendini bir şey sanıyor diyorsunuz'' da arada bir özeleştiri yapamaya ne dersiniz? Çoğu kadın eşleri ile evlenirken servet sahibi, güçlü, yakışıklı vs bir adamla evlenmiyor ama hanımlar kolay yaşlanınca da bu sefer ikinci plana atılıyorlar. Nedir bu özgüven fışkırması? Neden beraber ömür geçirmek, beraber yaşlanmayı tercih etmez bu gruptaki adamlar?

Bu arada ev işleri demişken, erkekler adam gibi adam olduktan sonra ev hanımları bunu emin olun bunu severek yaparlar (istisnalar dışında) ya da çalışan hanım alan beyler de azıcık işin ucundan tutmaya çalışsalar hayat daha güzel olmaz mı? Kadın da kendine daha iyi bakma fırsatı bulur... Mesela arap ülkelerinde.. Kadın çocuğunu emzirmiyor, ev işini bırakın yemek yapmayanlar bile var. Amaç kocasına daha güzel görünmek, daha iyisi olmak ama her ne kadar bir bayan olarak süslenmeyi ve alışverişi sevsem de (bizim kızları bilmem) ben böyle bir hayatı tercih etmezdim, kadınların konuştuğu marka olmuş ikide bi, annelik de yok adam gibi geriye sadece cinsel obje olmaları kalıyor heralde... Zaten lisedeyken psikoloji dersinde işlemiştik bir kadının anne olmaya da ihtiyacı vardır...

Her neyse bizim adamlar paraları olsa da buna razı gelirler miydi acaba? Rus kadınlarını duyar gibiyim. Emin olun panpalar güzele her yerde her zamangüzel derim. Rus kadınlarını ben de çok beğenirim, hatta en güzeli Rus kadınlarıdır bana göre, şanslılar... Neyse bu yazım sayesinde artık Türk kadınını da es geçmemiş olun en azından. Evet, hadi bakalım cevaplar lütfen:D

Dipnot: Irkçı değilim.

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• dinle sevgili mi?

0|0
    0|0
    • hahahaha gülmekte yerlere yattım:D çünkü o güzel sarışın olan kız adamdan çok daha fena anladığım kadarıyla:D (belli etme kimseye:P) ama adamın ilk eşine karşı yaptıkları beni daha çok üzmüş olmalı ki o kadının yönünden ele aldım diycem ama yazmaya başlamıştım zaten can sıkıntısından, çevremde gördüklerim de aklıma gelince böyle bir yazı çıktı sabah sabah:D:D:D

• teşekkür ederim bu arada

• :D :D rica ederim:D geliriz inş.:D

Erkekler Ne Diyor 16

• offf insan okuyacak bunu insannn. Neyse başlıktan anladığım kadarı ile güzellik insanın ruhunu okşar, gözünü her çevirdiğinde o ihtişamı görmek istersin.

Ayrıca bizim kadınlarımız rus kadınlarının çeyreği etmezler, neden diyecek olursan onların ailevi yaşantılarında erkeğinin ayağına kadar yıkayıp, dayakta yeseler erkeğimdir döver derler.

Ha yanlış anlama kesinlikle dayağa karşıyım ve eşit haklardan yanayım. ayak yıkama gibide beklentim yok.

Fakat bizim kadınlarımız malesef tam bir kezban olarak yetişiyorlar. İnsanın kusası geliyor bazen.

0|0
    0|0
    • cevabı okudum da tüh dedim... bu yazı senin gibi düşünenlere yazılmıştı halbuki...

• haa unuttum işte zaten ben orda yazdım kii bunun sebebi gene genelde erkekler oluyor. bütün iş güç kadına bırakılınca kadın kendini unutmaya başlıyor. neyse tekrar tekrar yazmaya gerek yok

• kısa yazsaydın okurdum. ben şahsen kadınıma ne yemek yaptırırım ne temizlik. buna rağmen anaçsa, o beni aşar.

• sabah sabah iyi üşenmedn yazmışsın :)) hepsini okumadım ama olay şu bence: bizler yavaş yavaş batılılaşıyoruz. batı da da eskiden uzun süren evlilikler bir yastıkta biten ömürler varmış ancak son 1,5 yüzyılda bu durum gi gide değişti ve tüketim kültürünü özendiren para babaları kadın ve erkek açısından tüketimi dayattı onlara. çünki yeni bir eş demek her şeyin yenilenmesi demek bu da tüketim kültürünün beslenmesi demek. batı şu anda bu durumda çok dandirik sebeplerden boşanıyorlar ya da hiç evlenmiyorlar. bizlerden tv,pc aracılığıyla aynı kültürü alıyoruz. kadınlar bir zayıflama ve güzelleşme yarışı içindeler erkeklerde bunlar için en zayıfını ve engüzelini almak istiyorlar. ancak bu güzellik vesaire sonu olmayan bir durum her zaman daha güzeli vardır. ve nihayet daha güzelini bulmak ve ayrılmak istemek kaçınılmaz oluyor. bizleri batılı toplumlar dediğimiz güruhtan ayıran şey dinimizdi ancak bizler önce dinimizi gelenekleştirdik daha sonra da geleneklerimizden kurtulmaya başladık. çünki birileri bize "siz hala annennizin margarinini mi kulanıyorsunuz?" diyerek küçümsedi aşağıladı. aşağılanmak istemedik ve hala annesinin margarinini kullanan kadınları değiştirdik. mesele daha uzun aslında ama neyse yoruldum :))

0|0
    0|0
  • Öylede Güzel Böylede güzelll :))) ♥ link

0|0
    0|0
  • Öncelikle sabah sabah nasıl kustun kinini okurken yoruldum ama pes etmedim :D İkincisi kesinlikle haklısın. Evde bekleyen biri varken başka taraflara giden erkeklerin savunulacak yanı yok. Ama biliyo musun japonyada kültür böyleymiş? Üniversite hocam anlatmıştı baya gezmiş görmüş geçirmiş bir kadın. Eşleri dost tutabiliyormuş ona ev açıp haftanın yarısını onla geçirip diğer yarısını da karısıyla geçiriyormuş. Kültür böyle olduğu için de kadınlar bir şey diyemiyormuş.(Japonya idi galiba ya Çin miydi yoksa? Japonya büyük ihtimal.) Yani bu duruma da şükür o kadar yozlaşmadık daha milletçe. Bence senin değindiğin erkeklerin bunu yapma nedeni kadınlarının onlara ihtiyaçları olduklarını bilmeleridir. Ekonomik özgürlükleri olmadıkları için boşanıp çekip gidemiyorlar da. Sonuçta, haklısın :)

0|0
    0|0
    • kin değil yahu:)) ordan konu açıldı erkeklere eleşteri müstehak oldu gibi düşün :)) teşekkürler:)

• ama şimdi kadının ilk eşi yollarda düştü, şuurunu kaybetti çok mu etkilendim panpa ya?:D

• Etkilenmemek elde mi? :D Allah ım ya tamam etkilen de bize niye kin duyuyosun :D

• Çok fazla yazı yazmışın tamamını okumadım ama sadece şunu söyleyim.. insanları bastırılmış duyguları yoldan çıkarır ve onun cezasını çeker..bu dünyada herkesin alnına yazılmıştır bir eş... güzellikler gelip geçici .ne güzel söylemiş mevlana "Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca" herkesin sevdiği kendine güzeldir... Yusuf ile züleyha filmini izlemeniz veya romanı var onu okursanız.. Hz. Yusuf un sabrını görüceksiniz.. zamanında çok çok güzel kızlarla çıktım ama nedense hiç birinin aklını beğenemedim arkadaş... sabır işte sabır:)

0|0
    0|0
  • Derenun kenarina otur güzelum otur,

Gönül kimi seversa dunya güzeli odur.

1|0
    0|0
  • aslında bu konu toplumsal bir sıkıntı iki tarafında isteklerinde ki keyfiyyetlere baktıgımız zaman ekseriyetle özenti meraklılıgı var yani ne istediğimizi bilmeyen ya da karakter olgunluğu pekişmeyen hareket algılamızdan kaynaklı bir bakımda insanımızın nasıl yetiştiği duruma da bakmak gerekiyor çocugun ailesinden almış oldugu eğitimde buna bağlı yani iki yuzlu toplum oldugumuzdan kaynalıyor hayatı nasıl biçimlendirelim diye bir amaç olgusu yok çoğu kez ne oldum manyaklığı mesela . ortak bir karakterde olamıyoruz eşler arasında ki durum bu erkeğin istegine kadın, kadının istediğine erkek cevap verememekte aşkı ,sevmeyi. hayatı , şartlarız çoğu kez yani bunlar bazılarında maddi olanakda dır ya da kişilik bozuklugundadır .

0|0
    0|0
  • yazıda sitem sezdim ama bu sitem ksye gelmeden önec varmıydı öncelikle onu sormak gerekir.

Hani o özgüvenli yani Türk kızlarını beğenmeyen erkekler daha evlenme aşamasına gelmemiş gönül eğlendirme peşinde koşanlar değil mi?Türkün Alman a yaptığı onun karakterini gösterir , mesela senin baban aldatmışmıdır yok veya yakının.Yani bunlar uç örnekler ,sesi çıkanlar her zaman haklı değildir

0|0
    0|0
    • bizde ve bizim ailede böyle şeyler olmadı çok şükür:)) çok gezen biri olarak çok gördüm diyeyim. sitemden ziyade iki de bir Türk kadınını yetersizmiş gibi seziyorum burda ks'de eleştiriler kızların yaptığından çok gibi gözüme çarptı. sitem diyebilirsin bilmiyorum bende... Almandan örnek verme nedenim sadece türk kadınlarına değinmek istemedim:) aa bide unutmadan evlenme aşamasına gelmeyenlere bişey demiyorum:D diziden yola çıkarak bir yazayım dedim çevremde gördüklerimi de bağdaştırınca böyle oldu

• anladım ama ks baya etikii omuş anlaşılan burda da zaten ciddi olmayan cevaplar olduğu için çok dert etmene gerek yok sabah sabah elini yordun bu kadar ah ah

• hahah dert değil kin değil ya:D

• Böyle insanların ilk önemsediği şey dış görünüştür. Ellerindekinin değerlerini anlamıyorlar malesef. Bu durumda sadece erkeklerin suçu yoktur onuda belirteyi arkadaşım.

0|0
    0|0
    • peki neden?

• tabii ki ben bu konuda erkeklere hak veriyorum. ama benim ele aldığım konu bu yönde değil, erkeklerdeki güzellik takıntısı ve yukarıda yazdığım gibi masum kadınların erkekler tarafından yıpratılarak aldatılması. yazımı okudun mu ki?

• Okudum biraz arkadaşım. Senin yazdığın önceki yorumdan dolayı böyle birşey dedim. Senin değindiğin konuda erkerkler tabiki de haksız, kadınlarda kendilerine bakmaları, altta kalmamaları gerekir arkadaşım.

• şuan okuyorum ama bloga yazaydın iyiydi

0|0
    0|0
    • sabah olmuş yaa:)) baya uzamış hakket:)

• çok uzun yazma... sıkılıyor insan

0|0
    0|0
  • çok uzun okumak zor

0|0
    0|0
  • okuyan var mı ?

0|0
    0|0
  • çok uzundu ama aralardan okudum bısı anlamadım :)

0|0
    0|0
  • kader ...

0|0
    0|0
  • bu ney la roman yazmış :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ales sorusu gibi hem uzun hem karmaşık geldi bana kusura bakma yorumsuzum

0|0
    0|0
  • Yahu hep erkekleri eleştirmişsin . Senin çevrende hep adamlarmı aldatıyor kadınları. Türk kadınlarını övmüşsün iyi hoşta onlarında olumsuz yönlerı var unutmamak lazım.

0|0
    0|0
    • bebeğim haklısın farklı bir konuyu bu yönünden ele almak istedim. :)

• Ana fikir alman kadındı herhalde kardes ben de uzuldm kadincagiza naparsin nankor iste bunlar.

0|0
    0|0
  • Oldu sen bir kitap yaz biz bastırırız

0|0
    0|0
  • bunu kim okuyacak :(

0|0
    0|0
  • üşendm ama okudum sonuna kadar haklısın abla :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...