Evlenir miydiniz ayrılır mıydınız?

müslümansınız ve sevgiliniz ateist, evlenirseniz kendinizin de kafir olacağını bildiğiniz halde evlenir miydiniz yoksa o kişiden ayrılmanın yollarını mı arardınız?

0|0
29|15

En İyi Kız Görüşü

• Evlenmem, ayrilirim.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 28

• ateistlere laf söylediğimden değil inancım ne evlenmemi ne de flörte zaten izin vermiyor heleki inanmayanla başlamadan biterdi yani

1|1
    0|1
  • ayrılmanın yollarını arardım

0|1
    0|1
  • sevgili olmam bile yanlışken evlilik hayatta olmaz.

0|1
    0|0
  • Atarlı olmaya gerek yok. Çoluğum çocuğum olur o züriyetten; kaldıramam. Evlenmem.

0|0
    0|0
  • burada evlenmezdim, ayrılırdım yazanların hepsi tek kelimeyle 'saygısız'. sen zaten bir insanı tanıdığında onun din konusundaki düşüncelerini bir bilemedin iki buluşmaya öğrenirsin. müslümansan ve karşındaki ateistse senin de 'evlenmem, tüü kakasın sen' düşüncen varsa sevgili olmadan görüşmeyi keseceksin. ben inanmıyorum, kendimce sebeplerim var ve bugüne kadar arkadaşlarım da sevgililerim de buna içerlemediler. inanmayanlar ya da ateistler sana sen niye namaz kılıyorsun, oruç tutuyorsun ya da inanıyorsun diye diretmiyorlarsa sen de ona yapmayacaksın.

0|0
    0|0
  • üç tane ateist tanıdığım var.. üçüde sorunlu.. her ne kadar inançları olmasa da kafalarında henüz bazı şeyler oturmadığı için etraflarındaki insanları mutsuz etmeye çok meyilliler.. bencil ve merhametsiz olduklarını gözlemledim.. herkesin düşüncesine ve inançlarına saygılıyım ama bir ateistle evlenseydim mutsuz olurdum eminim..

0|0
    0|0
  • İnandığımız şeyler aynı değilse birlikte bir hayat zor olurdu zaten.En başından çok sağlıklı olmaz ilişki.

0|0
    0|0
  • Karşımdaki kişiyi sevmem yeterli insanları inançlarına göre ayıran zihniyetten değilim ayrıca o benden müslüman olduğum ya da sahip olduğum inançlar için ayrılmıyorsa bende böyle adice bir şey yapmam.

0|0
    0|0
  • Ben evlenirdim, inanç kişinin beynindeki öznel düşüncedir. inançsız biriyle aynı hayatı paylaşmkla bozulmaz. ama iki tarafında birbirinin görüşlerinde aşırı hassas olması şart. mesela inanan namaz kılıyorsa inanmayan niye kılıyorsun diyekarışmamalı. ya da inanan inanmayana neden oruç tutmuyorsun çok günah gibi nutuk çekmemeli

0|1
    0|1
  • aşkımdan gebersem de evlenmem.

ki öyle birine aşık olmam , bilmeden olurum belki ama ateist olduğunu söyledikten sonra biter benim için

0|0
    0|0
  • Ateist biriyle evlenmem.

0|1
    0|0
  • seviyorsam arada gercekten bir ask varsa neye inandıgı kime taptıgı umrumda olmaz

0|1
    0|0
  • Ateistlerde tip yok.nasıl bakıp aşık olupta evleneyim yahu.

0|3
    0|0
  • Eğer Müslümansam sevgili yapmazdım ki.

0|1
    0|1
  • bu işler hep böyle zamanında almanyanın yanında olduk diye yenik sayılmıştık

0|0
    0|0
  • evlenince ben niye kafir olayım, zaten evlenmezdim müslüman bir kadınla gayrimüslim birinin evlenmesi caiz değil

0|1
    0|1
  • Evlenirim. Kişilerin inançlarından ziyade başka şeylere önem veriyorum

0|1
    0|0
  • sevgili olmadan düşünmek gerek dini açıdan uymuyorsak sevgili olmam en başdan !

0|0
    0|0
    • ayrıca ! din mezhep siyasi görüş karşıt görüş görüş farklılıkları çok önemli unsurlardır ilişkilerde başlarda belli olmaz ama ilerledikçe anlaşamamazlıklar mutlak çıkar ! bu durumda ise insanlar rencide edilmez kırıcı olunmaz bir şekilde ilişki sonlandırılmalır bence

• çok güzel söyledin

• !helal olsun kız sana! işte Türk Kızı:)

• Ben esimin bana gore daha dindar olmasi isterken ateist olmasi cok zor bir durum olurdu. Yurumezdi sanirm

0|0
    0|0
  • Yollarını arardım ama ben,benim dinimden olmayan biriyle sevgili olmazdım.

0|0
    0|0
  • en başından sevgili olmazsın

0|0
    0|0
  • Müslüman yapardımm:D:DD

0|0
    0|1
  • atesıt oldugunu bılırsem zaten evlılık gıbı bısı dusunmem o noktaya gelmez ılıskı son bulur

0|0
    0|0
  • evlenmezdim

0|0
    0|0
  • Ateist olup doğru ve düzgün düşünen ahlaklı kişiler de var .

0|0
    0|0
  • ya o müslüman olur ya da ayrılırız

0|0
    0|1
  • sevgilinin ateist olması ayrılma nedeniyse zaten aranızda bir sevgi yokmuş derim :) herkesin inancı kendine aranızda gerçekten bir sevgi varsa bu engel değildir. bende ateistim ama sevgilim değil ama birbirmizi çok seviyoruz..

0|1
    0|0
  • eski sevgilim ateist`ti bende mi ateist oldum :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• cocuklarıma olan sorumlugumun başında dinimizi öğretmek bilgilendirmek var.

yalnız olmaz bu işler

ayrılırım.

0|1
    0|0
  • Ateist olduğu için sevdği kişiden ayrılan insanda beyin olduğundan şüphe ederim. Saygılar.

2|1
    2|1
  • Onu imana getirirdim dostum :)))

1|1
    0|1
  • Dostum hristiyan yahudi olsa evlenirsinde ateist olayı biraz sakat bu senin gönlünle alakalı gönlün Allah aşkıyla yanıyorsa zaten o kızdan vazgeçersin gönlün o kızı seçiyorsa zaten imanında sıkıntı vardır nüfüs cüzdanında müslüman yazıyo diye müslüman olunmaz ;)

0|0
    0|0
  • evlenmezdimm

0|1
    0|0
  • Evlenmem, çok büyük fikir ayrılığı olacağı için zaten yürümezdi o iş.

0|0
    0|0
  • 4 kişi ile çıktım.

1. musevi

2. hristiyan

3. ateist

4. alevi

ayrılık sebepleri: din :D

o iş sen istemesende ayrılığa gidiyor

0|0
    0|0
  • Onu müslüman yapmanın yollarını arardım. Aksi halde ayrılırdım, çünkü din her şeyden önemlidir. Tabii sizin için durum böyle değilse evlenin.

0|0
    0|0
  • ayrılırım, aslında konu ateistlik değil; kısaca ben müslümansam o da müslüman olacak:Pp

0|0
    0|0
  • hayatta üç çeşit insan tehlikelidir dağdan inen sonradan gören dinden dönen

0|0
    0|0
  • müslüman olmasını sağlamaya çalışırdm olmuyosa ayrılırdm

0|0
    0|0
  • hayır canım ne alaka. sen kafir olmazsın ama nikahın geçersiz olacağı için zina yapmış sayılırsın. günahkar müslüman olursun. dinimize göre bu engellenmiş ama ben günahı göze alırım dersen sen bilirsin.

0|0
    0|0
  • abı sen dırek sonuca gelmıssın nerden bılıyosun benım onu musluman yapmıyacagımı bu kadar uç sorular sormayın yahu tabı kı ateıst olacak devam edıceksem kaçardım ne kıl sorular ya sınır oldum

0|0
    0|0
  • arkadaş cevaplardan anladıgım bu insanlar seni ayıracak! bence sonra pişman olursun!

0|0
    0|0
  • sen niye kafir olasınki ? sonuçta onun işlediği günahları sana yazmıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...