Saç uzatmak için neler yapıyorsunuz?

Sorum kızlara ama her iki taraf ta bilen birileri cevaplayabilir tabiiki.

Benim sorunum şu, saçlarım çok cansız kaldı ve 2 senedir uzamıyorlar. Nedeni ise şuuu; düzleştirici.

Her gün yakıyorum resmen saçlarımı. Bu aralar tatil diye çok yapma fırsatım olmuyor, ama elime verseler yine yaparım o düzleştiriciyi.

Her neyseee, saçlarınızın uzaması için uyguladığınız ve faydasını gördüğünüz bir karışım marışım var mı ? Veya bir maske? Veya başka bir ot mot birşeyler? Deneyen bilen birileri yorum atarsa çok hoş olur mesela :)

0|0
18|13

En İyi Erkek Görüşü

• duşunu al, saçlarını güzelce durula

havluyla bir güzel suyunu al

sonra

kızılcahamam maden suyu ile (meyve katkılı olanlar değil, doğal olanlar, doğal olsun herhangi bir markada olur) saç diplerin dahil iyice yedirerek tekrar yıka.

havlu ile ıslaklığını hafifçe al

sakın düzleştirici veya kurutma makinası kullanma

bir havlu al ensenden boğazına doğru sar (ortalığı ıslatmamak için) ve saçlarını kurumaya bırak.

2 haftaya kalmaz farkı görürsün.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• offfffffffffffffffffffffffff bıktım anasını satayım şu soruları cevaplamaktan

çam terebentin badem yağı yılan yağı al GEL!

2|1
    0|0
    • aynen benim yağ karışımı ama yılan yağsız :D

• Levonun saçlarını kıskandım ha :D aynı anda yorum attık yanlıs olmasın :D.d

• ne çektin be levo artık kızlarsoruyorda meşur oldun be levo :D

• Saçına zarar verecek şeyleri yapma.

Saç kurutma makinesi ile uzun uzun kurulama zarar görür , tarayacağın zaman taramayı kolaylaştıran maden sulu ürünler kullan(sarı kız'ın ürünleri var).

duş arkasına 3-4 günde bir uygun bir saç kremi kullan.

Bir de ben saçımı nemli bırakıyorum duştan sonra uzatıyormuş , besleniyor , işe yarıyormuş diye duydum ama emin de değilim.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim, kurutma makinesini çok kullanıyorum çünkü kendi halinde kuruyunca , bir de üzerine tarak sürünce çok kabarıyor saçım.

• Ahaha pek bir yüzsüzüm.

• Anladım ben anladım :D

• 2002 FIFA Dunya Kupası için Japonya ya saçlarını kazıtarak giden Ümit Davala : link

2002 FIFA Dunya Kupası'ndan gelir gelmez ertesi gün PEPSI nin reklam yüzü olan Ümit Davala : link

Futbolcular günde en az 3 defa saç yıkarlar her antremanda. Terleme, saç uzaması için güzel bir yöntem. Terledikten sonra ki duş daha güzel. Ayrıca her duştan sonra saçlarını "düz tarak" ile taramalısın..

Düzleştirici den uzak dur

0|0
    0|0
  • Saçın yapısında bulunan maddeleri dışarıdan yeterli miktarda alırsanız eğer genetik olarak bir engel yoksa saçınız normal bir şekilde uzar. Günlük diyetinizde şunları tüketmeyi deneyebilirsiniz;

-Biotin içeren gıdalar

-Çinko ve selenyum içeren gıdalar

-Harnup

-B12 vitamini ve demir içeren gıdalar

0|0
    0|0
  • bioxcin kullanıyorum gayette etkisini gördüm :)

1|0
    0|0
  • hakiki zeytinyağı sabunuyla köppürte köppürte yıkıyorum

1|0
    0|0
  • kendi kendine uzar

0|0
    3|0
  • Saçlarına şampuandan başka hiç birşey sürme ama çok elektrikleniyorsa sadece üstünden içine işlemeyecek şekilde saç kremi sür. Pantene marka şampuan kullan. Benim saçlarım bu şekilde hızlı uzadı :)

0|0
    0|0
  • ben sadece hergün soğuk duş alıyorum ve normalden daha çabuk uzuyo

0|0
    0|0
  • saçın dökülüyor o zaman sarmısak sür

0|0
    0|0
  • kız var dediler geldik :D

0|0
    3|0
  • kestirmiyorum, yıkıyorum su ile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Ben yağ karışımı uyguluyorum hem gürleşiyor hem uzuyor. ve şampuan kullanmıyorum..

benim de saçlarım düzleştiriden mahvolmuştu. 5 6 senedir şampuan kullanmıyorum. geçen sene bir yağ maskesi yaptım sonra kırıkları aldırdım. düzeldi saçım...

bu sene yeniden düz. ile mahvoldu. yine yağ kullanıyorum şimdi toparlanıyor yeni yeni.

Ha bu arada kırıklar içinde brezilya fönü çektircem. bakım yani kırıklar tamamen gidiyor. kestirmeye korkuyorm kuaförler mahvediyor

1|0
    0|0
    • Ne ile yıkıyorsun saçını peki? :)

Yağ maskesi nasıl bir şey? BADEM SUSAM felan karışım mı yapıyorsun?

• çoook tesekkurler faydasını gördün değil mi :? :)

• evet tabiki :))

• takinti gibi bisey olmus o duzlestirici :)

eskiden maske yapiyordum kendi ellerimle biseyler karistiriyordum uzamasini amaclamiyordum ama parlamasini amacliyordum...

sonra argan yagi surdum, daha da saglikli olsunlar diye

simdi ise saclarimi kendim kesiyorum, modeli kotu bile ciksa elimi alistirmaya kararliyim sacimi kendim kesmeyi becermeliyim diye dusunmekteyim, uzamasina da katki sagladigini dusunuyorum bu durumun, yani ben iki haftada bir keser oldum makasi elime gecirdigim gibi kesip atiyorum :D

bilemiyorum bir onceki kestigimde fena stres yasamistim :) sonra da sekil vermek icin kestim ama kesmemeliymisim :D

yani onerecegim ise hafif ama cok kisa (benim yaptigim gibi degil) ara ara uclarindan kes :)

1|0
    0|0
  • tatlım ben saç maskesi yapıyorum belimde ve gür saçlara sahibim tabi ki genetik ama maskemin de pozitif yararlarını fazlasıyla gördüm. bir kız arkadaşım var onun da çok gür canlı uzun saçları var. ikimizin saçlar bayağı göze batıyor ben zeytinyağı maskesi yapıyorum o sirkeli suyla maske yapıyor.

1|0
    0|0
    • Nasıl yapıldığını biraz bahsedermisin canım müsaitsen ? :)

• Eveeet gördüm canım saçlarını güzellerr :) maşallahı var da merak etmiştim. harika formülmüş tesekkur ederimmm emek verip yazmıssın :)

• rica ederim ne demek :) dene sen dene pişman olmiycaksın

• canım düzleştiriciyi bırak bir süre ve şampuanına marketten bepanthen..vb saç ampülleri al şampuanına karıştır. içine badem yağı , çam terebenti de koy. bu kesin işe yarar 4 arkadaşım kullanıyor. kızların yeni saçları çıktı ve uzadı baya. birde sinameki otu alıp çay bardağı kadar suda kaynatıp içine yine o ampüllerden bir tane birde badem yağı koy saç diplerine masaj yap.olmadı saf zeytinyağı sür pamukla saç diplerine oda baya iyi..

0|0
    0|0
  • Detayları okumadım..Saçlarım için bişey yapmıyorum çok çabuk uzuyorlar zaten hemen dip boyası geliyor :/

Ama çok sık düzleştirici veya maşa falan kullanmam şu sıra tek sıkıntı fazlasıyla kepek var.

0|0
    0|0
    • bende de hiç kepek yok çok şükür. uzat gider diyorum, bir süre uzaklaştım düzleştiriciden maşadan. ama sonra yine başladım.

• o zaman kökten çözüm, düzleştir-me :) ben hiç düzleştirmem mesela, bu yüzden çok çabuk uzar. mümkün olduğunca az düzleştir. zeytinyağı da kullan ayrıca ve saç kremini saçlarının diplerine sürme kullanırken çokta döker ayrıca :)

0|0
    0|0
    • zeytınyagını nasıl kullanacağım dibine mi? :)

• zeytinyağı zarar vermez dibine kadar kullan ama çok kullanma temizlemesi zor olur, bitlenirsin sonra :)

• kendi yazdığım bir yazıymış gibi okudum vallahi. Benim de tek problemim düzleştirici. 1 hafta önce o cağnıım düzleştiricimi fırlattığım gibi kuaförö uçtum. ben diyeyim 8 kuaför desin 3 parmak kestirdim. şuan badem yağını denemeyi düşünüyorum. sarımsak yağı,hint yağı bunları da.Entele mentele birşeyler de duydum bakalım bakalım uygulayacağız artık.

0|0
    0|0
  • kendi haline bırakıyom

0|0
    0|0
  • duştan sonra saçını nemli bırak (ıslak değil dikkat et). iyi geldiğini göreceksin. saç kremi kullanman da etki eder.

0|0
    0|0
  • kardesimin uyguladigi bir bakim kuru vardi bir ayda 10-15 cm uzuyor sac galiba istersen mesajla yaziyim nasil uygulandigini

0|0
    0|0
  • link denemelisin kesinlikle :)

0|0
    0|0
  • 2 tane sarımsak rendeleyip şampuanının içine koy , arkadaşımda çok işe yaramıştı ama bir de sarımsaksız şampuan edin ki sarımsak kokusuyla gezme :)

0|0
    0|0
  • Asma yaprağının Sapına yatır :)

0|0
    0|0
  • Sarımsak ile yağ karisimi iyidir :)

0|0
    0|0
  • saç en çok yağlı iken uzar

0|0
    0|0
  • Bol bol protein al. Hem de bol bol saçını yıka şampuanla. :)

0|0
    0|0
  • ben bir sene saclarimi kut kestirmistim fakat cok pisman olmustum sonra bir ilac aldim adi bio msm ve saclarim o kadar hizli uzadi ki ben bile sasirmistimşu anbelime kadarlar cok hizli uzuyorlar ve bakim yapiyor o hap sacina misal yoldan gectigim zaman bakan cok olur

0|0
    0|0
  • sık sık kırıklarını aldırırım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...