19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının iptali hakkında ne düşünüyorsunuz?

genel durum nedir merak ediyorum.

nedenleriyle birlikte oylarsanız memnun olurum

• Doğru buluyorum
    21% (9)31% (11)26% (20)Oy Ver
  • Yanlış buluyorum
    63% (27)49% (17)56% (44)Oy Ver
  • Farklı bir düzenleme yapılabilirdi
    16% (7)20% (7)18% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ankara haricindki tüm illerde stadyumlarda yapılan kutlamalar iptal edild. okullardaki kutlamalar devam edecek. ama bayram ruhunu yağatan stadyum kutlamalarıdır diye düşünüyorum

0|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

• Önce gerekçeyi konuşmak gerekir.

"kutlama törenlerinin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açması"

Bu nasıl bir gerekçe insan anlamlandırmakta güçlük çekiyor. 19 mayıs mevsim olarak soğuk bir zamana geliyormuş . Demek ki Nisan ayı Mayıs ayından daha soğuk. Ulu önder Atatürk ileri görüşlü bir devlet adamıyken bu günleri nasıl göremedi hayret. Samsuna Temmuz ayında çıksa sorun kalmayacaktı. 19 Mayısı kutlatmayacaksak hiç bir şeyi kutlamayalım. (19 Mayıs 1919 ) Direnişin , bağımsızlığın, cumhuriyetin , temellerinin atılış günü değil miydi ? Diğer bayramlar 19 Mayıs dan türemedi mi? Neden sadece Ankara'da kutlamalar devam edecek Ankara'da ki çocuklar soğuğa daha mı dayanıklı ? Türk bayrağı görmeye mi tahammülü yok birilerinin link ? Yoksa mini etek giyen kız çocukları mı tahrik ediyor bir kesimi ?

Gerçek nedenleri, gerçek gerekçeleri herkes biliyor. Birilerinin nelerin izlerini silme peşinde olduğu apaçık ortada.

Tamam hadi mayıs ayında çocukların üşüdüğünü varsayalım. Van'da aylardır üşüyen eğitim alamayan çocuklar gözünüze batmadı link ,19 mayıs ta statlarda Türk bayrağı sallayan çocuklar gözünüze battı değil mi? Aferin kafanız güzelmiş güle güle kullanın.

3|2
    1|3
    • Bu eksi verenleri Atatürk düşmanı olarak görüyorum, belki ön yargı yapıyorum ama başka neden göremiyorum? açıklamasını yapabilirmi biri bana?

Erkekler Ne Diyor 13

• Zihniyetini sevdiklerimin söylediği şey de neymiş efendim , havalar soğuk olyormuş, ee be zibidi o zaman neden İzmir, Antalya değilde Ankara, Ankara nın mevsim sıcaklıkları bu illerden daha mı fazla?

Sadece Ankara da kutlanır, seneye de oda kalkar. Bu arkadaşlar değil mi, kendileri meclise girebilmek için teröristlere meclis yolunu açan, bu arkadaşlar değil mi Devletin en çok kar ettiği işletmeleri bile özelleştiren, bu arkadaşlar değil mi adalet namı altında TSK nın başına terör örgütü kumanda etti diye içeri aldıran, onlardan farklı bir davranış sergilemiyorlar ki. Aynı tas aynı hamam. Ne bekliyorsunuz ki?

6|2
    2|1
  • Din devleti olma yolunda hızla ilerliyoruz. Zaten Arapça da zorunlu ders oluyor

Mustafa Kemal ve Cumhuriyet düşmanlarının şeriatı getirme planları önceleri sessiz ve derinden ilerlerken şimdi hiçbir şeyden çekinceleri kalmadı

5|1
    2|2
  • Lise son sınıf öğrencileri açısından sevindirici bir haber olmalı, üniversite sınavlarına mı çalışacaklar yoksa 1 ay öncesinden stat provalarına mı çalışacaklar!?

Aslında adı üstünde Gençlik ve Spor bayramı. Bu bayramı gençler sportif bir etkinlikle kutlamalıydı, bunun da en doğal yolu stat gösterileri idi.

0|1
    2|2
  • adamlar amaçlarını belli ediyorlar işte milli değerlere zarar veriyolar açık açık işte.bu işin sonunu çok merak ediyorum

3|2
    1|2
  • İptal edildiği felan yok bildiğim kadarıyla..

yanlış telafuz etmeyelim.

2|2
    0|0
    • stadyumlardaki kutlamalar iptal edildi bundan sonra Ankara hariç hiçbir ilde stadyum kutlamaları yapılmayacak.

• beyninle orantılı takılıyo demekki. bu arada karakterini yansıtan isim kullanmanda iyi olmuş sayın MALadam

• Teşekkür ederim :)

• bence solculara gene malzeme çıktı hükümeti kötülemek için.

(akpli falan değilim, siyasetle ilgilenmem. Türkiye'de yaşamıyorum. bunları da kimse yaftayı yapıştırmasın diye söledim)

0|1
    2|0
  • sadece okullarda kutlanacakmış stadlarda iptal oldu sadece

0|1
    0|0
  • Yakında istiklal marşınıda yasaklarlarsa şaşırmam

3|1
    1|2
    • andımız kaldırıldı, anayasa maddeleri değişti, yakında oda olur merak etme.

• sadece okullarda kutlama olucak bildigim kadarıyla .

0|2
    0|0
    • evet öyle ama bayram ruhunu yaşatan stadyum kutlamaları diye düşünüyorum. okullardaki kutlamaları biliriz hepimiz öylesine yapılan şeyler olur büyük çoğunlukta.

• ya allah aşkına gençlerden kim gidiyor stad a ?

• dogur

0|0
    0|0
  • çok gerekliydi

bence herkesin sokağa çıkıp teneke çalacağı bir kanuni düzenleme yapilmalı milli değerlere sahip çıkıyorum kızmak yok :D

0|1
    4|1
  • Yanlış buluyorum

0|0
    0|0
  • yaklaşık son 6 yıldır gitmiyorum törenlere

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• lisede olsaydım iyi oldu falan derdim.şimdi de pek şeyimde değil diyorum .bu sayede aptal insanlar birbirlerini yiye dursun.zaten onlar da anca böle malca bi konuyu tartışırlar. elin avrupalısı uluslararası bilim şenliği düzenler,bizim ülkemizde sondan ikinci olur sonra da fay efendim bizim çocuklar o ara çalışamadı 1 ay boyunca dersleri iptal ettik19 mayıs kutlamaları yapcaktık birbirlerinin üzerlerine çıkıp tepeye bayrağı dikecekelrdi ondan hazırlanamadık diye bahane uydurursunuz.başka derdiniz mi kalmadı alla aşkına.konuştuğumuz şeye bak ya.

1|4
    1|1
    • Seni ayakta alkışlıyorum

• benden de +1 19 mayıs kutlanacak diye bir grup öğrenci aylarca derse girmiyor zaten yasaklandığı felan yok sadece içeriği değişti.askeri otoriter rejimlerde olduğu gibi askeri törenler olmayacak ve sadece okullarda kutlanacak bu sayede öğrencilerin saçma sapan şekilde aylarca kutlama hazırlığı yapıp derslerinden geri kalmasına da gerek kalmayacak.ben hükümetin yanlışına yanlış doğrusuna doğru derim ne bazıları gibi körü körüne savunur ya da yererim.bu doğrusuydu bravo

• Bu konu hakkında fazlasıyla bilgi kirliliği var

0|5
    0|0
  • tabi ki iyi oldu.atatürk'ü anmak bi ileri bi geri gidip gösteri yapmakla olmaz. içeriği çok boş. bunun yerine büyük organizasyonlarla tiyatro gibi bişeyler yapabilirler. içeriğinin dolu olması lazım . ayrıca lisede eğitim öğretimin aksadığı da bi gerçek .

2|3
    1|0
    • madem öyle nerde bu büyük organizasyonlar?

• onu ben nerden bilebilirim arkadaşım.içeriği boştu ama.sen de lise öğrencisi olsan anlarsın bunu.iki ileri bi geri oynamaktan ders çalışamıyoruz madem Atatürk'ün verdiği gelecek,verdiği değerler bu kadar önemli o zaman bırakın da derslerimize çalışıp geleceğimizi kazanalım. Atatürk'e,geleceğimize ancak bu şekilde bi katkımız olabilir.sorun anmaksa biz zaten atamızı anıyoruz saygımız sonsuz o günler için özel şeyler düzenlerlerse bence çok iyi olur.

• senede bır kere oluyo onuda cok gorduler nerde demokrası bu bızım turk mılletı ıcın cok anlamlı olan kutlamalarımızı kaldırmalrı ayrıca sebebıde cok sacma olan bırseyı kınıyorum ATAMIN KEMIKLERI SIZLIYODUR BU ZIHNIYETTE OLAN BIR HUKUMETIN ELINDEYIZ ALLAH SONUMUZU IYI ETSIN TERORR ORGUTLERIDE KEYIFLE IZLESIN

2|0
    0|2
  • çok iyi olmuş .. abartılıcak bir durumda yok okullarda kutlamalar yapılıcak zaten .. irtica pörtledi diye saçma sapan naralar atılmasın .. yada din devleti olduk diye ..

1|0
    1|0
  • Bir anlam veremedim, yanlış buluyorum ama herşey ortada aslında!

1|0
    0|1
  • İnsanların hala bu olanları anlayamaması ne kadar acı..

Bu zamana kadar çocuklar üşümüyordu da şimdi mi üşüyorlar?

Hemde mayıs ayında ne soğuğu ki bu?

Bu zamana kadar derslerden kalmıyorlardı da şimdi mi kalacaklar?

Dini bayramlarda kaç gün tatil oluyor..

Bu durumda derslerden geri kalmıyorlar mı?

Adamların sorunu Atatürk'le ve onunla ilgili olan Milli bayramlarla.

Önce Cumhuriyet Bayramı için bahane buldular (Van depremini bahane ederek.), şimdi de 19 mayıs'a.

Kimse demagoji yapmasın bence.

Herşey ortada.

0|0
    0|0
  • Yanlış buluyorum

0|0
    0|0
  • Doğru değil.

0|0
    0|0
  • ben o tayipin varya ortalığı karıştırıp duruyor tipsiz ya

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru bulmuyorum.

Sıra sıra bütün Atatürk'ün çıkardığı şeyleri yok ediyorlar.

Kime düşmüş buna karar vermek?

1|1
    0|2
    • değil mi kime düşmüş ileri demokrasi getirmek?

• demokrasi ne ki ileri demokrosi diyebiliyorsun. sana soruyorum anakonda isimli adam: demekrosi ne demek, bana anlat. ben bir aptalmışım gibi bunu bana anlat. Anlat ki küçük zihnimde ne kadar beyinsiz olduğunu bileyim...

• Doğru buluyorum

0|0
    0|0
  • bu sadece bir başlangıç diyorum...

0|0
    0|0
  • Şerefsizler.

0|0
    1|0
  • kutlamalar şaklabanlık gibi bişiydi .. iyi olmuş ..

0|0
    1|0
  • bence kutlanması ıskence

0|0
    0|0
Yükleniyor...