Yoğun bir programım var, enerji verecek önerileriniz var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Yoğun bi programım var. Şu an üniversiteye hazırlık yapıyorum, hafta içi dersane var. Saat 8 de kalkıyorum. Akşamları spor salonundayım. Hafta sonu grafik kursum var, bir de yüzmeye gidiyorum, dinlenecek vakit yok..

Bu nedenle bazen çöküyorum iyice, bana önerebileceğiniz bişey var mı bu konu hakkında? Daha dinç kalkabilmek en azından sabahları, uykuyu almış bi şekilde kalkabilmek hala mümkün mü benim için?

Yiyecek konusunda elimden geleni yapıyorum ballar, reçeller, gırla gidiyor. Gün içinde dinç kalabilmek nasıl mümkün? Bundan başka ne yapabilirim?

Güncellemeler:
yorumlarınız için teşekkürler hepinze +1 sağolun...

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Spora zaten gidiyormuşsunuz. Ama iş çıkışı spora gitmektense sabah erken kalkıp en azından yarım saat koşup ardından güne sıcak bir duşla başlamak o gününüzün kalitesini çok iyi yönde etkileyecektir.Denemeye değer bulup spora ayırdığınız vakti gününüzün ilk saatlerine kaydırırsanız faydasını görürsünüz gibime geliyor.

Bunun dışında yüzmek de çok keyifli ve faydalı gerçekten. Ama programınız bu kadar yoğunken ve bu yoğunluk size ağır gelmeye başlamışken eğitiminiz için gerekli çalışmalar dışındaki aktivitelerinizin bir kısmından belki de vazgeçmelisinizdir. Sonuçta hepimiz insanız ve bizim de sınırlarımız var. Bünyenin sınırlarını çok da zorlamamak lazım, buna inanıyorum.

Uyduruk enerji içeceklerine itibar etmemeniz güzel, ama bir doktora danışırsanız belki vitamin kompleksi gibi bir takviye önerebilir. Ben kullanıyorum, iyi geliyor.

Uyku ile ilgili durum biraz da alışkanlık galiba. Oldum olası gece geç yatmayı severim. Hafta içleri 3-4 saatlik uyku bana yetiyor mesela. Ama sabahında spor yapmadığım günler ister istemez keyifsiz oluyorum.

0|1
    0|0
    • sabah kosu sonrasi sicak dus ters etki yapmiyor mu? soguk dus bende daha canlandirici etkiye sahip gun icin

• Yoo, hatta her duşta kendi kendime düşünürüm ateşin icadından ve termal kaynakların fark edilmesinden önce insanlar soğuk sularda nasıl yıkanmışlardır diye.

Soğuk duşun canlandırıcı etkilerini az çok okuyorum ama bana göre değil. dayanabileceğim en yüksek sıcaklıktaki suyla yıkanmayı seviyorum ve sıcak su bana hayat veriyor.

• ayrıntılı yazın ve alakan için teşekkürler...

Kızlar Ne Diyor 2

• Abartıp bütün gününü tuvalette geçirmeyecek kadar kuru kayısı vs. tavsiye ederim. Hem enerji verir hem de zihni açar. Bitki çayları da aynı şekilde...

Fakat onları da abartırsan rüyanda çalışırsın ancak...

Her sabah kalktığında bir bardak ballı süte limon sıkıp içersen hem enerji verir hem de seni grip, soğuk algınlığı gibi durumlardan korur. Mutlaka kahvaltı da yap.

Benden bu kadar :)

0|1
    0|0
  • enerji iceceklerinden yararlanablirsin surekli hareket halinde oldugun icin buyuk zararlari olmaz. yuzme filan yapman iyi vucudundkai elektrigi vs atiyosundur en azindan. uykunu almaya calis elinden geldigince bide yemegine dikkat et bukadar yeterli olur sanirim ;))

0|1
    0|0
    • O enerji içecekleri kafein bombası. Uzak durulması gerek. Kendisi enerji vermez, vücuttaki son damla enerjiyi kullandırır. 1 gün 2 gün iyi ama uzun periyotta sakıncalı :)

• erdem'e katılıyorum enerji içcekleri sağlıklı bulmuyorum...

• enerji icecekleri fazlasi ile tehlikelidir, surekli kullaninca pro sporcularda bile kalp sorunlari cikartir

Erkekler Ne Diyor 7

• Yani bir anda 1000 parçaya ayrılmaya gerek yok ki. Ağır geliyorsa biraz azalt derim.

Yiyecek olarak da enerji alabileceğin şeylere ağırlık ver. Zira beyin aktivitesi çok ise şeker tabanlı şeyler yemen lazım. Dengeli beslenirsen sorun yokda senin dengen şu diyemem. Bir diyetisyene gözükmek faydalı olucaktır. Vücuduna en uygun beslenmeyi o tavsiye edecektir sana.

0|1
    0|0
  • asiri yogun calisma donemlerim oluyor oyle ki gunun 18 saati ayakta. 2 saati yemek dus vb ve sadece 4 saati uyku ile geciyor. gunde 10bin kcal uzerinde aliyorum, fakat asla ek takviye degil bunlar. tamamen dogal yollardan. beyaz seker beyaz un ve margarin gibi kati yaglari hayatindan cikart, asla yapay icerikli gidalar kullanma. bunyene gore gunluk olarak doktorun verecegi vitamin tableti disinda ilac kullanma. sabahlari acik havada kosu ve ardindan soguk dusla gune basla. bir de kahvaltinda mutlaka soya sutu+bal+ceviz+badem+tarcin+zencefil+keten tohumu+meyveler olan bir karisimi hazirlayip ic. normal sut kullanirsan laktik asit oranin yukselir ve uyuklarsin :) bunun yaninda tam tahilli ekmek ve yarim yagli peynir ile tost+sebzeli yagsiz omletle bitir kahvaltini. sakin recel gibi katkili ve yalanci sekerli urun tuketme aksine vucudunu daha cabuk yorar. oglen yuksek karbonhidrat+protein ve aksam sadece protein agirlikli beslen. mutlaka en az 3 ara ogunun olsun. meyve salata ve yarim yagli yogurt oneririm. ancak sut ve yogurdu aksam 5 ten sonra tuket. gun icinde kendini bol bol motive et, acik havada elinden geldigince kal ve 3 lt saf su ic. bunlara ragmen hala yorgunsan da doktora gitmeni oneririm, vucudunda kronik yorgunluk ya da laktik asit duzensizligi vardir.

1|1
    0|0
  • Sporu sabah yapmayı denesen? Akşam spor salonu yaklaşık 2 saat demek ki günün hem psikolojik hem fiziksel yorgunluğunun üstüne demotive edici oluyor olabilir.

0|2
    0|0
  • müzik...uygun müzikle kendini motive edebilirsin

0|1
    0|0
  • günde bir avuç kuru üzüm ye ayrıca günde üç tanede kuru incir

0|1
    0|0
  • bal pekmek yumurta. hatta sütün içine bal yumurta koy bir güzel karıştır iç

0|1
    0|0
  • born iyidir.